top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


Mosedis ģimnāzijas skolēni iepazīst Durbes skolu


→Lasīt vairāk...

Fotogalerija 
 

9.klases skolēni godina Z.A.Meierovica piemiņu


      Šogad apritēja 131.gads kopš Durbē dzimis Latvijas pirmais ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics. Uz ikgadējo atceres pasākumu Durbes muzejā devās A.Kronvalda Durbes pamatskolas devītās klases skolēni. Durbes muzeja vadītājs R.Bahs skolēnus iepazīstināja ar svarīgākajiem Meierovica dzīves notikumiem. Pēc muzeja apmeklējuma skolēni devās uz Priediena kapiem, kur nolika ziedus un aizdedza svecītes pie Z.A.Meierovica mātes kapa.
  
 

Turpinās akcija "Tīrai Latvijai"

makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkurss

►Informācija par konkursu 
 

Specbalvu saņem
Durbes pamatskolas skolniece Ieva Anete Petrēvica

Rekurzeme/ Kursas Laiks/ Liene Andersone- Kolosova 2018. gada 15. janvāris

Ievas Anetes Petrēvicas zīmējums
Foto: No satv.gov.lv
 
Šodien Satversmes tiesa publicējusi pērn septembrī izsludinātā 6. klašu skolēnu zīmējumu konkursa “Mana Satversme” un 9. un 12. klašu skolēnu domrakstu konkursa “Mana Latvija un Satversme” uzvarētājus un atzinības rakstu saņēmējus, informē Satversmes tiesas priekšsēdētājas palīdze Ketija Strazda.
Konkursā Latvijas Mākslas akadēmijas specbalvu saņēmusi zīmējumu konkursa dalībniece Ata Kronvalda Durbes pamatskolas skolniece Ieva Anete Petrēvica. Viņas pedagoģe ir Inga Lankupa.
Satversmes tiesa vērš uzmanību, ka konkursa mērķis bija sekmēt skolēnu lojalitāti Latvijai un uzticību Satversmei, stiprināt skolēnu valstisko apziņu un rosināt skolēnu līdzdalību valsts norisēs, kā arī veicināt skolēnu interesi un izpratni par Satversmi un tās nozīmīgumu. Konkurss izsludināts, lai pilnveidotu skolēnu zināšanas par Latvijas kā demokrātiskas tiesiskas valsts pamatvērtībām, iepazīstinātu skolēnus ar Satversmes tiesu, skaidrotu tās lomu demokrātiskā sabiedrībā un veicinātu skolēnu radošās pašizpausmes.

 Ziemassvētku koncerts Durbes pamatskolā

►Fotogalerija 
 

Zelta, sudraba liecību un sprīdīša diplomu ieguvēji.

Fotogalerija !

  Labdarības akcija " Zvaigzne austrumos" .

Labdarības akcija karā cietušo bērnu atbalstam notiek jau ceturto gadu. No 1.novembra līdz 4.decembrim ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā un Lietuvā tika piepildītas kastes ar noderīgām lietām .
   Stāsts par austrumu gudrajiem vēsta, ka šie bagātie vīri sekoja kādai lielai, spožai zvaigznei. Tā viņus aizveda līdz   vienkāršā kūtī silītē gulošam bērnam, kas vēlāk izmainīja visu pasauli , ar kura piedzimšanu  sāka skaitīt mūsu ēru. Austrumu gudrie viņu bagātīgi apdāvināja.
  Arī mūsu skolas audzēkņi četrus gadus atsaucīgi piedalās šajā akcijā, lai, sekojot aicinājumam, viņu dāvātās lietas  nonāktu līdz kādam noskumušam, varbūt pat izsalkušam un salstošam bērnam. Šogad tādām zemēm  kā Jordānija un Ēģipte pievienojusies arī Gruzija, kurā bērniem vajadzīga palīdzība .
Mūsu bērni un jaunieši kastes sagatavoja dažādi: pa vienam kopā ar vecākiem, pa diviem un trim kopā ar audzinātājām, gan akcijā iesaistījās visa klase.
   Prieku rada tas, ka skolēni ,iesaistoties akcijā, apliecināja, ka viņi nav tikai saņēmēji, bet spēj arī dot citiem.
Paldies 2.klases audzinātājai Lindai un 4 šīs klases bērniem,3.klases audzinātājai Sanitai un 8 skolēniem,4.klases trīs meitenēm un skolotājai Ingrīdai. Tāpat pateicība skolotājai Ingai un 11  skolēniem no 5.klases,6.klasei un audzinātājai Līgai ,8.klasei un audzinātājai Žannai, kā arī 9.klases skolniekam Artim. Protams, ka  vislielākais paldies jāsaka  šo skolēnu vecākiem par atbalstu un materiālo ieguldījumu.
 Mēs nevaram palīdzēt visiem, bet varam palīdzēt kādam. Lai došanas un saņemšanas prieks pavada mūs arī jaunajā-2018.gadā!

 

                                                                                                  Skolotāja Aija Sileniece

Akcijas dalībniekiKarjeras atbalsta pasākums

Pašnovērtējuma veikšana – “Man svarīgais, lai varu plānot savu izaugsmi un karjeru” sadarbībā ar Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”
(lasīt.....)

(fotogalerija...)

 


 

                                     “Fukšu balle” Durbes pamatskolā

  

   19.oktobrī, īsi pirms rudens brīvdienām, pirmās klases skolēniem notika “Fukšu balle”. Šādu ballīti sākumskola rīkoja pirmo reizi. Tas bija labs izaicinājums ceturtajai klasei, jo bija jāizdomā dažādi interesanti uzdevumi, kas pirmīšiem būtu jāveic.
Tika izveidotas sešas stacijas, kurās pirmā klase veica dažādus uzdevumus- veidoja sev kroni un rakstīja uz tā savu vārdu, gāja ar grāmatu uz galvas, sēžot uz podiņa skaitīja līdz 10…
Lai tiktu no vienas stacijas uz nākošo, bija jāpārvar starpstacijas, kurās pirmīšiem lika darboties otrās un trešās klases skolēni. Arī tur skolēni bija izdomājuši daudzveidīgus uzdevumus-jāpārvietojas, liekot pēdiņu aiz pēdiņas, jālec ar lielo vingrošanas bumbu, jāuzzīmē cilvēciņš, kad rokās uzvilkti lielie metinātāja cimdi.
  Kad visi uzdevumi bija godam paveikti, gan bērni, gan audzinātāja( jo viņa arī šogad strādā pirmo gadu) saņēma apliecinājumu, ka ir pilntiesīgi Ata Kronvalda Durbes pamatskolas skolēni un skolotāja. Pārējās klases gaviļniekiem bija sarūpējušas saldumus.
  Pēdējais no uzdevumiem bija visatbildīgākis - jāizveido no burtiem vārds ‘’ ballīte’’, jo tikai tad, kad tas tika izveidots, ballīte varēja sākties….
  Savos iespaidos dalījās 4.klases skolēni.
Melita: Man fukšu balle ļoti patika, jo varēja skatīties, kā mazie darīja visādas interesantas lietas. Beigās balle man arī patika, kā visi uz skatuves dejoja.
Kārlis C: Man no sākuma nepatika,  jo bišķiņ nepatika apģērbt bērnus un skolotāju. Bet pēc tam man iepatikās fukšu balle. Pārējās stacijas bija interesantas un dejas bija arī ļoti interesantas.
Beāte: Man ļoti patika “Fukšu balle”. Es biju grupā ar Melitu un Emīlu V. Mūsu stacijā bija jāiet ar grāmatu uz galvas. Stafetes bija foršas, un man ļoti  patika ballīte.
Elans: Man ballīte patika ļoti, jo visur bija kaut kas interesants un smieklīgs.
Laima: Man ļoti patika fukšu balle, un manai māsai arī. Jo bija jautri un beigās bija ļoti forša ballīte.
Daina: Man nepatika fukšu balle, jo bija garlaicīgas stacijas, bet man ļoti, ļoti patika dejošana, jo bija skaļa mūzika un ar klasesbiedrenēm smējāmies, un mums 1.klase dejoja līdzi, un tas noteikti bija labākais brīdis pirmajai klasei.

Ingrīda Vonda, 4.klases audzinātājaAta Kronvalda Durbes pamatskola piedalījās projektā „International Village”, 2017, Slovākijā


 

 Lasīt tālāk...


 ►Fotogalerija


 


5.klases ekskursija Ventspilī.

 

 

   


 

5.klase-14skolēni un audzinātāja 11.oktobrī devās mācību ekskursijā uz Ventspili.Pirmais pasākums bija Amatu mājā-papīra smūtija taisīšana.Pasniedzēja izstāstīja un parādīja kā process norit.Papīrs sasmalcināts kopā ar augu ziedlapiņām peldēja lielās vannās,kas prasmīgi bija ar sietu jāsasmeļ un jāizveido savs jaunais papīrs .Bērnu līdzi paņēmtajām bildēm tapa jauni rāmīši.Liekot lietā savas radošās idejas veidojās dažādi faktūraini papīri.Zēni gatavos darbiņus lika spiedē,lai nospiestu lieko ūdeni,tad tiem jāizžūst un atliek gaidīt sūtījuma  no Ventspils pastā.
Pēc mācību nodarbības devāmies uz ūdens atrakciju parku.Ūdens priecē gan lielus,gan mazus,divas stundas paskrēja ātri ,klasesbiedriem kopīgas pozitīvas emocijas un dalīšanās ar savām domām.Apmeklējām arī Vetspils ostmalu un izpētījām kādi procesi notiek tur starp lielajām akmensogļu kaudzēm un ceļamkrāniem.Bērnu parkā katrs izmēģināja sev tīkamos slīdkalniņus un citas atrakcijas .Vēl pa ceļam Jūrkalnes stāvie jūras krasti un mājup ceļš ar daudzām sarunām .
Skolēnu pārdomas par šo dienu:
Man ekskursija ļoti patika,bija forši,ka gājām uz amatu māju un taisījām bildēm rāmīšus,tur mēs redzējām kā viņi taisa papīru.Akvaparkā bija ļoti forši izmēģināt trubas un baseinu.Bija jautri ,ekskursija bija izdevusies un interesanta.(Sniedze)
Man patika visvairāk akvaparks,taisīt papīra smūtiju,gājām arī bildēties pie Ventspils skuptūrām-govīm.(Roberts)
Bija jautri pavadīt kopā laiku ar klasesbiedriem.(Esmeralda.)

5.klases audzinātāja Inga Lankupa.Durbes skolēni izzin  Latvijas vēsturi.


            22.septembrī Durbes pamatskolas 7. un 8.klase savu audzinātāju un vēstures skolotājas pavadībā devās mācību ekskursijā uz Tērveti un Dobeli.
         Apskatījām 12.gs. Tērvetes koka pili un vēstures muzeja ekspozīciju. Muzeja ekspozīcija vēstīja par seno zemgaļu un Tērvetes vēsturi no 9.-13.gs.. Varējām aplūkot senos ieročus, sadzīves priekšmetus, zemgaļu tērpus un dzelzs laikmeta rotu kolekciju. Ekskursija bija bez gida, bet tāpat bija interesanti. Bija jautri kāpelēt pa koka konstrukcijām.
            Pēc tam devāmies uz Dobeli. Pie Livonijas ordeņa pilsdrupām mūs sagaidīja un par pils vēsturi pastāstīja gide Šarlote, kura bija tērpusies senlaicīgā apģērbā. Mums bija iespēja uzkāpt arī pils tornī.
            Noslēgumā apmeklējām Dobeles muzeju, kur gide Šarlote vadīja radošo programmu “Senie mēri un mērvienības”. Varējām iejusties viduslaiku tirgū- svērt, mērīt ar dažādiem svariem, tilpumiem un mēriem. Izspēlējām tirgošanos spēli. Bija interesanti, mums patika.
         Nākamajā vēstures stundā mūs sagaidīja pārbaudījums- vēstures skolotājas veidota darba lapa ar jautājumiem. Tiem, kuri bija vērīgi klausījušies, nebija grūti atbildēt uz sagatavotajiem jautājumiem.
            Paldies vēstures skolotājai Guntai Zarai par ekskursijas organizēšanu.

 

Ata Kronvalda Durbes pamatskolas 7. un 8.klase
 


Rudens brīnumu izstāde
A.Kronvalda Durbes pamatskolāFotogalerija
 

 

Olimpiskā diena - vingro arī Durbes pamatskolā
22.septembrī vingroja visā Latvijā

 

►Fotogalerija Tēvu un ugunsdzēsēju diena Durbes skolāFotogalerija
 

Skolēni, skolotāji un skolas darbinieki sakopj skolas apkārtni

►Fotogalerija 
 

 

Pa Kronvalda pēdām

  

    Ata Kronvalda Durbes vidusskolas skolēni katru gadu atzīmē Kronvalda dzimšanas dienu 15.aprīlī. Šogad tā bija ievērojamāka - 180. Sākumskolas skolēni savas zināšanas pārbaudīja lasīšanas konkursā, kur viens no uzdevumiem bija arī atbildēt uz jautājumiem par Kronvalda dzīvi. Tā kā skolotājas bija krietni pastrādājušas, gandrīz visas komandas saņēma 10 punktus. Konkursā skolēni arī pārbaudīja savu uzmanību, meklējot tekstā paslēptus vārdus, trenēja fantāziju, izdomājot pasakai beigas, veica citus uzdevumus. 5.-9.klašu skolēniem konkursu gatavoja skolotāji, kuri darbojas valodu un mākslu metodiskajā  komisijā. Arī šajā konkursā bija jāatbild uz jautājumiem par Ata Kronvalda dzīvi un darbiem, kā arī uz daudziem citiem. Pēc konkursa skolēni devās pie Ata Kronvalda pieminekļa, bet pēc tam skatījās, klausījās un piedalījās koncertā “Pa Kronvalda pēdām”. Tajā vārdos un dziesmās mēģinājām izsekot Kronvalda gaitām no Krotes uz Durbi, tad Liepāju, Darbēniem Lietuvā, Berlīni, Tērbatu, Vecpiebalgu, Rīgu.

Fotogalerija 

 


Konkursa "Mana sapņu profesija" gala rezultāts


     No konkursa "Mana sapņu profesija" 40 labākajiem zīmējumiem tika izveidot multfilma.  Arī A.Kronvalda Durbes vidusskolas četru skolēnu: Gabriela Lankupa (1.kl.), Elijas Graubicas (2.kl.), Dāvida Maskalāna (5.kl.) un Daniela Lankupa (5.kl.) zīmējumi ir iekļauti multfilmā.

Multfilma


Omīšu diena vai Vecmāmiņu pēcpusdiena


  9.martā Durbes vidusskolas sākumskolas klašu skolēni bija satraukušies jau no paša rīta- ciemos tika gaidītas Omītes! Un ne jau vienkārši ciemos- šoreiz tika rīkota Omīšu īpašo recepšu izstāde, omītes nesa mazbērniņu klasēm degustēt savus gardumus, un astoņas omes kopā ar septiņiem mazbērniem piedalījās šovā ”Mana omīte gatavo vislabāk”. Te nav kļūdas- vienam mazbērnam šovā piedalījās abas omes!
 Kad šova dalībnieces bija izstāstījušas, no kā gatavos, un interesenti uzrakstījuši savas prognozes, bet rotaļu kopas “Klapatiņi” dalībnieki parādījuši pirmos priekšnesumus, katrs mazbērns ņēma savu omīti pie rokas un iesaistījās kopīgās rotaļās. Gatavošanai paredzētais laiks pagāja nemanot, un mazbērni numurētos gardumus aiznesa žūrijai, bet zālē turpinājās priekšnesumi. Pa to laiku žūrija tik tikko bija paspējusi visu nogaršot un izdomāt nominācijas. Jāsaka, tādus skaistumus pat ēst būtu žēl! Bet turpmāk šova dalībniecēm gatavošana, cerams, veiksies vēl labāk, jo balvās viņas saņēma, žūrijas vārdiem runājot, virtuvē noderīgas lietas.
 Kā pačukstēja kāds mazs putniņš, 4.klases omītes skumušas, ka šādu pasākumu vairs nevarēs apmeklēt, un - kāpēc nav pasākuma vectētiņiem? Labs ierosinājums, vai ne, vectētiņi?
  Bet varbūt nākamgad noņemt ierobežojumu- sākumskolas skolēnu vecmāmiņas, un saukt- visu klašu omītes, apvienojieties?

Fotogalerija
 
Solvita Aigare

 


 

Olimpiskā diena Durbes vidusskolā
video
*****

Septembra vidū atklājam atjaunotos otrā un trešā stāva koridorus

Katru gadu skolas iekštelpas iegūst kādus jaunus vaibstus. Pērn Skolēnu līdzpārvalde un Skolas padome pētīja, kuras skolas telpas visvairāk „sauc” pēc remonta, un lūk - 12.septembra rītā atklājām jaunos, skaistos skolas gaiteņus. Tagad skolēniem un skolotājiem ir iespēja uzturēties gaišās un mūsdienu prasībām atbilstošās telpās. Paldies visiem par ieguldīto darbu, lai skola taptu gaišāka!

fotogalerija

*****

Krāšņā Rudens kompozīciju izstāde

 

Otrajā septembra nedēļā klases veidoja Rudens kompozīciju izstādi skolas zālienā, radot brīnišķīgas dabas materiālu gleznas. 

fotogalerija

*****

 

Skola saņem akcijas "Savai skolai" izvēlētās lietas


Pagājušajā mācību gadā mēs visi kopā- skolēni, skolotāji, vecāki, darbinieki- krājām uzlīmes MAXIMA akcijā „Savai skolai”. 5.septembrī tika piegādātas preces, kuras ieguvām par uzlīmēm. Pati galvenā lieta ir videokamera! Pasūtījām arī Latvijas karti, interaktīvus mācību līdzekļus, papīru, zīmuļus, flomāsterus, krītus. Paldies visiem, kuri krāja uzlīmes, nesa tās uz skolu. Lielu daļu uzlīmju saņēmām no SIA Smartpromo. Paldies šiem cilvēkiem par palīdzību dažādu preču ieguvē.
*****


Jaunsardzes kustība Durbē

    Ata Kronvalda Durbes vidusskolā pirmdienās no plkst. 14.00 4.-6.klašu skolēniem, plkst. 14.45 7.-9.klašu skolēniem ir iespēja darboties Jaunsardzes kustībā. Nodarbības notiek līdz plkst.15.25.
        Nodarbības notiek ar Aizsardzības ministrijas atbalstu instruktora Ivara Lādēna vadībā.


Vairāk informācijas par jaunsardzi
  


*****
Tēvu diena Durbes vidusskolā

2.septembrī Durbes vidusskolā notika Tēvu dienas pasākums. Pasākuma ietvaros skolēnu tēvi bija sagatavojuši dažādas aktivitātes, kas saistītas ar tēvu ikdienas darbu vai hobijiem.

foto no pasākuma


*****


   Atraktīvāko skolēnu ekskursija mācību gada noslēgumā

foto no ekskursijas Jelgavā 

*****
 
Durbes jauniešu sadraudzība ar ALA "Sveika, Latvija!" projekta dalībniekiem.

informācija portālā liepajniekiem.lv 

tikšanās pie Latvijas Valsts prezidenta*****