top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

SEMINĀRI un MĀCĪBAS LAUKSAIMNIEKIEM

 


Latvijas Lauksaimniecības universitātes plānotās apmācības Liepājas pusē 


Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) LAP investīciju pasākumu 2014. -2020. gadam ietvaros piedāvā divas apmācības, kuru norise plānota Liepājas pusē – Grobiņā:

  1. Mācības “Jauna, konkurētspējīga nišas pārtikas produkta izstrāde” ar specializāciju “Dažādu graudaugu izmantošana jaunu produktu izstrādē” (32 stundas). Mācību datumi un norises vietas: 2. un 3. augusts Liepājas rajona partnerības telpas (2.stavs), Krasta iela 12, Grobiņa) un 4. un 5. augusts Jelgavā (Rīgas iela 22, Jelgava). Palielinoties graudaugu lietošanai uzturā, paveras jaunas iespējas to pārstrādei un izmantošanai. Kursu laikā tiks sniegtas zināšanas, veidota izpratne par Graudaugu un pseidograudaugi, uzturvērtību un kvalitātes prasībām un piemērotība graudu pārstrādes produktu ražošanā. Apskatītas  graudaugu pārstrādes produktu un maizes gatavošanas tehnoloģijas.
  2. Mācības “HACCP sertifikāts – pārtikas uzņēmumu paškontroles sistēma, drošas un nekaitīgas pārtikas apritei” (24 stundas). Mācību datumi un norises vieta: 2017. gada 9., 10. un 11. augusts Liepājas rajona partnerības telpas (2.stavs), Krasta iela 12, Grobiņa. Kursā paredzēts sniegt zināšanas, izpratni un prasmes par HACCP paškontroles sistēmas nepieciešamību pārtikas produktu ražošanā mazajos vidējos uzņēmumos tai skaitā mājražošanas sektorā. To nozīmi drošu un nekaitīgu pārtikas produktu ieguvē. Kopsummā kursā paredzētas 12 teorētiskās stundas un 12 praktiskās nodarbības, kurās plānots izzināt HACCP pamatprincipus un galvenos etapus, potenciālo apdraudējuma analīzi pārtikas aprites ķēdē, kā arī iepazīstinās ar paškontroles rokasgrāmatas izstrādes pamatprincipiem. Praktiskajās nodarbībās tiks identificēti  kritiskie kontroles un kontroles punkti atbilstoši klausītāju izvēlētajai specializācijai. Nepieciešamo tehnoloģiskā procesa kontroles plāna un tehniskās   dokumentācijas izstrāde ,  lai nodrošinātu drošas un nekaitīgas pārtikas apriti.

Mācību dalībnieks var būt juridiska vai fiziska persona (Lauku atbalsta dienesta (LAD) klients), kas iesaistīta lauksaimniecības, pārtikas (izņemot zivsaimniecības produktus) ražošanas vai mežsaimniecības nozarēs, kā arī lauksaimniecības vai meža zemes īpašnieks vai tiesiskais vadītājs.

Mazajām saimniecībām un mežsaimniecības pakalpojumu uzņēmumiem, kam pēdējā noslēgtā gada apgrozījums nepārsniedz 15 000 euro, un meža zemes īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem ar meža zemes platību līdz 50 hektāriem, dalība mācībās ir bez maksas, jo tiek finansēta no LAP investīciju pasākumu 2014. –2020. gadam līdzekļiem. Lielajiem uzņēmumiem un dalībniekiem, kas tikai plāno uzsākt savu darbību, mācību maksa ir 70,00 EUR (24 stundu kursā) un 90,00 EUR (32 stundu kursa) par dalībnieku.

Pielikumā ir pievienota vispārīgs mācību apraksts.

Pieteikšanās kursiem notiek LLU Mūžizglītības centrā, zvanot pa tālr. 63005715, 26340144 vai rakstot e-pastu antra.berzina@llu.lv. Informācija par citiem kursiem www.mc.llu.lv

Vietu skaits ierobežots!

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests (LAD).


 


     PASĀKUMU
            kalendārs!
  


Durbes novada kauss konkūrā -
fotogalerija
 
Sludinājumi Vakances Durbes KS Iepirkumi Attīstība Senioriem Sabiedrība Uzņēmējdarbība Durbes novada vēstis Tūrisms Vēsture Foto galerijas ArhīvsDurbes logo

  

Durbes novada kapsētu informācija tiešsaistē

Priediena kapsēta
Stroķu kapsēta
Upesputriņu kapsēta

 

 
    Informācija par e-veselību