top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Eksperiments ar ābolu.         

      Uzsākot programmu “ Piens un augļi skolai” grupā “ Bitītes” bērni uzsāka eksperimentu ar ābolu. Dabas centrā tika novietots viens ābols uz šķīvja un virsū uzlikta caurspīdīga glāze. Bērniem katru nedēļu bija uzdevums apskatīties kādas izmaiņas notiek ar ābolu. Pagāja viens mēnesis, bet ābolam nevarēja novērot nekādas izmaiņas vienīgi kāds no bērniem bija nolēmis pagaršot eksperimenta augli un tajā bija parādījušās koduma vietas. Laiks gāja un beidzot decembrī ābolam parādījās pirmās pazīmes, ka ābols vairs neizskatās tā kā sākumā. Bija paradījušies mazi brūni plankumi. Pēc Ziemassvētkiem ābols sāka bojāties ļoti strauji un sapuva pilnībā. Bērni izdarīja savus secinājumus par notikušo. Ņemot vērā, ka ābols ir dabīgs produkts nolēmām no ābola veidot kompostu, lai lietderīgi izmantotu dabas resursus, jo ļoti svarīgi ir šķirot atkritumus, lai rūpētos par vidi. Bērni pastaigas laikā sajauca sapuvušo ābolu ar koku lapām un mazliet zemes – tā izveidojot jaunu augsni, kuru var izmantot, lai kaut ko izaudzētu. Bērni atkārtoja kur tad āboli rodas un noskaidroja, ka pašā sākumā ir sēkla. Līdz ar to no āboliem sagādājām sēklas un iesējām tās sagatavotajā komposta augsnē. Eksperiments bērniem lika būt pacietīgiem, lai sagaidītu rezultātu, kā arī rosināja domāt videi draudzīgi. Ēdīsim ābolus un dzīvojam dabai draudzīgiJ

20.01.2020
Ginta Brikmane 


“Saulītes” grupas Ziemassvētku pasākums “Reiz pasakā”

 Piparkūku smarža gaisā,
Salatēvs ar roku māj,
Dāvanas tam liktas maisā -
Skaties, Ziemassvētki klāt!

 

            Gan mazi, gan lieli gaida Ziemassvētkus. Gada skaistākie un sirsnīgākie svētki. Laiks, kad mums visiem ir iespēja dāvāt sirds siltumu sev mīļajiem līdzcilvēkiem. Šogad “Saulītes” grupas Ziemassvētku pasākums bija īpaši sirsnīgs, jo bērniem bija iespēja darboties, dziedāt un rotaļāties kopā ar saviem vecākiem. Bērni kopā ar vecākiem, skolotājām iejutās zaķu, pelītes un rūķu lomās. Kopīgi ar Piparkūku ieskandināja Ziemassvētkus, uzbūra īpašo Ziemassvētku smaržu, cienājās ar pašu ceptām piparkūkām un tēju.
            "Saulītes" grupas kolektīvs Jaunajā gadā novēl visiem veselību, izturību un mīlestību katrā ģimenē!

 

 

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...)  

30.12.2019.
"Saulītes" grupas skolotājas
Lāsma Jāce un Ramona Savika

 

 

Grupas „Mārītes 6” skolotājas

Aicināja ikvienu piedalīties  ikgadējā Ziemassvētku labdarības akcijā

„No sirds un sirdi” kas norisinājās no 19. novembra līdz 19. decembrim.
   

Šogad mēs iepriecinājām vientuļos sirmgalvjus pansionātā „Rokaiži” Aizputes novadā.
Sirsnīgs paldies visiem, kas nepalika vienaldzīgi un  ziedoja, atbalstīja šo akciju. Visas ziedojumu paciņas tika nogādātas pansionātā.
Tas noteikti sildīs sirsniņas!
Labs vairo labo!

Skolotāja Kristīne Liepiņa

 


Vecāku pēcpusdiena!

19.12.2019. plkst 16:00 grupā „Mārītes 6” norisinājās galda spēļu pēcpusdiena kopā ar vecākiem. Bērni par šādu nodarbi bija ļoti priecīgi un nepacietīgi gaidīja vecākus. Liels paldies tiem vecākiem, kas atnāca un spēlēja ar bērniem spēles. Tiekamies atkal janvārī!

Skolotāja Kristīne Liepiņa

                           


Rotaļu rīts "Saulītes" grupai

           

Tā gaisma, ko izstaro svece,
Tas gaišums, kas liesmiņā plīvo,
Izplēn, pazūd un gaist, 
Bet gaisma, kas cilvēkā dzīvo
Un siltums, ko izstaro sirds -
Tas nezūd. Tas paliek un mirdz.

            Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir brīdis, kad ikvienam ir iespēja iepriecināt apkārt esošos līdzcilvēkus. Šī gada 27. novembrī "Saulītes" grupiņā norisinājās rotaļu rīts. Vecāki kopā ar bērniem gatavoja Ziemassvētku kartiņas Durbes novada sociālajam dienestam. Bērni uz kartiņām veidoja rokas nospiedumus un izrotāja ar dažādām aplikācijas elementiem. Izgatavotās Ziemassvētku kartiņas sadarbībā ar Līgas mammu tiks nodotas sociālajam dienestam. "Saulītes" grupas vecāki un bērni cer, ka izgatavotās Ziemassvētku kartiņas iepriecinās un sasildīts kāda cilvēka sirdi.
            Paldies Olivera, Madaras un Mārča mammai par aktīvu līdzdalību rotaļu rītā. Liels paldies Līgas mammai par lielisko ideju, ko kopīgi izdevās realizēt.
 
(skatīties foto...)

27.11.2019.
"Saulītes" grupas skolotāja Lāsma JāceLabdarības projekta “Ābolīšu sirdsdarbi savam novadam” pasākums “Pašceptie cepumi citu priekam”

            Neilgi pirms Latvijas Republikas proklamēšanas dienas, Durbes pirmsskolas izglītības iestādes "Ābolītis" saņēma īpašu dāvinājumu - dažādus iepakojuma maisiņus un dekorēšanai noderīgus materiālus, ko gadiem ilgi bija sagādājusi mājražotāja Dzintra Zīverte, ko pati bija izmantojusi zāļu teju iesaiņošanai, bet nu tas viss palicis vairāk kā var realizēt. Tā neviļus radās ideja, turpināt dāvināšanas prieku, uzsākt labdarības projektu "Ābolīšu sirdsdarbi savam novadam".
            Projekts tiek uzsākts ar pasākumu "Pašceptie cepumi citu priekam", sadarbībā ar Durbes Dr. Annijas Būmanes ģimenes ārsta praksi. Četras dienas "Ābolītī" virmoja tikko ceptu cepumu smarža, skanēja bērnu smiekli un čaukstēja papīri, jo tapa cepumi Durbes novada ļaudīm, kuriem pašlaik nepieciešama īpaša aprūpe un uzmundrinājums. Mīklu sagādāja katras grupas skolotājas un skolotāju palīdzes, bez kurām šī ideja paliktu nerealizēta. Tās ir viņas, kuras nenogurstoši ne tikai mācīja un palīdzēja bērniem izcept gardumus, bet arī paskaidroja kāpēc to darām. Labestību var sniegt tikai tas, kurš pats sirdī to jūt un kurš pats to piedzīvo.
             2.decembrī, ieskandinot Adventes laiku, Durbes pirmsskolas izglītības iestādes "Ābolītis" bērni, skanot dziesmai par kraukšķīgām piparkūkām, sasaiņotos cepumus nogādāja Durbes Dr. Annijas Būmanes ģimenes ārsta praksē, kur atsaucīgais un uzņēmīgais medicīniskais personāls (gan pati ārste, gan medmāsas) uzņēma ar sirsnību un apstiprināja, ka nodos tālāk Durbes novada ļaudīm. Cik liels un patiess prieks bērnu acīs pazibēja, arī pretī saņemot dāvanas. Lūk, cik patiess teiciens kļūst "Dots devējam atdodas"!
No sirds pateicoties visam Durbes pirmsskolas izglītības iestādes "'Ābolītis" kolektīvam un ģimenes ārstes Annijas Būmanes kolektīvam, īpaši Agitai Rozei.

(skatīties foto...)

Anda Ļoļāne
Durbes PII "Ābolītis" izglītības metodiķe


 


Baltas lapas grāmatai,
Arī melni burti tai.
Grāmatā šo burtu daudz,
Mācies, kā tos visus sauc.
Ja tu burtus pazīsi,
Ja tos kopā lasīsi,
Grāmata tad tev jo drīz,
Daudz ko labu pastāstīs.
(P. Silis.)

“Bērnu žūrija 2019”

 

       Grupa “Mārītes 6 ” 06.12.2019 piedalījās  konkursā “Bērnu žūrija 2019”.  Skolotājās bērniem lasīja piecas grāmatas un kopīgi pārrunājām katru izlasīto grāmatu. Bērni izteica savu viedokli par katru grāmatu. Visvairāk bērniem patika grāmata Sergejs Timofejevs “ Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi”. Šo pasaku bērniem lasījām trīs reizes, tik ļoti bērniem patika. Otrā vietā bija Agnese Vanga “Plastmasas huligāni” un trešajā  vietā Hāgerups Klauss “Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas”. Liels paldies, Durbes bibliotēkai  par šādu konkursu un, protams, par dāvanām bērniem!

 

 Ieskandinam Latviju

Mēneša temata ietvaros "Ezīšu" grupā no 11.- 18. novembrim tika rīkota izstāde par godu Latvijas valsts svētkiem. Izstādē varēja apskatīt dažādus latviešu tautas mūzikas instrumentus. Tautas instrumenti ir viena no neatņemām tautas kultūras sastāvdaļām. Bērniem bija iespēja iepazīties ar mūzikas instrumentu dažādību un varēja arī paši izmēģināt, kā katrs instruments skan.
Liels paldies vecākiem,kuri sarūpēja un atnesa mūzikas instrumentus.
 
29.11.2019.
 

"Ezīšu" grupas skolotājas Ilze un Maija
Uzsākot jauno mācību gadu, jauni uzdevumi mums ,,Mārītēm6’’ ir arī no Cūkmena. Šoreiz bija nepieciešama zeķe katram bērnam. Zeķe ir tā, kas mums vienmēr ir līdzi dodoties laukā, bet parasti tā neko neredz. Tad šoreiz, izveidojot zeķi par roku lelli, mēs tai parādījām apkārtni. To visu pierakstījām un zīmējām pašu izveidotajās ,,Meža dienasgrāmatās’’. Vēl aplūkojām un atkārtojām meža noteikumus, un ko vispār ir iespējams pieredzēt mežā , kā arī kas nepieciešams līdzi, lai dotos uz mežu. Nākošie Cūkmena uzdevumi būs ziemā, kur atkal būs nepieciešamas  bērnu gatavotās roku lelles- zeķes.

06.11.2019.
                                                                                 Grupas “Mārītes 6”  skolotāja Ineta
“ Bitītes”  sporto rudenī!

Noslēdzot krāsaino lapu mēnesi -  oktobri grupa “Bitītes” aktīvi darbojās sportojot. Kā jau aktīviem Bitīšu grupas bērniem kustības, rotaļas nesagādāja nekādas grūtības līdz ar to aktivitātēs iesaistījās visi bērni. Ezis Pukšķis rudenī slinkojis un nebija salasījis ziemai ābolus. Berni piedāvāja palīdzību un ātri palīdzēja sagādāt ziemas krājumus. Runīgais Ābolītis arī gribēja izkustēties kopā ar bērniem un piedāvāja bērniem piedalīties stafetē “ Trāpīgais metiens”. Izrādījās ka bērni ir labi sagatavoti un neviens uzdevums nebija par grūtu. Noslēgumā bērni iemācīja ezītim rotaļu “ Gulēja saulīte ābeļu dārzā”. Ābols novēlēja bērniem būt tik pat aktīviem, priecīgiem kā līdz šim un ēst daudz ābolus, lai būtu veseli un stipri.

    

05.11.2019 Grupas “ Bitītes” skolotāja Ginta Brikmane

 


Sporta izpriecas "Saulītes" grupai
 

            Attieksme pret kustību aktivitātēm veidojas jau bērnībā. Tāpēc ļoti būtiski regulāri piedāvāt bērniem fiziskās aktivitātes.
            Šī gada 31. oktobrī "Saulītes" grupas bērni aktīvi iesaistījās sporta izpriecās. Bērniem bija uzdevums pamodināt "Vēju", kas bija aizmidzis rotaļu laukumā. Kopīgi jāizvingrojas un jāveic dažādas stafetes. Stafetēs bērni apguva prasmi kāpt pāri šķērslim, mest mazās bumbas grozā un piepildīt 5 l plastmasa pudeli ar kastaņiem. Kopīgi izspēlēja kustību rotaļu "Kaķis un putni". Mazie sportisti ļoti labi organizējās uzdevumu izpildei un uzmanīgi ieklausījās visos skolotājās norādījumos. Nobeigumā bērni cienājās ar veselīgu našķi - burkāniem.

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

31.10.2019.
"Saulītes" grupas skolotājas
Lāsma Jāce un Ramona Savika
            Miķeļdiena “Mārītes 6” grupā
Šogad “Mārītes 6” Miķeļdienu svinēja mazliet citādi kā ierasts. Tika organizēts Miķeļdienas tirgus. “Mārītes 6” grupas bērni iejutās tirgotāju lomā. Tika pārdotas dažādas ēdamlietas. Pircēju lomā bija “Mārītes 5” grupas bērni. Paldies grupas bērnu vecākiem par sarūpētiem gardumiem, bez Jums šis pasākums nebūtu izdevies.
22.10.2019.         

 “Mārītes 6” grupas
                                                                     skolotāja Ineta


Rotaļu rīts "Saulītes" grupai
kopā ar vecākiem
 

            Lai veicinātu pozitīvu sadarbību ar vecākiem, šī gada 18. oktobrī "Saulītes" grupā notika pirmais rotaļu rīts vecākiem kopā ar bērniem. Vecākiem bija iespēja vērot un piedalīties grupas ikdienas aktivitātēs. Atbalstīt un iepriecināt savu bērnu ar kopīgu rotaļāšanos. Skolotājas vadībā bērni kopā ar vecākiem skandināja pirkstiņrotaļu "Labu rītu", radoši darbojās mākslas centrā ar dažādiem dabas materiāliem, sacerēja pasaku par pūcītī un viņas draugiem. Kopīgi izspēlēja kustību rotaļu "Kas dārzā", cienājās ar Līgas mammas cepto rausi. Rotaļu laukumā kopīgi grāba rudens lapas un jautri pavadīja laiku.
            Paldies Evelīnas un Arta tētim, Rebekas, Mārča un Kārļa mammai par aktīvu līdzdalību rotaļu rītā. Paldies Līgas mammai par gardo rausi. Kopīgi sadarbojoties mēs veicinām bērniem pozitīvas emocijas un lielisku pieredzi.

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

 

18.10.2019.
"Saulītes" grupas skolotājas
Ramona Savika un Lāsma Jāce


Labu apetīti!

      

      Mēneša tēmas ietvaros “Ko liksim uz galda? ”  grupa “Bitītes” ciemos uzaicināja vecmāmiņu Sandru, kas pastāstīja, parādīja un kopā ar bērniem cepa pankūkas. Svaigā gaisā caur praktiskām darbībām soli, pa solim tika sagatavota pankūku mīkla. Tika noskaidrots vai bērni atceras kā gatavo mīklu un prot nosaukt sastāvdaļas. Praktiski darbojoties varēja novērot kuri bērni nekad nav piedalījušies pankūku gatavošanā un ar lielu interesi vēroja notiekošo, kā arī bija bērni, kas mēģināja pastāstīt kā pankūkas gatavo viņu ģimenē. Svaigā gaisā gatavots ēdiens garšo neticami labi, jo pankūkas nespēja cept. Bērni nogaršoja ievārījumus un no lielā šķīvja pazuda pankūciņa, pēc pankūciņas. Par to vai pankūkas garšoja visiem liecināja ar ievārījumu nosmērētās bērnu mutes. Aicinam ik katru ģimeni ļaut piedalīties ikdienas mājas darbos, lai bērns iegūtu praktiskas iemaņas un spētu kļūt patstāvīgs.  
      Paldies, Gitas vecmāmiņai un mammai par atsaucību un aktīvu darba prieku un iesaistīšanos praktiskajās rotaļnodarbībās.

 

21.10.2019
Grupas “Bitītes” skolotājas.
 


Tematiskais rīts “Galdiņ, klājies!”

      Mēneša temata ietvaros “Ezīšu” grupā viesojās  ļoti atsaucīga mamma, kuras ikdiena saistīta ar darbu restorānā. Viņa grupas bērniem pastāstīja par savu profesiju un nodemonstrēja bērniem, kā pareizi ir uzklāt galdu, salikt vajadzīgos traukus, attiecīgos galda piederumus un salvetes. Pēc demonstrējuma, bērniem bija iespēja pašiem locīt salvetes. Novērojumi liecina, ka bērni ir aktīvi klausījušies un iegaumējuši, kā tiek pareizi klāts galds un izkārtoti galda piederumi, jo arī pusdienas laikā, kad bērni patstāvīgi klāj galdus, viņi šīs zināšanas pielieto praktiski, saliekot dakšu un karoti pareizajā vietā. Tematiskā rīta noslēgumā, bērni saņēma sertifikātu par apgūtām zināšanām galda klāšanā un etiķetē.
      Paldies Markusa  mammai, ka atrada laiku pie mums paciemoties, lai dalītos pieredzē un padarītu mūsu ikdienu interesantāku un jaunām zināšanām bagātāku.

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

14.10.2019
“Ezīšu” grupas skolotāja Maija Kapele

 Rudens aktualitātes “Mārītes 5” grupā    

     
      Septembra sākumā Mārītes 5 grupiņā ciemojās Meža draugs un aizstāvis Cūkmens. Viņš ieradās pie mums personīgi, lai nodotu metodiskos materiālus un spēles. Esam kļuvuši par Cūkmena detektīviem. Mums tas ir pirmais gads, kurā mēs iepazīsimies ar mežu, dažādām pēdām mežā, draugiem un nedraugiem. Iesim mežā paši un izspēlēsim dažādas spēles.
     30. septembrī “Mārītes 6” grupiņa rīkoja Miķeļdienas gadatirgu. Mēs , “Mārītes 5” bijām aicināti kā tirgus apmeklētāji un pircēji ar īstu naudu. Bērniem ļoti patika, to varēja redzēt viņu sejās. Tirdziņā bija iespēja iegādāties dažādus saldumus, našķus.
     Paldies skolotājai Inetai Daškevičai un “Mārītes 6” bērniem par iespēju piedalīties tirdziņā.
      Savukārt, mēs, “Mārītes 5” bērni Miķeļdienu pavadījām ar āra aktivitātēm. Minējām mīklas, gājām rotaļās un stafetēs. Pēc garšas un taustes bija jānosaka dažādi dārzeņi. 

14.10.2019.              
Skaidrīte Linde,
“Mārītes 5” grupas skolotājaDroši, aktīvi un zinātkāri - "Saulītes" grupas bērni

 

            Jaunais mācību gads uzsākts "Saulītes" grupā veiksmīgi. "Saulītes" grupas bērni ir zinātkāri, aktīvi un dzīvespriecīgi. Katru dienu bērnus pirmsskolas izglītības iestādē sagaida smaidošas skolotājas un skolotāju palīgi. Kopīgi visas dienas garumā bērni darbojas atbilstoši savam vecumam. Septembra mēnesī bērni praktiski darbojoties iepazinās ar pamatzināšanām par drošību. Bērni aizrautīgi darbojās ar didaktiskajiem materiāliem un pirkstu lellēm. Izspēlēja dažādas situācijas ar kurām var nākties saskarties ikdienā. Septembra mēnesī bērni lielāko dienas daļu pavadīja svaigā gaisā, līdz ar to apgūstot drošības noteikumus arī rotaļu laukumā. Bērni, katru dienu vērojot, stāstot un pārrunājot papildina iegūtās zināšanas. Katrs bērns atbilstoši savām spējām rūpējas par savu drošību, mācās būt atbildīgs un izturēties ar cieņu pret apkārtējo pasauli.
            Bērni ar interesi piedalās dažādās aktivitātēs un rotaļās. Radoši izpaužas mākslā un mūzikā. Iepazīst grupas vidi, darbojas ar piedāvātajiem materiāliem atbilstoši mēneša tematam. Mācās rotaļāties viens otram blakus, sadarboties un izteikt gan savas vēlmes, gan vajadzības.
            Paldies "Saulītes" grupas vecākiem par atbalstu un sapratni adaptācijas periodā. Liels paldies vecākiem par sagādātajiem dabas materiāliem un interesantu ideju realizēšanu.

 

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...) 

10.10.2019.
"Saulītes" grupas pirmsskolas izglītības skolotājas
Lāsma Jāce un Ramona Savika


Miķeļdienas gardumi “Bitītēs”.


 

Es izcepu kukulīti,
Vidū dūru caurumiņu;
Es mielošu Miķelīti
Caurumainu kukulīti.

      Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Miķelis latvju dainās saukts par labu un bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos. Līdz ar to grupā “Bitītes” bērni pastāstīja, kas izaudzis viņu mājas dārzos un noskaidrojām ko ar izaudzētajiem dāzeņiem un augļiem var uztaisīt. Bērni gatavoja salātus no burkāniem un neticami cik gardi var būt pašu gatavoti salātiņi pat tad, ja tur klāt ir ķiploks. Kā arī spiedām sulas no āboliem un burkāniem. Darba gaita kurā varēja dārzeņus un augļus mizot, griezt, rīvēt, spiest aizrāva pilnīgi visus bērnus, ik katrs gribēja iesaistīties darba gaitā. Noskaidrojām, kura sula bērniem garšo labāk un izrādījās, ka kāds ir ābolu sulas piekritējs un izvēlējās baudīt pat divas krūzes ābolu sulas, bet kādam bija pārsteigums, ka no burkāniem var izspiest sulu un tā tiešām labi garšo. Lai gan Miķeļdiena ir pavadīta bērni visu oktobra mēnesi vēl turpinās iepazīt dažāus produktus. Aicinam ģimenes kopā ar bērniem būt radošiem un pagatavot kādus jaunus salātiņus arī Jūsu ģimenes vakariņu galdam.
 
( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...)

Grupas “Bitītes” skolotājas.
03.10.2019. 

 


Rudens ražas izstāde un Miķeļdiena

      No 23.09. – 30.09. grupā “Ezīši” tika sarīkota izstāde “Rudentiņš bagāts vīrs!” Izstāde tika veidota par godu Miķeļdienai. Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki.  Paldies visiem vecākiem, kuri atnesa ļoti dažādus un interesantus dārzeņus, lai bērni varētu iepazīties ar to daudzveidību. Izstādes noslēguma pasākums bija Miķeļdienas sporta izprieca. Pie bērniem ciemos atnāca divi rudens rūķi skolotāja Maija un Ilze. Rudens rūķi pastāstīja, ka pirms ziemas pagalmam un dārzam jābūt sakārtotam, katrai lietai sava vieta. Rūķi bērniem pastāstīja, ka viņu mīļākie darbi ir ražas novākšana un koku lapu krāsošana. Rūķi aicināja bērnus palīdzēt savākt nokritušās rudens lapas un salikt tās maisā. Pēc tam  bērni ar divu krāsu kļavu lapām tika sadalīti komandās! Bērni pildīja četrus rūķu uzdevumus, pirmais uzdevums bija dārzeņu vešana ar ķerru apkārt konusam, otrais uzdevums bija ar dvieli pa pāriem aiznest kartupeļus ielikt riņķī, trešais uzdevums bija dārzeņu degustēšana, un noslēdzošais uzdevums bija rotaļa. Bērni ar lielu interesi un atbildības sajūtu iesaistījās aktivitātēs.
 

( lai skatītos fotogaleriju, nospied uz attēla vai šeit...)

30.09.2019
“Ezīšu” grupas skolotājas Maija Kapele un Ilze Biteniece

Līgo svētki pirmsskolas izglītības iestādē ,,Ābolītī’’.

 

Visu gadu dziesmas krāju,
Jāņu dienu gaidīdama;
Kad atnāca Jāņu diena,
Nu dziesmiņas jāizdzied.
 
Kā jau katru gadu, arī šogad, mūsu iestādē tika ieskandināti Līgo svētki. Tie ir latviešu tautas lielākie un tradīcijām bagātākie svētki, kurus svin visas paaudzes. Arī mēs, kopīgi izdziedājām Jāņu dziesmas, un gājām jautrās rotaļās. Tā, kā 21. jūnijs ir pati īstākā un maģiskākā zāļu diena, kad pļavās ir jāievāc dažādas zālītes ziemai, tad arī mēs, devāmies uz pļavu iepazīt Jāņu zāles un izbaudīt pļavu ziedu burvīgo smaržu. Bija arī stilizēts Jāņu ugunskurs, kuram visi lēcām pāri, un uzzinājām par tā nozīmi Jāņos. Neizpalika arī tradicionālais svētku mielasts. Tika nogaršots Jāņu siers, un noskaidrojām, kāpēc tas ir apaļš un dzeltens kā saule. Nobeigumā, jautras mūzikas pavadībā, kā lielie, tā arī mazie līgotāji turpināja dejot un līksmoties.
  
 

 

28.06.2019.                                                                                Mūzikas skolotāja A.Dīcmane.Durbes pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis” 

paveiktais 2018./2019.mācību gadā.

      Ar satrauktām bērnu čalām grupas “Mārītes 6” izlaiduma dienā, prieka asarām vecāku un iestādes personāla acīs, noslēdzies vēl viens mācību gads arī mūsu iestādē. 2018./2019. mācību gadu Durbes pirmsskolas izglītības iestādi “Ābolītis” šogad absolvē 22 izglītojamie. Divdesmit divi!!! To sakām ar lepnumu, jo tā ir bagātīgākā raža pēdējo gadu laikā.
      Pirmsskola…tas ir process, kurā tiek “ielikts personības pamats”, process, kurā tikai sadarbojoties iestādes personālam un bērnu vecākiem, var paveikt galveno - sekmēt patstāvīga, zinātkāra un dzīvespriecīga bērna attīstību.
       Izglītībā šis ir pārmaiņu laiks, laiks, kad esam uz sliekšņa jauno pedagoģisko kompetenču ieviešanai, tāpēc mūsu iestādes 2018./2019.mācību gada mērķis bija “Mūsdienīgu metodisko pieeju īstenošana, sekmējot lietpratīga bērna attīstību pirmsskolā”. Tas tika īstenots no vairākiem rakursiem, sākot ar sistemātisku personāla izglītošanu (gan pedagogu, gan skolotāju palīgu) gan iestādē, gan ārpus tās, gan iestādes vides un grupu iekārtošanā, gan paplašinot sadarbības formas ar bērnu vecākiem, gan izmantojot dažādu metožu un paņēmienu klāstu pedagoģiskajā un audzināšanas procesā, bērnu patstāvības, zinātkāres un radošuma attīstībai.
      Durbes pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis” kolektīvs šajā mācību gadā piedalījies dažādos Latvijas institūciju un organizāciju, pašvaldību piedāvātajos projektos, programmās, pasākumos:

  1. Jūrmalas Mākslas skola, XII Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Es dzīvoju pie jūras”.
  2. Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests Eiropas Komisijas programmas “Piens un augļi skolai” ietvaros radošais konkurss “No sēklas līdz galdam”.
  3. Fonds “Sibīrijas bērni”, zīmējumu konkurss “Sibīrijas bērni 1941/1949”.
  4. Priekules Mūzikas un mākslas skola, vizuālās mākslas konkurss “Priekules Ikars”.
  5. Mazo vokālistu konkurss “Cīravas Cālis 2019”.
  6. SIA “Beaux Arts”, pasaku konkurss “Krible-krable bums”.

Iestādes darbs vairs nav iedomājams bez Izglītības iestādes padomes, kuras priekšsēdētāja ir Laila Sprice. Tādi pasākumi kā vecāku organizētās labdarības akcijas „Labie darbi”, radošās darbnīcas, vecāku iestudētā ludziņa bērniem: V.Sutejevs “Zem sēnītes”, “Lielā talka”, Latvijas neatkarības atjaunošanas diena : “Baltā galdauta svētki”, tā ir tikai daļa no vecāku līdzdalības mūsu iestādes darbībā. Lielākie darbi slēpjas tieši ikdienas rūpēs, atzinībās, sarunās un kopīgu risinājumu meklējumos.
Vēlamies pateikties no visas sirds par ieguldīto darbu gan bērnu vecākiem, gan visam iestādes personālam, gan Durbes novada pašvaldībai! Tikai visi kopā sadarbojoties varam piepildīt mazās sirsniņas ar mīlestības pilnu un drošu bērnību.

 

Vēlot lustīgus Līgo svētkus un prieka pilnu vasaru, Durbes pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Mudīte Reinharde un izglītības metodiķe Anda Ļoļāne.
 
                                                                                                          11.06.2019.


Laimīgs ir nevis tas, kurš spēj saņemt vai dabūt,
bet gan tas, kurš spēj dot citiem.

Paejieties cilvēkiem pretī un dalieties tajā, kas Jums ir!
Dāvājiet smaidus un labestību!
Laime ir kā saules gaisma:ja celsiet kādu saulē,
tā apspīdēs arī Jūs !

(Ogs Mandino)

Šī gada pavasarī notika sadarbība starp Ata Kronvalda pamatskolas mājturības skolotāju Ingu Lankupi un Durbes pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis”  “Ezīši” grupas audzinātāju Lauru Cibi”. Durbes pamatskolas mājturības skolotājas Ingas Lankupas vadībā, 9. klases un 6. klases meitenes uzšuva burtu maisiņus pirmsskolas iestādes “Ezīšu” grupai, lai sākoties nākamajam mācību gadam, mazie varētu radošāk apgūt burtus un spēlēt burtu rotaļas.
Liels paldies skolotājai Ingai Lankupai un meitenēm par manas idejas atbalstīšanu un realizēšanu, priecājos, ka sadarbība noritējusi veiksmīgi, kuras rezultātā tika papildināta iestādes materiālā bāze, kuru ir veidojuši bijušies bērnudārza audzēkņi. Ideja ir aizgūta no Montessori pedagoģijas, spēlēt skaņu spēles ar sīkiem priekšmetiem, aicinot bērnu izvilkt no maisa kādu priekšmetu un izrunāt to nosaukumu, uzsverot pirmo skaņu, piemēram, no A burtu maisa izvelk  A- akmens. A - atslēga. A- astoņkājis un bērns šādā veidā pamana sakarību, ka visi vārdi sākas ar vienādu skaņu. Šos burtu maisiņus varēs izmantot arī citās rotaļnodarbībās.
Tā kā abas izglītības iestādes ir zem viena jumta, lūkojos nākotnē ar gaišu skatu, jo mazajiem bērniem redzot lielo bērnu paveikto, rodas pašiem vēlme ko veidot un atdāvināt citiem. Liels, paldies, vēlreiz un ceru uz turpmāku sadarbību!

                                                                     Laura Cibe ,“Ezīšu” grupas pirmsskolas skolotāja
27.05.2019.

 

Saulītes” grupa atzīmē ģimenes dienu.

Starptautiskā ģimenes diena ir starptautiska mēroga svētki, kas ik gadu tiek atzīmēti 15. maijā. Starptautiskā ģimenes diena ir pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas jeb ANO iniciatīvas radīta diena, kas visā pasaulē tiek atzīmēta jau vairāk nekā 20 gadus. Līdz ar to “Saulītes” grupa par godu šiem svētkiem 16.05.2019 atzīmēja ģimenes dienu ar svētku koncertu “Meklējam saulīti”. Šiem svētkiem bērni gatavojās ar lielu prieku, jo iejusties cālēnu lomās un doties ceļojumā meklēt saulīti bija īsts izaicinājums. Lai gan “Saulītes” grupa ir jaunākā Durbes PII “Ābolītis” grupa, bērni pārsteidzoši veiksmīgi spēja iejusties viņiem uzticētajā lomā un ar lielu atbildības izjūtu sniedza priekšnesumu tauriņu pilnajai pļavai. Arī vecākiem bija jāpiedalās sižetā tēlojot tauriņus, izmantojot sejas maskas. Svētku koncerta uzdevums bija sniegt prieku ģimenēm un bērniem un varam secināt, ka tas arī izdevās, jo redzot smaidīgās vecāku sejas un bērnu neviltoto prieku, esam izdarījuši visu iespējamo.
Vēlam katrai ģimenei izbaudīt ik mirkli, kad esat kopā un saprast, ka katrs mazais mīlestības apliecinājums saviem tuvajiem veido lielu, stipru ģimeni.

“Saulītes” grupas skolotājas.
24.05.2019


Pavasara pārgājiens „Mārītes 6” grupai

            Pavasara ziedonis jau pārņēmis visu dzīvo dabu. Saulītei sildot 16. maijā „Mārītes 6” bērni, skolotājas un vecāki devās pavasara pārgājienā. Ciemojāmies Lieģos zemnieku saimniecībā "Atvases”, kur mūs laipni uzņēma un sagaidīja saimniece Lāsma. Sadarbībā ar Kristīni Žīguri (Jēkaba mammu) grupas bērniem tika noorganizēta izjāde ar poniju. Bērni tika iepazīstināti ar lauku saimniecību un guva pozitīvu pieredzi un emocijas apskatot dabā saimniecībā esošos dzīvniekus.
Pēc tam devāmies uz Lieģu veikalu pie Jēkaba mammas. Bērniem bija iespēja iepazīties ar veikalu, veikala noliktavu un pārdevēja profesiju. Jēkaba mamma bija sagatavojusi bērniem cienastu un atjautības uzdevumu. Sadaloties komandās bērniem bija jāsaskaita nauda un jāiepērkas veikalā. 
Pārgājienā izdevās viss iecerētais. Bērni bija ļoti priecīgi un interesanti apguva jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas. Paldies visiem, kas piedalījās pārgājienā. Īpašs paldies Jēkaba mammai par aktīvu līdzdalību un pasākuma organizēšanu.

 (skatīties foto...)

21.05.2019. „Mārītes 6” grupas skolotāja Lāsma Jāce
Skolotājas palīgs Ramona Savika


Ģimenes dienas pasākums “Mārītes 5” grupā.

 

14.maijā tika svinēta Ģimenes diena “Mārītes 5” grupā. Šogad, savādāk kā citus gadus , tā tika svinēta sportiskā gaisotnē. Vecāki tika aicināti savu veiklību un izturību pārbaudīt dažādās stafetēs kopā ar bērniem. Neizpalika arīdzan rotaļas un pārsteigums no bērniem- muzikāls veltījums vecākiem.

 

                                                                       “Mārītes5 “skolotājas Kristīne un Ineta

16.05.2019.

 

 

Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Katram, kurš piedzīvojis šo notikumu, nav nepieciešami skaidrojumi, kaut jēdzienu “Brīvība”, ikviens izprot, kā pamatu izmantojot savu pieredzi un izpratni. Savādāk ir ar mazuli vai pirmsskolas vecuma bērnu, kuram jēdzieni “Brīvība” un “Neatkarība” ir tikai burtu salikums, kuru redz un dzird pieaugušo izpildījumā. Mīlēt savu valsti, manuprāt, nevar iemācīt, taču var radīt sajūtu un izjūtu gammu, vidē, kur bērns atrodas, jo bērns dzīvi uztver no pozīcijas “kā es jūtos”.

Durbes pirmsskolas izglītības iestādē “Ābolītis” šos svētkus atzīmē jau sen, bet kā Balto galdautu svētkus svin otro mācību gadu. Tā bija fantastiska kopā būšana mazajiem un lielajiem, sākot no ideju uzmetuma līdz pasākuma piedzīvošanai, īstenojot iecerēto .Lai radītu  bērniem svētku sajūtas, tika padomāts par katru niansi. Vai esiet pavērojuši kā skudras dodas palīgā citām skudrā, kuras vēlas nogādāt zaru uz pūzni? Tieši tā iestādes kolektīvam palīgā nāca bērnu vecāki, kurus saorganizēja Izglītības iestādes padomes vadītāja Laila Sprice. Iestādes laukuma terasē sāka smaržot ievas un meijas, uz galda klāts galdauts un uz koka ripām smaržoja īsta rupjmaize un medus…Latvju rakstu zīmes un purenes. Pāri visam plīvoja Latvijas valsts karogs, kam blakus arī Durbes novada karogs, tādējādi simbolizējot mūsu piederību un lepnumu par savu dzimteni un novadu. Spītējot aukstumam, katra bērnudārza grupiņa dāvāja prieku sev un citiem ar savu priekšnesumu gan dziedot, dzejoļus skaitot, gan dejojot un rotaļās ejot. Šajos svētkos tika īstenota arī kāda no Durbes pirmsskolas iestādes idejām par jaunu  ābelīšu iestādīšanu bērnu rotaļu laukumā. Piecas jaunas ābelītes nu kuplos, simbolizējot Durbes pilsētu un iestādi. Ābelītes ir iegādātas par bērnu vecāku saziedotajiem līdzekļiem un tās sarūpēja Sintija Jonaite. Pasākuma noslēgumā visi tika cienāti ar maizi un medu, kā arī sasildīti ar siltu zāļu tēju.
Paldies ikvienam, kurš piedalījās šo skaisto svētku uzburšanā. Paldies katram bērnam, ikvienam iestādes kolektīva darbiniekam, bērnu vecākiem un Izglītības iestādes padomei. Īpašs paldies Itai Daškevičai, Dacei Kalniņai, Sintijai Jonaitei, Kristīnei Žīgurei un, protams, Lailai Spricei!
Brīžiem šķita, ka visi elpojam vienā ritmā: “Tev mūžam dzīvot, Latvija!”

( Skatīties fotogaleriju...)

                                                                                                10.05.2019.

Anda Ļoļāne
Durbes PII “Ābolītis” izglītības metodiķe

 

“Ezīšu” grupas ekskursija uz Durbes ezera zivju istabu
 

     2019. gada 20. martā “Ezīšu” grupas bērni devās izzinošā ekskursijā uz Durbes ezera zivju istabu, kur mūs laipni sagaidīja gide Gita. Viņa pastāstīja un interesantā veidā parādīja, kāds pirmsākumos izskatījās ūdens ezerā, un kā tas laikā gaitā mainījies, kā ezers lēnām aizaug ar niedrēm un citiem ūdens augiem.
     Bērniem ļoti patika aplūkot lielās un mazās zivis, kas apskatāmas zivju istabā.
     Paldies Gitai Tauriņai par jauko un interesanto stāstījumu.
   

“Ezīšu” grupas skolotāja
Skaidrīte Linde
07.05.2019.


Lieldienas atnākušas...."Ezīšu" grupā

     23. aprīlī “Ezīšu” grupa devās uz Durbes pilskalnu, lai nosvinētu Lieldienas, ar mīklu minēšanu, rotaļām, tautas ticējumiem, un kur bez olu ripināšanas un olu kaujām. Kas beidzās ar olu apēšanu, protams, ar sāli, lai visu nākamo gadu nenāktu miegs, nekostu odi, un arī nemelotu...
     Noslēgumā lielais izaicinājums bija atrast Lieldienu zaķa Lielo olu!

    

“Ezīšu “ grupas skolotāja
Skaidrīte Linde
05.04.2019