top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 

Rāvas bibliotēka


Sveiciens Latvijai !

(skatīt fotogaleriju....)

( skatīties apsveikuma video...)

Vadītāja:  Ilze Feldmane
Tel. :          28286076
e-pasts:    ravasbiblioteka@durbe.lv
ilzens11@inbox.lv
 
Darba laiks:
PIRMDIENĀS      - 11:00-18:00
OTRDIENĀS        - 11:00- 18:00
TREŠDIENĀS       - 11:00- 18:00
CETURTDIENĀS - 11:00-18:00
PIEKTDIENĀS      - slēgts

 

Dokumenti:
 

Durbes novada Rāvas bibliotēkas nolikums
Rāvas bibliotēkas lietošanas noteikumi

 

 Dunalkas pagasta Rāvas bibliotēkas dibināšanas gads nav dokumentēts, bet pirmā inventāra grāmata ir sākta1948. gada 14. jūnijā.
    Rāvas bibliotēka ir viena darbinieka publiskā bibliotēka. Pamatdarbs ir vērsts uz apmeklētāju apkalpošanu, informācijas sniegšanu, literatūras popularizēšanu.  Bibliotēkas lasītājiem viņus interesējoša literatūra tiek  piegādāta mājās, ja nav iespējas atnākt uz bibliotēku. Vajadzības gadījumā tiek sniegta konsultācija un padomi gan grāmatu, gan materiālu meklēšanā.  Iedzīvotājiem pieejami elektroniskie pakalpojumi un internets.
   2009. gadā bibliotēka tika akreditēta un ieguva vietējās nozīmes bibliotēkas statusu.
Fondā uz 01.01.2011. bija  5155 eksemplāri , tai skaitā 3897 grāmatas, no kurām 1273 ir bērnu un pusaudžu literatūra. Bibliotēka otro gadu piedalās  Lasīšanas veicināšanas apakšprogrammā „ Bērnu žūrija”. Grāmatu fonds tiek ievadīts Liepājas CZB elektroniskajā kopkatalogā.
 
Sadarbība Rāvas bibliotēkai visciešākā ir ar Rāvas pamatskolu ,kas atrodas blakus bibliotēkai ,un Dunalkas bibliotēku. Kopīgi tikuši organizēti „ Bērnu žūrijas ” noslēguma pasākumi.  Sadarbība arī ir ar Dunalkas kultūras namu un Durbes pilsētas bibliotēku.
 

Novadpētniecība:

 
Bibliotēkā novadpētniecības materiāli tika sākti apkopot no 2008. gada. Materiāli ir savākti par Rāvas skolas vēsturi, kura agrāk bijusi barona Eižena Freitaga Leringhofa īpašums. Tāpat Rāvā ir dzīvojusi leģendārā revolucionāru Jansonu dzimta.No Rāvas ir nākuši Liepājas teātra aktrise Aina Karele un Lāčplēša ordeņa kavalieris Ernests Falks.Ir apkopoti to dunalcnieku un rāvinieku  vārdi, kuri ir cietuši represijās. Rāvas apkaimē ir Durbes ezers, tāpēc bibliotēkā atrodami materiāli par Durbes kauju XIII gadsimtā. Rāvas bibliotēkā atrodas Rāvas pagasta vietvārdu karte, kas ir unikāla ar to, ka ir zīmēta ar roku pagājušajā gadsimtā un ļoti daudzas vecās mājas jau ir nozudušas no zemes virsas, bet nosaukumi vēl atrodami šajā kartē. Materiālu klāsts vēl tiek papildināts.
 

 Bibliotēkas pakalpojumi:

 
Grāmatu, žurnālu izsniegšana, reģistrācija.
Lasītājiem pieejama daiļliteratūra un nozaru literatūra, seši žurnāli.
Elektroniskās datu bāzes Letonika un  NAIS, SBA pakalpojumi, izstādes,
bibliogrāfiskās uzziņas. Bezmaksas internets. Maksas pakalpojumi ir printēšana un kopēšana.
  Pašlaik  apmeklētāju rīcībā ir 5 bibliotēkas datori un 3 Publiskā Interneta Pieejas Punkta datori, jo bibliotēkas telpās atrodas PIPP.Rāvas bibliotēkas lasītājiem pieejams internets
 
 
 

   
 

   
IZMAIŅAS DARBA LAIKOS 

Kapu svētki

     KULTŪRAS pasākumu kalendārs!


 SPORTA kalendārs !


     
      
Projekti, kas tiek īstenoti Realizētie projekti Sludinājumi, vakances Durbes KS Attīstība Senioriem Sabiedrība Veselības aprūpe Uzņēmējdarbība Durbes novada vēstis Tūrisms Vēsture Foto galerijas Foto galeriju arhīvs ArhīvsDurbes logo

  

Durbes novada kapsētu informācija tiešsaistē

Priediena kapsēta
Stroķu kapsēta
Upesputriņu kapsēta

 

 
    Informācija par e-veselību