top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


Pārdomas par attālināto mācīšanos

      Šobrīd dzīve mūs visus nostādījusi neierastā situācijā. Pēc pirmās attālinātās mācīšanās nedēļās visam lielajam skolas kolektīvam tika piedāvāta aptauja par to, kā klājas šajā laikā. Saņemtās atbildes ļoti uzskatāmi parādīja, ka šobrīd skolēni ir visai atšķirīgās situācijās. Ir ģimenes, kurās dzīve daudz neizmainās, vienīgi ir vairāk laika visiem būt kopā. Un mamma ir ne tikai mamma, bet arī mazdrusciņ skolotājs, vai skolotāja palīgs. Ir ģimenes, kurās vecāki joprojām ir ierastajā darba ritmā, bet bērnu skološanu vairs skola pilnībā nodrošināt nevar. Tādos gadījumos jāmeklē kompromisa varianti. Protams, pamatskolas skolēni ir patstāvīgāki, un vecāku līdzdalība vajadzīga daudz mazāk. Jauni, neierasti apstākļi vienmēr mēdz būt ar savām grūtībām, īpaši tādi, kā tie ir mums šodien.  Cilvēki var justies dažādi – gan satraukti, gan nobijušies, gan ar cerībām, gan, diemžēl, arī ar šaubām un nomāktību.
      Aptaujāto skolēnu, skolotāju un vecāku vidū pārsvarā valda optimisms.  Lielākā daļa atzīst, ka grūti ir, bet saprot situāciju, saglabā mieru un spēju konstruktīvi domāt un rīkoties. Mazie skolēni pārsvarā atzīst, ka jūtās labi, ka mājās mācīties patīk, ka visu, ko nevar izdarīt, var paprasīt, lai mamma vai tētis palīdz…Lūk, daži piemēri:

 

 •  “Man attālinātajās mācībās iet labi. Ir dažas reizes kad kaut ko nesaprot, bet tad pasaucu palīgā pieaugušos lai palīdz vai skolotājai uzrakstu, lai viņa paskaidro. Citreiz mācības iet līdz vakaram, bet kaut kā jau tiekam galā. ( 3.kl. R.)

 • Lielākie skolēni spēj paskatīties kritiski uz sevi: “Skolotājiem neko nevajadzētu mainīt, bet man vajadzētu izpildīt mājasdarbus ātrāk, tad varu darīt ko gribu.“( 5.kl.)

Visnopietnākie, protams, šobrīd 9.klases skolēni:

 • “Katru dienu mācos apmēram 3-4 stundas. Uzdevumus saprotu, bet, ja nesaprotu es rakstu skolotājām un viņas palīdz saprast. Visu varu paspēt un uzdevumi arī nav pārāk sarežģīti.”

Priecē tas, ka gan skolotāji gan vecāki atzīst, ka sadarbība ir izveidojusies  laba:

 • “Visi komunicē, iesaistās, atbild...

 • Mana sadarbība ir veiksmīga. Vecāki, kuriem rodas jautājumi, jautā rakstot sms, whatsappā vai zvana. Es atbildu un komunicēju arī ārpus darba laika.

 • Novēlu mums visiem nepazaudēt šo kopības sajūtu un pleca atbalstu. Manuprāt, sadarbība visos līmeņos šobrīd ir ļoti laba” Tā raksta skolotāji.

Vecāku pārdomas ir dažādas. Piemēram:

 • “Domāju un ceru,ka tagad arī pārējie vecāki vairāk novērtēs un cienīs skolotāju darbu. Jo tagad vecākiem pašiem ir iespēja iejusties skolotāju "ādā" un saprast cik grūts un atbildīgs darbs tas ir.”

 • “Problēmas sagādā tad, kad nemāku bērnam izskaidrot doto vielu. Bet šobrīd konsultējoties ar skolotājām, esam veiksmīgi pabeiguši pirmo nedēļu un ar jaunu sparu metamies iekšā nākamajā.”

Tomēr ir arī tā:

 • “ Ja vecāks ir 18tos pārnācis mājās no darba, paēst arī gribās (jātaisa vakariņas), kā var paspēt bērnam palīdzēt izmācīties un iesūtīt paveikto. Jāņem vērā, ka bērni vakaros ir noguruši un nespēj noturēt uzmanību tā kā dienas laikā.  Tas viss vecākus dzen izmisumā. Ja vēl 2 un vairāk skolnieki mājās, tad no darba ir jāiet prom.”

Grūti pateikt, kādā režīmā skolas pabeigs šo mācību gadu. Attālinātās mācības ir uzsāktas, prognozes bija dažādas. Notiek arī lielās aptaujas valsts mērogā, lai varētu izvērtēt situāciju. Domājam, var atzīt, ka Ata Kronvalda Durbes pamatskolā attālināto mācību process ir uzsācies veiksmīgi. Jācer, ka visi sarežģījumi, kas ir uz šo brīdi, ir atrisināmi. Cilvēks ir sociāla būtne, mēs esam apveltīti ar valodu, spēju saprasties, domāt – ja vien ir labā griba, tad spējam ļoti daudz. Lai visiem izturība, stipra veselība, cerība un ticība !

                      Skolas psiholoģe Laima Kārkliņa un direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola
 


Meistarības konkurss „Kokdarbi - rokdarbi”

                Latvija ir zaļa zeme, kurā koks, mežs un ar to saistītās nozares joprojām ir attīstībā. Interjera elementi un koka ēkas ir un būs pieprasītas, tāpēc, lai ieinteresētu jauniešus iepazīt un izvērtēt savas prasmes un aicinājumu, PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" organizēja konkursu, kurš notika 2020. gada 11. martā Liepājā.
Komandām 2 dalībnieki no 7. līdz 10. klasei piedalās meistarības konkursā “KOKDARBI – ROKDARBI.
 Mūsu skolas komandu pārstāvēja Daniels Lankups (8.klase), Mārtiņš Blūms (9. klase)
Tika pārbaudītas gan teorijas zināsana, gan paktiskās iemaņas darbā ar kokapstrādes mehāniskiem darbarīkiem un galafrēzi. Konkursā piedalījās 14 komandas.

1.vieta  Durbes p.sk.
2.vieta Grobiņas novada v.sk.
3.vieta Liepājas 3.p.sk.

Uzvarētāju komandām tika pasniegtas vērtīgas balvas.
 
       Tāpat šajā dienā notika PASĀKUMS “IEPAZĪSIMIES – KOKS!” 3. - 5. klašu jauktajai komandai 5 dalībnieku sastāvā. Konkursā piedalījās 14 komandas.
Mūsu skolas komanda: Dāniels Plostnieks, Ralfs Innis, Valters Stasis (5.klase), Gabriels Lankups (4.klase), Didzis Eidiņš (3.klase)
Komandām bija dažādas radošās darbnīcas, ar teorijas un praktiskiem jautājumiem par koku sugām, gadskārtām, galdnieka darbarīkiem un iekārtām.
Mazajiem  mērķis nebija nopietna sacensība, tāpēc nebija vietas. Komandā tika izsniegtas pateicības par piedalīšanos konkursā,  bet tikai dažām komandām tika piešķirtas nominācijas - ātrākā komanda bija no Liepājas 8.v.sk., radošākā no Liepājas 7.v.sk., precīzākā komanda bija Ata Kronvalda Durbes pamatskolas komanda.

 

Fotogalerija ►

Informāciju apkopoja A. Gaulis


 

Labu darot saņemam pateicības rakstu!

      Ziemassvētki ir laiks, kad visbiežāk presē, sociālajos tīklos, televīzijas reklāmās redzam aicinājumus palīdzēt daudzbērnu ģimenēm, pensionāriem, vientuļiem cilvēkiem. Pagājušā gada nogalē mūsu uzmanību piesaistīja akcija: “ Eņģeļu pasts” ar kura starpniecību savas vēlmes izsaka pansionātos dzīvojošie. Pārsvarā vēlmju sarakstā ir iekļautas - vilnas zeķes, silti pledi, vitamīni, saldumu pakas un mīkstās rotaļlietas, kas nedaudz, taču rada prieku šo cilvēku sirdīs. Četri sestās klases skolēni Beāte Eidiņa, Samanta Pabērze, Artis Rogačs un Kārlis Cālītis atsaucās uz manu aicinājumu sarūpēt dāvaniņas. Paldies šo skolēnu vecākiem par uzadītajām vilnas zeķēm, sagatavotajām saldumu tūtām un vitamīnu komplektiem. Nogādājot sarūpētās dāvanas mums tuvākajam pansionātam “ Iļģi”, sajūta tiešām bija īpaša. Vēl lielāks bija pārsteigums, kad saņēmām labklājības ministrijas uzaicinājumu uz “ Labestības gada” atklāšanas pasākumu Rīgā, kuru vadīja mums zināmais diriģents Ints Teterovskis un kurā piedalījās katra reģiona labdarības vēstnese un patrionese - Ilze Jurkāne, Velta Puriņa, Elita Patmalniece, kā arī labklājības ministre Ramona Petraviča, kura pasniedza mums atzinības rakstu. Šajā dienā saņēmām daudz labu vārdu un  uzmundrinājumu turpināt iesākto. Tagad esam labā ziņneši un aicinām ikvienu palīdzēt sev zināmajiem sirmgalvjiem dārza darbos pavasarī, izzināt un pierakstīt mūsu tautas senās ēdienu receptes, vai kopīgiem spēkiem apgūt mūsdienu tehnoloģijas, lai mazinātu pensionāru vientulību garajos rudens vakaros.

Rakstu sagatavoja skolotāja Evita Gaule
 Iepazīstu un izzinu profesijas!

 Ata Kronvalda Durbes pamatskolas 7.-9. klases izglītojamie 2020. gada 2. martā piedalījās karjeras atbalsta pasākumā skolā.Pasākuma mērķis iepazīt mākslas, kultūras un veselības aprūpes nozares  profesijas - leļļu teātra aktieris, pasākumu vadītājs un kanisterapeits, uzzināt šo profesiju kopīgo un atšķirīgo darbības specifiku, kā arī to apvienošanas iespējas, uzzināt profesijām nepieciešamās personības iezīmes un iepazīt pozitīvo pieredzi un izglītības ceļus.
      Pasākuma ievadā viesis dalījās savā pieredzes stāstā, kā nokļuvis Liepājas Leļļu teātrī. Skolēni tika iepazīstināti ar šīs profesijas specifiku. Daudziem pārsteigums bija tas, kas leļļu teātra aktierim ir jābūt labā fiziskā formā, jāspēj ilgstoši noturēt paceltas rokas, jābūt pacietīgam, atraktīvam, ar skaidru dikciju. Visi zināja teikt, ka grūti ir atcerēties tekstu no galvas, mainīt balsi utt.Šo profesiju var apgūt Kultūras akadēmijā Rīgā, bet uzņemšana ir ļoti reti.
      Turpinājumā skolēni tika iepazīstināti ar Latvijā salīdzinoši jaunu rehabilitācijas veidu – kanisterapiju. Šajā terapijā ar apmācītiem suņiem palīdz bērniem (pārsvarā), kuriem ir dažādas veselības problēmas. Terapiju veic tikai sertificēts speciālists un sertificēts suns. Diemžēl šobrīd Latvijā nav iespējams saņemt sertifikātus, to var izdarīt Lietuvā, Baltkrievijā u.c. Lai strādātu šādu darbu, cilvēkam ir jābūt emocionāli noturīgam, ir jāmīl gan suņi, gan bērni. Kā atzina viesis, darbs nav emocionāli viegls, bet gandarījums par uzlabojumiem ir milzīgs. Suns demonstrēja savas prasmes, skolēni aktīvi iesaistījās.
      Vēl viena nodarbošanās ir pasākumu vadīšana. Tas gan notiekot retāk, jo lielāko daļu laika aizņem iepriekš nosauktās nodarbes. Pasākumu vadīšanai noder aktiera prasmes. Viss ir atkarīgs no paša cilvēka. Laba pasākumu vadīšana nāk ar pieredzi. Lai apvienotu visas nodarbes, ļoti svarīga ir laika plānošana. 
      Noslēgumā viesis novēlēja skolēniem nebaidīties uzdrīkstēties, pieņemt dažādus izaicinājumus, jo nekad nevar zināt, kurp dzīves ceļi var aizvest. Nejaušība var izrādīties tas īstais dzīves aicinājums. Un svarīgi ir saprast, ka lietas, kuras ļoti interesē, var apgūt papildus, netraucējot pamatstudijām vai darbam.
 

Ata Kronvalda Durbes pamatskolas pedagogs karjeras konsultants Kristīne Kapiņa.

Novada skolēnu skatuves runas konkurss

Š.g. 10.martā Aizputes vidusskolā notika Durbes un Aizputes novadu skolēnu skatuves runas konkursa 1.kārta, kurā piedalījās 47 dalībnieki. Mūsu skolas runātāji Markuss Lagzdiņš (sk.I.Vonda) un Gabriels Lankups (sk.L.Holštroma) ieguva I pakāpes diplomus. Emma Dirbie (sk.I.Jonase-Ķeķe) un Kristīne Mazlevska (sk.L.Holštroma) ieguva Augstākās pakāpes diplomus un tiesības piedalīties Kurzemes reģiona Skolēnu skatuves runas konkursā, kurš notiks 26.martā Liepājā bjc “Vaduguns”. Prieks par skolēnu sasniegumiem un paldies skolotājām par ieguldīto darbu!

                   Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola


 


Drošāka interneta diena

11.februārī visā pasaulē tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID2020), kuras sauklis šogad bija “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Drošākas interneta dienas mērķis ir ikvienam padomāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Piesakot skolas aktivitātes portālā drossinternets.lv skola saņēma PROMO paku – karodziņu virteni, afišu, uzlīmesun konfektes pasākuma dalībniekiem. Mūsu skolā notika dažādas aktivitātes:

 

 • Skolēniem bija iespēja piedalīties neklātienes konkursā – atbildes meklējot interneta lapās. Konkurss notika 5.-6. un 7.-9.klašu grupās.

 • Starpbrīžos bija iespēja noskatīties pamācošas video filmiņas par drošu interneta lietošanu.

 • Visās vecuma grupās varēja piedalīties E-ZINĀŠANU čempionātā, izpildot testu internetā. Kad konkurss Latvijā būs noslēdzies, iespējams, kāds tiks arī pie balviņas.

 • 19.februārī 4.-9.klašu skolēniem notika pasākums “Pasaku varoņu ceļojums virtuālajā vidē”. Katrai klasei bija mājas darbs – izvēlēties kādu latviešu tautas pasaku un pielāgot varoņu darbību virtuālajai videi.

 • Sociālo zinību skolotāja Anna Ivanovska veica aptauju par to, kurš tad ir populārākais sociālais tīkls skolēnu un skolotāju vidū.

2.- 4.kl.grupā – 1.v.-WhatsApp, 2.v. – YouTube, 3.v. – Snapchat.
5.- 9.kl. grupā - 1.v.-Instagram, 2.v. – YouTube, 3.v. – Snapchat.
Skolotāji un darbinieki - 1.v.-Facebook, 2.v. – WhatsApp, 3.v. – YouTube.

Fotogalerija ►

              Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola


Skolēnu skatuves runas konkurss.

Kā katru gadu šajā laikā visā Latvijā notiek skolēnu skatuves runas konkurss. Piedaloties konkursā, skolēniem ir iespēja attīstīt savu skatuves runas kultūru un aktiermeistarību, kā arī tiek sekmēta bērnu un jauniešu interese par latviešu un pasaules literatūras mantojumu. Skolas konkursā piedalījās 13 dalībnieki – A.K.Krafts (1.kl.), S.Maskalāne (1.kl.), K.Baltrakova (1.kl.), M.Eglīte-Egliņa (2.kl.), M.Lagzdiņš (2.kl.), K.Sikorska (2.kl.), S.Lagzdiņa (3.kl.), R.Eihvalde (3.kl.), E.Dirbie (3.kl.), G.Lankups (4.kl.), K.Mazlevska (4.kl.), S.Pabērze (6.kl.) un E.Baltaviča (7.kl.). Kā jau visos konkursos, skolēnu sniegumu vērtēja žūrija – Vecpils kultūras un atpūtas centra vadītāja Inta Dreimane, Lieģu kultūras nama direktore Dzintra Cāle un Durbes amatierteātra režisore Inese Ceriņa. Uzkāpt uz skatuves un norunāt vienu dzejas un vienu prozas darbu kā izrādās nav tik vienkārši – uztraukums dara savu. Par to, kuriem skolēniem piešķirta ceļazīme uz novada konkursu, kurš notiks 2020.gada 10.martā Aizputes vidusskolā var apskatīt fotogrāfijā. Paldies skolotājām – S.Kalniņai, I.Vondai, I.Jonasei-Ķeķei, L.Holštromai un K.Kapiņai par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā!

                                     Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola
 Dzimtās valodas dienas pasākums Rīgā.

    
      21.februārī Rīgā sveica konkursa-„Izstāsti man savu sapni” uzvarētājus Rīgas Latviešu biedrības namā pulcējās 275 skolēni un skolotāji no 55 skolām.  Katru gadu konkursa dalībnieku skaits palielinās.  Šogad iesūtīti 1234 radošie darbi no visas pasaules,693 no tiem ir literārie  darbi,541-zīmējums.
      Darbi iesūtīti arī no latviešu skolām ārzemēs: Mineapoles un Sentpolas Latviešu skolas, Losandželosas Latviešu skolas, Latviešu skolas Somijā, Briseles 2. Eiropas skolas, Briseles Latviešu skolas, Vašingtonas ev. lut. draudzes latviešu pamatskolas, Aberdīnas Latviešu diasporas skolas, Diasporas skolas bērniem Aberdīnā ,,Dzintara akadēmija” un Ņujorkas ev. lut. draudzes Ņūdžersijas Latviešu pamatskolas.
      A.Kronvalda Durbes pamatskolas 7.klases skolniece Samanta Usova ,ieguva atzinību par savu gleznojumu kurā atainoja savu sapni un aprakstīja kāpēc viņai tas ir svarīgi.
      Samanta par pasākumu saka-„Rīgā bija forši!  Jauka uzņemšana un nebija garlaicīgi. Bija forši uzzināt citu stāstus un redzēt citu zīmējumus. Stāstus ko lasīja aktieri bija ļoti aizkustinoši klausīties. Apbalvošana bija raita un nebija jāgaida kamēr izsauks nākamo, dāvanā bija četras grāmatas, skaists auduma maisiņš un atzinība. Elzas Rozentāles un burvju mākslinieka uzstāšanās man arī patika. Viņus dzīvē nekad nebiju redzējusi ,tas bija kaut kas jauns un interesants man. Tā diena bija piedzīvojumu pilna un izdevusies!”
      Arī šogad tiks turpināta skolēnu radošo darbu izdevumu sērija, un interesantākie darbi tiks iekļauti krājumā. Skolēnu radošo darbu sērijā izdotas jau trīspadsmit grāmatas.
      Paldies, Durbes domei par transportu un šoferim Oskaram Skrubim par braucieniem uz Rīgu!

Vizuālās mākslas skolotāja Inga Lankupa

Koncertstāsts “Leļļu meistara sapnis”

   
Š.g. 20.februārī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 2. un 4.klases skolēni apmeklēja koncertzāli “Lielais Dzintars”, kur noklausījās un noskatījās koncertstāstu “Leļļu meistara sapnis” ar slavenu mūziklu melodijām. Kāds leļļu meistars darināja brīnumskaistas lelles un citas rotaļlietas. Bet viņam bija arī kāds sapnis… kurš piepildījās, kad pie meistara ieradās gudrā un viltīgā Kaķene. Skolēniem bija iespēja klausīties burvīgās melodijās, redzēt kā tiek veidotas multimediālas projekcijas, klausīties brīnišķīgā teicējas stāstījumā, sekot līdzi varoņu aktiermeistarībai un dejotprasmei. Daži no skolēniem pirmo reizi pabija koncertzālē un nespēja slēpt savu sajūsmu cik tā ir liela un skaista.

                                         Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita OzolaVizuālās mākslas konkursa­-„Brīvs cilvēks neatkarīgā Latvijā”,
apbalvošanas pasākums Rīgā.

         Pirmdien 17.februārī kopā ar 6.klases skolnieci Beāti Eidiņu devāmies uz Rīgu, kur Satversmes tiesas namā notika 6.klašu skolēnu zīmējumu konkursa-„Brīvs cilvēks neatkarīgā Latvijā” un 9.un 12.klašu skolēnu domrakstu konkursa-‘’Kāpēc Latvijai ir svarīgas manas Satversmē  ietvertās pamattiesības?’’ laureātu apbalvošanas ceremonija. Dalībnieku bija ļoti daudz, pieteikušās 100 skolas no visiem Latvijas reģioniem. Godalgas saņēma skolēni no 20 Latvijas skolām. Beātei šajā konkursā tika piešķirta atzinība no Latvijas mākslas akadēmijas par gleznojumu .
      Ceremoniju atklāja Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele uzsverot to cik svarīga mums katram ir brīvība un reizē ar to mums ir  liela atbildība par sevi ,tuvajiem un savu valsti. Ar runām uzstājās arī citi tiesneši un pasākuma ciemiņi. Ļoti enerģisku un skaistu muzikālu priekšnesumu sniedza brāļi Grīnbergi spēlējot bungas un marimbu.
      Beātes domas par pasākumu-„Apbalvošanas pasākums man patika.Arī piedalīšanās konkursā bija interesanta. Izdomāt ko zīmēšu nebija grūti. Uzreiz zināju, ka gleznojumā iekļaušu karogu. Cilvēku pāris pie Latvijas karoga bija mana pirmā doma tādēļ to īstenoju. Uzzinot, ka ieguvu specbalvu, es jutos lepna. Uzvarētāju darbiņi bija ļoti skaisti .Bija gods būt apbalvojamo vidū.”

Vizuālās mākslas skolotāja Inga Lankupa
Foto:Toms Norde,Satvesmes tiesa.14.februāris – Valentīndiena!

 
     Sagaidot Valentīndienu skolā notika dažādi pasākumi. Skolēnu līdzpārvalde zālē iekārtoja foto stūrīti, kurā varēja nofotografēties, izmantojot dažādus aksesuārus. Mīļas vēstulītes saviem skolasbiedriem sūtījām Valentīndienas pastā. 5.-9.klašu skolēniem notika ekspress konkurss, kurā bija jāizpilda uzdevumi par un ap mīlestību. 2.- 4.klašu skolēniem pasākumu noorganizēja līdzpārvalde kopā ar projekta “Esi līderis” dalībniecēm. Skolēni darbojās 6 darbnīcās, kurās veica dažādus uzdevumus. Īpaši par sava tērpa noformēšanu bija piedomājuši trīs puiši – Markuss Lagzdiņš, Ervīns Boķis (2.kl.) un Aleksandrs Jānis Boķis (4.kl.). Pasākums noslēdzās ar jautrību un smiekliem spēlējot spēli “Kas ir manā drēbju maisā?”.


Fotogalerija ►

                                                  Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola


2.februāris  -  Sveču diena

Viss februāra mēnesis tiek dēvēts par Sveču mēnesi, jo parasti šajā mēnesī tikušas lietas sveces visa gada vajadzībām. Protams, sākotnēji tās pildījušas tikai apgaismošanas funkcijas. Ir ticējums, ka Sveču dienā lietās sveces degušas visgaišāk un ilgāk. Sveču lējējiem bija jāstrādā ar priecīgu prātu, jo dusmīgu darinātāju sveces dega sprakšķot un ar tumšu liesmu. Tātad – Sveču diena bijusi gaidīta kā jauka gaismas diena, kā svētki. Par godu sveču dienai nesām rādīt cik dažādas sveces ir mūsu mājās!

                                    Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola


Fotogalerija ►

Izrāde  "Nezāle"


5.februārī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Durbes kultūras namā viesojās Liepājas teātra aktieris Ēriks Vilsons ar savu monoizrādi “Nezāle”. Izrāde veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles neparastā veidā, iesaistot tajā skolēnus. Visi tēli tika personificēti. Katrs iesaistītais skolēns - “jaunais aktieris” rokās turēja atveidojamā tēla portretu – fotogrāfiju. Izmainot gan kustības, gan balss intonāciju, vēršoties pie skatītājiem Ēriks Vilsons lieliski piesaistīja skolēnu uzmanību. Šī izrāde rosināja aizdomāties un  pārdomāt cilvēku savstarpējās attiecības, viņu rīcību.

 

                                             Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola


Glītrakstīšanas konkurss

Skolā norisinājās krievu valodas glītrakstīšanas konkurss 7.klasei.
Rezultāti -  1.vieta Sniedzei Kārkliņai, 2. vieta Kristīnei Kazakovai, 3.vieta Līvai Grētai Šķuburei un Samantai Usovai. Godalgoto vietu ieguvēji tiek izvirzīti Aizputes novada krievu valodas glītrakstīšanas konkursam.

                                          Sk. A.Selderiņa


Atklātais matemātikas un fizikas konkurss

   

 

      Š.g.  22.janvārī  Ata Kronvalda Durbes pamatskolas 8.klases komanda (Laura Rosfita Grintāle, Renārs Grīnbergs, Dāniels Dāvidsons, Daniels Lankups) devās uz atklāto fizikas un matemātikas konkursu Aizputē. Jauniešiem bija jāsagatavo mājas darbs – eksperiments fizikā un jādemonstrē pārējām komandām. Tāpat bija jāparāda savas zināšanas matemātikā,  fizikā un jāprot izveidot telpisku figūru ar vismaz trijiem pakāpieniem, kura aizņemtu vislielāko tilpumu.  Kamēr skolotāji apkopoja rezultātus, skolēniem bija iespēja vērot un piedalīties FIZMIX eksperimentos. Deviņu skolu konkurencē ieguvām 3.vietu.

Sk. Žanna Kļava
 


 

Konkurss “Mana zeme skaistā”!
 

        Noslēdzies nodibinājuma “Zinātnes un inovāciju parks” īstenotais projekts “Latvijas skolu jaunatnes fotokonkurss ”Mana zeme skaistā””. Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas skolu jaunatnē piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, īstenojot, mūsdienu tehniskām iespējām atbilstošas radošās aktivitātes. Konkursa mērķa auditorija ir skolēni no 1. - 12.klasei, kuri tika iesaistīti konkursa aktivitātēs, projekta darba grupai sadarbojoties ar Latvijas novadu un pilsētu pedagogiem. Vairāk informācija par projektu www.manazemeskaista.lv

 

            Šajā mācību gadā no mūsu skolas konkursā piedalījās 92 skolēni. Fotogrāfijas tika ievietotas interneta vietnē www.manazemeskaista.lv, kur par tām varēja nobalsot. No darbiem, kuri saņēma lielāko balsu skaistu izgatavoja foto gleznas. Lai izgatavotu skolēnu darbu foto gleznas tiek piesaistīti vietējie uzņēmēji.  ZS “LIEPIŅAS,” SIA “ĀBOLĪTIS” un “ARNOVIKA” finansiāli atbalstīja šo darbu izgatavošanu: 1.vieta – Līva Loreta Buce (6.kl. – 72 balsis), 2.vieta – Evelīne Bļizņeca (5.kl. - 69), 3.vieta – Karlīna Savika (6.kl. - 37), Melita Semjonova (6.kl. - 36),  Marta Brikmane (4.kl. - 31), Ailinda Geruļska (8.kl. - 28), Miks Hartovičs (5.kl. - 21), Gints Pēka (5.kl.-19), Roberts Žvinklis (7.kl.-19). Annikas Vītoliņas (6.kl. - 22) foto gleznas izgatavošanu atbalstīja  SIA “EG Service”.

                                    Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola


Latvijas skolu indekss liecina - audzēkņu interese par datorzinātnēm visaktīvāk tiek veicināta reģionu skolās

      25. janvārī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolā norisinājās starptautiskā algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s fināls. Ņemot vērā Latvijas skolu augsto aktivitāti šajā konkursā, tā organizētājs Latvijā - Visma jau otro gadu apkopojis Latvijas skolu indeksu, kas atspoguļo spēcīgākās un aktīvākās skolas, kuras veicina audzēkņu interesi par datorzinātnēm un iepazīstina ar algoritmiskās domāšanas principiem.
      Konkurss Bebr[a]s Latvijā norisinājās jau trešo gadu un tendence ir nemainīga - ik gadu dalībai piesakās aizvien vairāk skolu un skolēnu. Bebr[a]s 2019 dalībai pieteicās vēl nebijis skaits dalībnieku - 19 550 skolēnu no 331 Latvijas skolas, turklāt 68% dalībnieku pārstāvēja reģionu skolas. Tieši šī aizvien augošā interese starptautiskā konkursa organizētājam Latvijā - IT uzņēmumu grupai Visma deva impulsu veidot kopējo Latvijas skolu indeksu. Tas vienkopus atspoguļo 100 Latvijas aktīvākās skolas, kuras veicina savu audzēkņu interesi par informātiku un iegulda papildu darbu loģiskās un algoritmiskās domāšanas attīstīšanā.
      Apkopojot šā gada rezultātus, aktīvāko skolu pieciniekā pirmo vietu ieņem skolas, kuras uz dalību konkursā motivējušas vairāk nekā 90 % audzēkņu 5.-12.klašu grupā. Godpilno pirmo vietu ieņem Silenes pamatskola (Bebr[a]s konkursā piedalījās 100 % audzēkņu). Tai uz papēžiem min RTU Inženierzinātņu vidusskola (97 %), Krotes Kronvalda Ata pamatskola (95 %), V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskola (93 %) un Ata Kronvalda Durbes pamatskola (92 %). Kopumā visaktīvākās bijušas Pierīgas skolas, tādejādi pirmajā vietā aktivitātes ziņā izvirzot Rīgas reģionu, kuram secīgi seko Latgales, Vidzemes, Kurzemes un Zemgales reģionu skolas. Jāuzsver, ka visas Latvijas skolu indeksā iekļautās skolas konkursā Bebr[a]s mudinājušas piedalīties vismaz 40 % savu skolēnu.

                                                                        www.e-klase.lvPārpublicēts no 2020.gada 23.janvāra  laikraksta "Kursas Laiks" 


Janvāris ir Barikāžu laika atceres mēnesis.

             

20. janvārī 5.-9. klašu skolēniem notika 1991.gada notikumiem veltīta stunda. Vēstures skolotāja Ilze Krugale pastāstīja, kā risinājās notikumi  pirms 29 gadiem, kad 1991. gada 12. janvārī Viļņā notika militārs uzbrukums televīzijas tornim, kurā gāja bojā 14 cilvēki, un jau nākamajā dienā ap 700 tūkstošiem cilvēku Rīgā izgāja manifestācijā un sākās barikāžu būvniecība.
Savās atmiņās par piedalīšanos barikādēs dalījās novadnieks Imants Dāvidsons. Tika pieminēts arī pats dramatiskākais notikums barikāžu laikā – apšaude pie Iekšlietu ministrijas. Vēl tagad, stāstot par šiem notikumiem, sirmajam vīram aizlūst balss. Varējām apskatīt valsts apbalvojumu - barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi un apliecību, kā arī uzzināt par grāmatām, kurās aprakstīti šie vēsturiskie notikumi.
 Kopīgi noskatījāmies nelielu filmiņu par vēsturiskajiem notikumiem. Skolas gaitenī varēja apskatīt skolēnu līdzpārvaldes veidotus plakātus.

                                    Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola
 


Ar mūziku sirdī!

      Šogad Ata Kronvalda Durbes pamatskolas muzicējošo skolēnu koncerts izskanēja „pēcsvētku” laikā, bet ne „pēcsvētku” noskaņā! Domāju, ka visi klausītāji ( un ne mazāk paši dalībnieki) pēc koncerta mājupceļā  janvāra tumsu nemanīja, jo  - patiesi bija gaiši!
      Nevar nepiekrist šai tik senajai grieķu domātāja Platona atziņai, ka „...mūzika apgaro visu pasauli, dod dvēselei spārnus, veicina iztēles lidojumu; mūzika atdzīvina un iepriecina visu eksistējošo...To var nosaukt par visa skaistā un cildenā iemiesojumu”.
     Prieks, ka Durbes skolā ir  iespēja apgūt skaisto muzicēšanas mākslu! Atskaites koncertā to varējām redzēt, dzirdēt, baudīt, izdzīvot ....gan izteiksmīgā bungu rīboņā (kas to būtu gaidījis no teju klusākā puiša visā skolā!), flautu vieglajās skaņās (duetā tik skaisti!) ....Laimīgie ģitāristi, kas laipni aicina savā zvaigžņu pulkā ( lūk, arī skolotāja Žanna  kautrīgi smaidīgā piedziedājumā!) ...Sirsnīgi dziedāja paši mazākie, enerģiski „timbakoja- taibakoja” meiteņu trio, māsas Ance un Lauma – kā vienmēr, meistarīgi!... Klavierspēlētāji varēja  arī četrrocīgi! Dažam mazajam klasikas cienītājam no grūtuma asara gan nobira, bet tas nekas, jo blakus skolotājs, kurš zina, ka labais ceļš nekad nav viegli ejams!
      Un protams, protams – „kas būtu audzēkņi bez saviem skolotājiem”? Neskatoties uz viņu cenšanos iepazīstināt un pastāstīt par sevi, mums – klausītājiem, skatītājiem – bija skaidrs tāpat, jo to noslēpt nevarēja – šie cilvēki mīl mūziku un mīl savu darbu….
       Par pēdējo priekšnesumu? Nē, ne vārda! Nāciet citreiz un ieraugiet paši!
       Paldies par MŪZIKU (visiem radītājiem – ne tikai tiem, kas koncertē, bet arī neredzamajiem, kas atbalsta , rūpējas, uztur!)!

 

Ata Kronvalda Durbes pamatskolas psiholoģe Laima Kārkliņa (arī mūzikas programmas audzēknes Sniedzes mamma)Muzicē savam un citu priekam!

16.janvāra vakarā Durbes kultūras namā izskanēja Ata Kronvalda Durbes pamatskolas mūzikas programmu audzēkņu un skolotāju koncerts. 
Bet sestdien – 18.janvārī skolēni un skolotāji devās uz Dunalku, lai piedalītos pasākumā, kas bija veltīts Andreja Spāģa 200 gadu jubilejai.
Paldies skolotājiem – Madarai Ivanei, Sanitai Kārkliņai, Kristīnei Innei, Sanitai Bovtonai, Artūram Jankauskim, Edgaram Jānim Kārkliņam par skolēnu sagatavošanu un  kopīgo muzicēšanu.


 

(koncerta fotogalerija...)

( Par pasākumu Dunalkā lasīt šeit... )

                                                       Direktores vietniece audzināšanas jomā Inita Ozola


Slidas – kultūrā un sportā

        
2020. gada 4. janvāra agrā rītā  Ata Kronvalda Durbes pamatskolas 5. un 6. klases skolēni devās uz Rīgu, lai iepazītos ar Nacionālā teātra arhitektūru un noskatītos Mērijas Meipsas-Dodžas pasaku “Sudraba slidas”, kuru iestudēja režisors Edmunds Freibergs. Apmeklējām hokeja spēli arēnā ”Rīga”, kurai  gatavojāmies jau iepriekš, veidojot fanu atribūtus.
Bērnu atziņas: “Teātra zāle izskatījās ļoti grezna”, “Biju pa tiešām izbrīnīta, ka aktieri slidoja pa skatuvi”, “ Daudz aktieri bija atpazīstami no dažādiem latviešu seriāliem”, “Teātris bija interesants, vienīgi nepatika, ka daudz dziedāja”.
Pēc teātra izrādes devāmies uz arēnu “Rīga”, lai skatītos un justu līdz hokeja spēlei DINAM0 Rīga pret  BARYS Nur-Sultan.
Bērnu atziņas: “ Es biju priecīgs, jo DINAMO iemeta vārtus”, “Man patika, ka manu klasi rādīja TV”, “ Man patika, ka mūsu klases bieži rādīja “kubā””, “DINAMO uzvarēja, tāpēc diena bija izdevusies”.
Mājupceļā devāmies ar labu noskaņojumu un dziesmām.
Liels paldies Emīla Roņa mammai par zīmētajiem plakātiem un  Durbes novada pašvaldībai par atbalstu.

5.,6.kl. un audzinātājasSasniegumi 1.semestrī

        

      Uzsākot 2. mācību semestri, atskatāmies uz padarīto. Pirmajās 15 mācību nedēļās esam čakli mācījušies un piedalījušies dažādās aktivitātēs - konkursos, olimpiādēs, sporta sacensībās un pasākumos.
      Lepojamies un priecājamies par zinātkāriem un darboties gribošiem skolēniem. 1.semestri noslēdzot, astoņi 1.-3. klases skolēni ieguva “Sprīdīša” diplomu - Estere Pabērze (1.kl.), Olīve Helēna Krafte (1.kl.), Anguss Kārlis Krafts (1.kl.), Samanta Lagzdiņa (3.kl.), Adriana Mia Saulīte (3.kl.), Emma Dirbie (3.kl.), Rūta Eihvalde (3.kl.), Didzis Eidiņš (3.kl.). Savukārt, 4.-9. klašu grupā 2 skolēni saņēma “Zelta” liecību - Kristīne Mazlevska (4.kl.) un Madara Gaule (5.kl.), un 10 skolēni saņēma “Sudraba” liecību - Gabriels Lankups (4.kl.), Evelīna Bļizņeca (5.kl.), Gerda Marija Linde (5.kl.), Valters Stasis (5.kl.), Līva Loreta Buce (6.kl.), Melita Semjonova (6.kl.), Sniedze Kārkliņa    (7.kl.), Samanta Usova (7.kl.), Daniels Lankups (8.kl.) un Elizabete Mazure (9.kl.).     
      Vērtējot klašu kopīgo vidējo atzīmi, par sekmīgāko klasi 4.-6. klašu grupā izvirzījās 5. klase (klases vidējā atzīme - 5,56), un 7.-9. klašu grupā - 9.klase (klases vidējā atzīme - 6,59).
Veiksmīgi ir uzsākta olimpiāžu sezona, kurā savas zināšanas veiksmīgi parādījušas 9. klases skolnieces - Keita Rogača un Elizabete Mazure. Elizabetei - atzinība bioloģijas olimpiādē, paldies skolotājai Ivetai Einei, un 3.vieta vēstures olimpiādē, paldies skolotājai Ilzei Krugalei. Cerams, ka 2.semestris nesīs vēl daudz spožu uzvaru!
      Esam startējuši divās Liepājas rajona skolēnu sporta sacensībās: futbolā zēniem - 3.vieta, basketbolā meitenēm - 1.vieta. Paldies skolotājai Līgai Rozenšteinai.
7. un 8. klases skolēni turpina darboties LUMA projektā “Esi Līderis!”, viņus mudina un atbalsta skolotāja Kristīne Kapiņa.
      Skolotāji ir mudinājuši skolēnus piedalīties dažādos konkursos un pasākumos. Lielisks pārsteigums bija 6. klases skolēnu iegūtā 1.vieta VUGD radošajā konkursā «Dūmu detektors- manas dzīvības glābējs», paldies skolotājai Evitai Gaulei. Jau tradicionāli Liepājas Universitāte decembrī rīkoja datorikas un robotikas sacensības «Ziemassvētku stāsts», kur programmēšanas konkursā 2.vietu ieguva 2 skolēni; multimēdijos - 2.,3. vieta 3 skolēniem, paldies skolotājam Agnim Gaulim. Protam arī ātri un pareizi rēķināt galvā, jo Aizputes un Durbes novadu skolu konkursā esam labākie, paldies skolotājām Ingrīdai Vondai, Ilzei Jonasei-Ķeķei, Lindai Holštromai un Žannai Kļavai.
      Tradicionāli esam piedalījušies zīmēšanas un radošo darbu konkursos, dažādos neklātienes matemātikas, loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursā «Bebr(a)s» un daudzos citos konkursos.
      6.klases skolēni ir atsaukušies angļu valodas un krievu valodas skolotājām, iesaistoties starptautiskajā projektā «Twinning- how to be eco friendly?» un projektā «Latviešu tautas dziesmas citās skaņās».
      Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu un vecākiem par savu bērnu atbalstu un virzīšanu uz panākumiem!
 

 

Ata Kronvalda Durbes pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā Ineta Untule


Zīmējot, sagādā prieku citiem! 

Nu jau vairākus gadus, mūsu skolas skolēni vizuālās mākslas pulciņā zīmē un glezno darbiņus, kuri vēlāk pārtop par apsveikuma kartiņām. Labdarības Biedrība “Eurika” katru gadu organizē labdarības zīmēšanas konkursu “Mans sapnis par…’’. No iesūtītajiem zīmējumiem tiek izgatavotas apsveikumu kartiņas, kuras iespējams iegādāties ikvienam, arī firmām ,dažādām organizācijām .Par iegūtajiem  līdzekļiem organizācija iegādājas un dāvina dažāda veida  medicīnas aparatūru bērnu slimnīcām. Kartiņas var aplūkot Biedrības „Eurika” mājas lapā-www.eurika.lv. Šogad saņemtās kartiņas tika nosūtītas arī mūsu novada iedzīvotājiem un sadraudzības skolām.
Inga Lankupa
  

 

 

 

Labdarības akcijas

 

Ziemassvētku gaidīšanas laikā aktuālāks kļūst ziedošanas un dāvināšanas prieks. Jau vairākus gadus iesaistāmies akcijā “Zvaigzne Austrumos”. Akcijas mērķis ir sagatavot un nogādāt dāvaniņas karadarbībā cietušajiem bērniem pasaules karstajos punktos. Dalība akcijā ir vienkārša – jāpiepilda kurpju kaste ar dāvaniņām, jānorāda saņēmēja vecums, jāziedo nauda ceļa apmaksai un jānogādā pieņemšanas punktos.

 

 

 

Šogad piedalījāmies akcijā “Palīdzēsim piepildīt dāvanu maisu,” ziedojot dažādas mantas, lai Ziemupes Ziemassvētku vecītis ar Rūķupes rūķiem svētkos varētu iepriecināt tās ģimenes, kurām tas ir nepieciešams.
foto no koncerta skatīt šeit...
 

11.decembrī profesionālās ievirzes mūzikas programmu audzēkņi – Sniedze Kārkliņa, Kristīne Mazlevska, Līva Loreta Buce, Rūta Eihvalde, Adriana Mia Saulīte, Rūdofs Salna, Keita Denija Šperberga, Evelīna Bļizņeca, Sanija Džeriņa sniedza koncertu Durbes novada senioru Ziemassvētku pasākumā Lieģu kultūras namā. Skolēnus sagatavoja skolotāji – Sanita Kārkliņa, Madara Ivane, Kristīne Inne, Artūrs Jankausks.
 Konkursā „Dūmu detektors- manas dzīvības glābējs”- 1.vieta

 

    
  E. Gaule:Skolēniem mācību gada laikā tiek piedāvātas iespējas piedalīties dažādos konkursos. Ar 2020.gada 1. janvāri, katrās mājās ir jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kurš laicīgi brīdinās par mājoklī izveidojušos piedūmojumu un ļaus izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šoruden aicināja 5.-12. klašu skolēnus iesūtīt savu redzējumu par dūmu detektoru nozīmību katrā mājoklī. Skolēni tika aicināti izpausties radoši -video vai literārā darba –dzejas vai prozas ietvaros, atainojot to, kāpēc dūmu detektora ierīkošana mājoklī ir svarīga. No Ata Kronvalda Durbes pamatskolas šajā konkursā savu dalību pieteica četri 6.klases skolēni- M. Semjonova, S. Pabērze, E. Ronis ar pašu sacerētiem dzejoļiem, kā arī uzfilmētu video ar klases audzinātājas un K. G. Šķubura dalību. M. Semjonova: gatavoties filmēšanai bija jautri, jo bija jāsameklē vajadzīgās lietas: dators, klaviatūra, austiņas, katls un lielā karote, jo filmējām sadzīvisku stāstu, kur galvenā doma ir –dūmu detektors brīdinās, ja mājā būs izcēlies ugunsgrēks. S. Pabērze: šo video mums palīdzēja nofilmēt mūsu klases audzinātāja, bija ļoti interesanti, gatavošanās filmēšanai, mums katram bija dūmu detektors. Man patika piedalīties šajā konkursā un kad skolotāja paziņoja, ka esam uzvarējuši, es apraudājos no priekiem.K. G.Šķuburs: bijām ļoti pārsteigti un priecīgi, kad uzzinājām, ka esam ieguvuši 1. vietu video konkursā. E. Gaule: skolēni saņēma vērtīgas balvas: dūmu detektoru, ko uzstādīt savā mājā, suvenīrus no VUGD- krūzi, pildspalvu un magnētu ar logo, kā arī bezmaksas ieejas kartes Latvijas ugunsdzēsības muzejā.

Dalība eTwinning projektā Siguldā, skolēnu iesaistīšana starptautiska projekta izstrādē „How to be eco friendly?”

Šā gada septembrī eTwinning projekta ietvaros Siguldā tika organizētas mācības, kurās 5.līdz 12.klašu skolotāji no 8 Eiropas valstīm apguva veidus, kā vizuālos elementus (karikatūras, komiksus) un fotogrāfijas izmantot savās mācību stundās, iesaistītie skolotāji kopīgi vienojās par sadarbības projektiem eTwinning vietnē. eTwinning ir Eiropas skolu kopiena. Tā piedāvā platformu izglītības jomas darbiniekiem (skolotājiem, mācību pārziņiem, bibliotekāriem u.c.), kas strādā izglītības iestādēs kādā no Eiropas valstīm, lai iesaistītu tos komunikācijā, sadarbībā, projektu īstenošanā un pieredzes apmaiņā. No Durbes pamatskolas projektā iesaistījās angļu valodas skolotāja E. Gaule un 6.klases audzēkņi un projekta ietvaros uzsāka sadarbību ar Portugāli, Poliju, Apvienoto karalisti, lai kopīgi strādātu tēmā- kā dzīvot videi draudzīgi? Projekta saziņas valoda ir angļu valoda, kas dod skolēniem iespēju paplašināt savas svešvalodas prasmes, jo projekta ietvaros katram dalībniekam ir jāveido apraksts par sevi, kopīgiem spēkiem ir izveidotas prezentācijas par Durbes skolu un pilsētu. Šobrīd turpinās darbs pie scenārija izveides, lai parādītu un nofilmētu lugu par videi draudzīgu attieksmi Latvijā, lai veiksmīgi noslēgtu projekta darbību.

Angļu valodas skolotāja E. Gaule
 

 
 
 
 
 

 Dalība Aizputes novada rīkotajā 7.mākslas konkursā
„Viss ir dabas dots.”

     


 2019.gada 30.oktobrī Aizputē notika 7.mākslas konkurss “Viss ir dabas dots”. Vizuālās mākslas skolnieces Sniedze Kārkliņa (7.kl.) un Kristīne Kazakova (7.kl.) iepriekš sagatavoja dažādus sausus dabas materiālus ainavas radīšanai uz bieza A2 kartona, kas tapa 2 stundu laikā, izmantojot koku lapas, gliemežvākus, jūras izskalotus stikliņus u.c. materiālus. Mājturības skolniece Samanta Usova (7.kl.) kopā ar 8 citu skolu skolniecēm gatavoja rudens kūku. Biskvītu no 10 olām kas bija jāsacep mājās  un citus produktus gādāja skolotāja. Meitenes saņēma diplomus kā „sulīgākā mākslas darba „ izpildītājas” un Samanta kā precīzākā saimniece. Konkursā piedalījās arī 8.klases skolnieks Daniels Lankups, kurš izgatavoja vējrādi (sk.A.Gaulis).

                                              Skolotāja I.Lankupa


 


Makulatūras vākšanas konkurss.

27.novembrī pie mūsu skolas bija Līgatnes papīra kravas autobusiņš, lai izvestu sanesto makulatūru. Projekta koordinatore Anna Ivanovska stāsta: “Arī šajā mācību gadā esam iesaistījušies Zaļās jostas makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”. Par katru nodoto makulatūras tonnu skola saņems 5 kg jauna papīra. Kā katru gadu maijā norisināsies Zaļās jostas Vides svētki, kurā notiks uzvarētāju apbalvošana. Būsim atsaucīgi, nodosim makulatūru otreizējai pārstrādei”!

 Direktores vietniece audzināšanas darbā I.Ozola
                              


Līdzpārvaldes prezidenta vēlēšanas

      20.novembrī mūsu skolā notika Skolēnu līdzpārvaldes prezidenta vēlēšanas. Līdzpārvaldes prezidenta amatam savas kandidatūras izvirzīja 6.klases skolnieces Karlīna Savika un Samanta Pabērze. Pirms vēlēšanām skolas koridorā meitenes bija izveidojušas informatīvus plakātus par sevi un savu plānoto darbību.. Šogad vēlēšanās piedalījās 5.- 9.klašu skolēni, skolotāji un darbinieki.
       Par Skolēnu līdzpārvaldes prezidenti tika ievēlēta Samanta Pabērze, bet par vietnieci Karlīna Savika.

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

                                           Direktores vietniece audzināšanas darbā I.Ozola