top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Ziemassvētku tematiskais pasākums
„Ziemassvētki klāt!”


 
 Visvairāk gaidītie svētki ir sagaidīti – Ziemassvētki- urāā! Tāpēc Mārītes 6 bērni sāk sarosīties, uzlikt galvā rūķu cepures un gatavoties pārsteigt gan sevi, gan savus vecākus. Šis pasākums bija pārsteigumu pilns.
     Skolotājas pasākuma laikā pārvērtās par rūķiem un vadīja „lustīgu jampadraci”, kā arī bērni dziedāja dziesmas, piemēram, „Kas ir Ziemassvētki” un bija arī bērnu orķestris, kura diriģents bija Anguss un dziesmas, ko orķestris izpildīja bija „Ziemassvētku vecītis”.
     Mūzikas skolotājas Arnitas vadībā tika dziedāta dziesma „Eglīte” un vadītas dažādas dejas, piemēram, „Tūdaliņ tāgadiņ”, „Ko lai ziemā dara”. Šajās dejās tika iesaistīti arī vecāki. Uh.. karsti un jautri bija. Paldies Kates māsai Ancei par skaisto priekšnesumu.
     Rūķiene Lāsma rādīja noslēpumainu eksperimentu ar krāsām, kura laikā otra rūķiene Sigita sāka no bailēm trīcēt. Burkās bija ieliets ūdens un pakratot tās ūdens mainīja krāsu. Interesanti!
     Pasākuma noslēguma notika negaidīts pavērsiens – zem egles bija atstāta vēstule, kurā rakstīts, ka Ziemassvētku vecītim nav laika ierasties uz mūsu svinībām. Mārītes 6 nepadevās un sasauca Ziemassvētku vecīti.

 
 
 
Paldies Jums visiem, kuri ieradās uz šo brīnišķīgo pasākumu!
Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu 2019. Gadu!

Mārītes 6 skolotājas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Labdarības akcija
"IEPRIECINI TOS, KAM NAV MĀJAS"

            Ziemassvētku gaidīšanas laikā grupiņa "Mārītes 6" aicināja Durbes pirmsskolas izglītības iestādes "Ābolītis" bērnus ar vecākiem piedalīties labdarības akcijā "IEPRIECINI TOS, KAM NAV MĀJAS". Labdarības akcijas mērķis ir iepriecināt dzīvniekus, kuri vēl tikai gaida sava uzticamo saimnieku. Izglītības iestādē labdarības akcija norisinājās no 03.12.2018. - 14.12.2018. Bērni kopā ar vecākiem sarūpēja dzīvnieku patversmei "Lauvas sirds" sauso kaķa barību, suņa barību, segas, spilvenus un rotaļlietas dzīvniekiem. Visi ziedojumi tika nodoti Liepājas dzīvnieku patversmei "Lauvas sirds".
            Paldies visiem, kuri parūpējās, lai arī dzīvniekiem svētki kļūtu jaukāki un siltāki.

Clipart
 
 
  

"Mārītes 6" skolotājas Lāsma Jāce un Sigita Šēnberga

 
 
 


Lēni, lēni sniedziņš snieg,
Balta laime cauri brien,
No sētiņas sētiņā
No sirsniņas sirsniņā.
 

      2018. gada 3. septembrī bērnudārzā ‘’Ābolītis” “Ezīšu” grupā uzsāka bērnudārza gaitas 20 mazie audzēkņi, vecumā  no 3 – 4 gadiem. No septembra līdz decembrim skolotāju vadībā bērni demonstrēja savas zināšanas un prasmes dažādās nodarbībās. Pirmajā pusgadā nodarbībās bieži izmantojām tieši rotaļas gan grupas ietvaros, gan individuālas, lai bērnam radītu emocionālu komfortu, prieka un drošības sajūtu, kas veicinātu bērna pašrealizācijas procesa attīstību. Tā kā pirmsskolas vecuma bērns šajā vecumā ir pētnieks un atdarinātājs tad ‘’Ezīšu ‘’ grupa šajā gadā īpaši pievērsās radošo darbu veikšanai, dažādu galda spēļu spēlēšanai, eksperimentu veikšanā un vērošanā, kā arī fiziskajām aktivitātēm .
      Viens no labiem veidiem kā bērnam caur spēli veicināt matemātisko domāšanu ir spēlēt galda spēles. Spēlēs ir attēlu grupēšana, skaitļu atpazīšana ar metamo kauliņu, spēles norādījumu ievērošana.
Radošajās nodarbībās bērni paši izgatavo rotaļlietas, ar kurām var spēlēties. Piemēram, papīra formas 3D dārzeni (ķirbi), no savērtām pērlītēm veido rokassprādzes (meitenes), putnu veidošana no dzijas, Hellovīnu un Mārtiņdienas maskas, Mārtiņdienas gailis,  pogu mājas, no savu roku formas  - apsveikuma kartiņas (‘’brieža ragi’’), cepuma kūkas taisīšana, gleznas rāmja izveidošana Latvijas kontūras formā u.c. . Bērna domas un pieredze darbā ar materiāliem ir mācīšanās. Šai pieredzei jāsaskan ar bērna attīstības spējām, vienlaicīgi izraisot bērna interesi un izpratni. Šāda radošā darbošanās attīsta sīko motoriku – runas centrus. Bērnam raisās valoda, un viņš spēj izteikt savu viedokli, detalizētāk aprakstīt savu darbību paplašinātos teikumos, skaidrāk izrunāt vārdus, kā arī spēj precīzāk koordinēt savas kustības. Šī darbošanās ir vainagojusies ar panākumiem, jo ‘’Ezīšu’’ grupā bērni ir uzlabojuši runas prasmes.
      Mūsu grupā ir aktualizējusies eksperimentu veikšana. Piemēram, pupas stādīšana un novērošana kā tā aug, neveiksmes gadījumā veram puķu podu vaļā un pētām kādēļ neizdevās izaudzēt pupu, pārrunājam augšanas procesu. Imitējam lietu - kā lietus līst no mākoņiem (izmantojot putas, caurspīdīgu trauku un akvareļu krāsas), pārrunājam novēroto, salīdzinām, kā tas notiek dabā.  Audzējam cukura kristālus – vērojam to kristalizācijas procesu, pārrunājam kāda līdzība ir ar sniegu, ledu, sniegpārslām utt. . Veidojam acu ilūziju ‘’putns brīvs – putns būrī’’. Šādi darbojoties  bērni vieglāk iemācās  uztvert un izprast jauno informāciju.
      Fiziskajās aktivitātēs ir rīta vingrošana, rotaļas, pastaigas, aktīvas kustības pa stadiona celiņu, veselības vingrošana, kur aktīvi piedalās skolotājs un skolotāja palīgs.
Joprojām aktualizējam pašapkalpošanās prasmes, mērķis ir, lai bērni paši pareizā secībā spētu apģērbties / noģērbties, pēc rotaļāšanās sakārtot un nolikt rotaļlietas savās vietās, šīs prasmes ir nepieciešams vēl pilnveidot.
      Pamazām tuvojas Ziemassvētki - brīnumu gaidīšanas laiks. Arī mēs, mazie „Ezīši” sākam izrotāt telpas, lai pie mums ierastos Ziemassvētku vecītis. Mēs ticam, ka Ziemassvētki ir labestības laiks, kad apdāvina pilnīgi visus bērnus. Ziemassvētku laikā mirdz ne tikai eglītes un rotājumi māju logos, iemirdzas arī cilvēku sirdis. Tās iemirdzas sirsnībā, labestībā, piedošanā un mīlestībā. Šos svētkus rada gatavošanās prieks, piparkūku un mandarīnu smarža, eglīšu rotāšana, vecāku smaidi un bērnu patīkamais satraukums.

 

 

(skatīt foto...) 

Priecīgus, mīļus, sirds siltus Ziemassvētkus!
“Ezīšu” grupiņas audzinātājas Laura un Skaidrīte
 


Bērnu žūrija

6. decembrī Mārītes 6 ciemojās Durbes bibliotēkā. Kāpēc? Tāpēc ka bērni bija izraudzīti par žūriju 6 jaunām, interesantām grāmatām. Tās bija Tia Selli „Mia ir priecīga” , Inese Zandere „Zirgā” , Veronika Kaplāna, Greguāŗs Mabis „Kā vilku piemin, tā vilks klāt”, Toms Kalninskis, Natālija Kugajeva „Zaķa Garauša laimes zeme”, Ulrika Ķestere „Nelūgtie ciemiņi” un Marianna Dibika „Pastnieks pele”.
Izlasījuši grāmatas Mārītes devās izteikt savas domas par grāmatām un pat novērtēt tās ar vietām. Durbes bibliotēka bija tik priecīga par mūsu viesošanos, ka sagaidīja mūs ar raganas kostīmu, audio pasaku un pavisam jaunu grāmatu „Kika Mika”. Visiem bērniem tika piešķirts bērnu žūrijas kronis un neliela dāvaniņa, kā arī saņēmām pateicību.
Mārītes 6 mīl lasīt grāmatas tāpēc labprāt vēlreiz paciemosimies kādā no bibliotēkām!


 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Pirmsskolas skolotāja Sigita Šēnberga,
Mārītes 6Durbenieki iesaistās sportiskās aktivitātēs. 
2018. gada 17. novembrī - Latvijas simtgadē Brīvības rogainings notika Abavas senlejā. Rūmenes muiža, Benjamiņa muiža un Kandavas lauksaimniecības tehnikums kā arī neticami skaisti pilsētvides skati Kandavas centrā priecēja dalībniekus ar burvīgo vidi. Piedalīties Brīvības rogainingā var ikviens, tāpēc jau otro gadu pēc kārtas nolēmām piedalīties arī mēs  pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis” kolektīvs. Pārstāvējām Durbes pašvaldību 4 stundu disciplīnā - Pašvaldību kausa izcīņas distancē. Mūsu mērķis bija aktīvi pavadīt dienu un gūt patīkamas emocijas caur sportisko garu. Tas arī veiksmīgi īstenojās, jo tik skaistā vietā un burvīgos laika apstākļos, vienotā komandas darbā savu mērķi izpildīt nebija grūti.
Pašvaldību kausa izcīnas distancē piedalījās 33 Latvijas pašvaldību komandas ar vairāk kā 80 dalībniekiem. Par kausa ieguvi 4 stundu distancē sacentās 8 no Latvijas pašvaldībām. Lielākā dalībnieku pārstāvētā pašvaldība bija no Durbes novada.

Ginta Brikmane 2018.gada novembris.Rotaļu pēcpusdiena „Kas es esmu”

30.novembrī jau atkal “Mārītes 6” grupā bija jūtama kafijas smarža. Tikai šoreiz tai klāt nāca jaukais Ziemassvētku aromāts no kraukšķīgajām piparkūkām un gardās šokolādes.
Rotaļu pēcpusdienas laikā, kopā ar vecākiem spēlējām kustību rotaļu „Karstais kartupelis”, kā arī vecākiem bija iespēja iepazīt labāk savus bērnus, jo bērni varēja parādīt savas mīļākās spēles grupā. Tika veiksmīgi attīstīta bērnu sadarbība ar saviem vecākiem. Gan vecāki, gan bērni bija pozitīvi noskaņoti un nemaz nevēlējās doties mājās.  “Mārītes 6” grupā atkal skanēja smiekli, prieki un sarunas.
Paldies Ksenijas mammai, Gata mammai, Melisas mammai par aktīvu līdzdarbošanos un visiem, kuri vēlējās ierasties. Uz drīzu tikšanos! Vecāki, gaidām Jūs atkal ciemos!

     

  Skolotāja Sigita Šēnberga

                                 
 
                                                                                                                           “Cūkmena detektīvi”

        Durbes pirmsskolas izglītības iestādē “Ābolītis” šogad pirmo gadu darbosies “Cūkmena detektīvi”.
Šogad Cūkmena palīgi un atbalstītāji ir grupa “Mārītes 5”.
Cūkmena programmas mācību materiāli ir paredzēti diviem mācību gadiem. Katrā gadā ir četras tēmas, un pirmā tēma “Meža netīrie noslēpumi”.
Skolotājas kopā ar bērniem iepazinās ar Cūkmenu un viņa dotajiem uzdevumiem. Skolotājām par prieku, daudzi bērni jau zināja kas ir Cūkmens. Bērni ļoti nopietni un atbildīgi uztvēra dotos uzdevumus, ar lielu prieku un sajūsmu piedalījās aktivitātēs. Vislielāko prieku un gandarījumu bērniem sagādāja vākt atkritumus mežā, grāvmalēs, uz ielas, bērni bija lepni par padarīto. Liels pārsteigums un izbrīns bērniem bija tas, ka atkritumu maiss bija pilns, tas nozīmē, ka daudzi cilvēki mēdz atkritumus izmest kur pagadās. Pirmā tēma ir aizvadīta ar lielu sajūsmu, un turpināsim jums ziņot kā mums veiksies tālāk.
Paldies par  iespēju piedalīties programmā “Cūkmena detektīvi”.
 

 

                                                             Skolotājas no grupas “Mārītes- 5”
                                                               Kristīne Liepiņa, Ineta Daškeviča


 


Raibu raibais, pasākumiem bagātais rudens Durbes pirmsskolas izglītības iestādē "Ābolītis"

 

Šogad rudens priecē gan lielus, gan mazus ar visu krāsu gammu. Jau novembris, bet šur tur vēl kokos pēdējās rudens lapas vējā šūpojas, saules stari spēlējas 

lietus lāsēs, veidojot krāšņas varavīksnes, tādējādi radot katra sirdij tīkamas dabas gleznas. Krāsainība valda arī mūsu iestādē, Durbes pirmsskolas izglītības iestādē “Ābolītis”. Šajā mācību gadā rit spraigs ne tikai ikdienas darbs, bet arī plānota dalība vairākās Latvijas institūciju un organizāciju piedāvātajās programmās un pasākumos. Pirmās aktivitātes notika jau septembrī grupā “Mārītes 6” (pirmsskolas skolotājas Lāsma Jāce un Sigita Šēnberga). Rotaļnodarbībā par veselīga uztura pamatprincipiem iegūtas gan jaunas zināšanas, gan iespēja pārbaudīt jau esošās. Rotaļnodarbību vadīja uztura speciāliste Lāsma Brenča,  ESF projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” ietvaros.
Esam parūpējušies arī skaistiem, veseliem zobiem, apmeklējot gan higiēnistu, gan piedaloties Veselības ministrijas, ESF projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” programmā “Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem Latvijā par zobu, mutes veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem”.
“Mārītes 6” grupa pasākumiem bagāta, gluži kā mārīšu dzimtai raksturīgie punktiņi! Novadītas jau vairākas nodarbības “Džimbas 9 soļu drošības programmā”, par kuras norisi vairāk var lasīt mūsu Džimbas aģentes Gintas Brikmanes rakstā (skatīt iepriekšējo rakstu). “Džimbas 9 soļu drošības programma” tiek īstenota biedrības Latvijas SOS Bērnu ciemata asociācijas un nodibinājums Centrs Dardedze preventīvās programmas pirmsskolas izglītības iestādēm “Bērnam drošs un draudzīgs bērnudārzs” ietvaros.
            Savukārt, grupu “Bitītes” un “Ezīši” bērni kopā ar pirmsskolas skolotājām Skaidrīti Lindi, Zaigu Rubeni, mūzikas skolotāju Arnitu Dīcmani un skolotāju palīdzēm Aigu Cīruli   un  Lindu Šēnbergu aktīvi sportoja Eiropas sporta nedēļas ietvaros, kuru vadīja Alise Ansone.
 

Oktobrī saņēmām vēl vienu priecīgu ziņu. “Mārītes 5” grupa (pirmsskolas skolotājas Ineta Daškeviča un Kristīne Liepiņa) iekļauta AS „Latvijas valsts meži” (LVM) ekoprogramā "Cūkmena detektīvi". Programma izstrādāta, lai izglītotu bērnus par tīru mežu nozīmi un stiprinātu viņu atbildību pret apkārtējo vidi.
 
Novembris sācies godinot Latvijas valsts simtgadi. Sadarbībā ar biedrību “Latvijas Kinematogrāfistu savienību” uzsākta animācijas filmu demonstrēšana Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekta "Kino visiem un visur Latvijā" ietvaros, tādējādi aktualizējot latviešu kino jau no mazotnes.
 


Tāds, lūk, ražīgs Durbes pirmsskolas izglītības iestādē “Ābolītis” rudens!
 

 
Anda Ļoļāne
Durbes PII “Ābolītis” izglītības metodiķe
Rotaļu pēcpusdiena „Puzles”19.oktobrī norisinājās rotaļu pēcpusdiena, kuras tēma bija „Puzles”. Rotaļu pēcpusdienas mērķis bija attīstīt bērnu un vecāku savstarpējo sadarbību, radošu aktivitāšu laikā.  Uz galdiem tika izliktas dažādas puzles un brīvā nepiespiestā gaisotnē “Mārītes 6” grupā ciemojās bērnu vecāki. Vecāki spēlējās gan ar saviem bērniem, gan arī citiem bērniem. Skolotājas vecākiem piedāvāja karstu kafiju ar konfektēm, lai jaukais kafijas aromāts rotaļu pēcpusdienā ievestu „siltu un mājīgu” sajūtu ik vienam.
Rotaļu pēcpusdiena notika divas stundas un ieradās Mika mamma, Raivja mamma, Esteres mamma, Elīzas mamma un Jēkaba mamma. Bērni bija ieinteresēti parādīt saviem vecākiem visas mantas, kas ir pieejamas grupā. Prieks, smiekli un pozitīvisms bija manāms bērnu sejās. Gan vecāki, gan bērni vēlas atkārtot šādas aktivitātes, jo kas var būt labāks par ģimeniskām aktivitātēm kopā.
Gaidām Jūs vēl ciemos!

Sigita Šēnberga,
pirmsskolas skolotāja

 
            
       
 
  

Sporta izprieca Krāsainās lapiņas.
18.10.2018 pati mazākā “Ābolītis” grupa “Saulītes” sportoja kopā ar zaķi un ezi. Bērni palīdzēja zaķim atrast draugu ezi. Ezis iegrimis domās par silto vasaru nav pamanījis, ka rudens jau klāt un jāsāk gatavoties ziemas miegam. Zaķis aicināja palīdzēt ezim sakārtot bumbas vienā grozā, lai pavasarī ezim atkal būtu ko spēlēt. Bērni iesaistījās bumbu meklēšanā lapu kaudzē. Ezim ļoti garšo āboli, tāpēc nākamais uzdevums bija ābolu vešana ar ķeru uz grozu. Pateicībā par palīdzību katrs bērns saņēma krāsainu kļavas lapu un visi vienojās kopīgā rudens dejā. Lapiņas un bērni virpuļoja jautrā dejā, cik jauki priecāties visiem kopā. Lai ezis varētu doties ziemas miegā bērni no sausajām koku lapām veidoja  lapu kaudzi kurā ezim paslēpties. Prieks par paveikto bija gan bērniem, gan zaķim un protams arī ezim, kas kopā ar bērniem paveicis visus savus rudens darbus.

18.10.2018 “Saulītes” grupas skolotājas.


 Durbes pirmsskolas izglītības iestādē “Ābolītis” tiek uzsākta “Džimbas deviņu soļu drošības programma”
 

Nodibinājums  centrs “Dardedze” ir nevalstiska organizācija, kas jau ilgstoši darbojas bērnu tiesību aizsardzības jomā, it īpaši strādājot ar vardarbības gadījumiem pret bērnu.  Arī mūsu pirmsskolas izglītības iestāde “Ābolītis” piedalījās  “ Dardedzes” rīkotajās apmācībās: Džimbas deviņu soļu drošības programmā, kā rezultātē iestādē darbosies Džimbas aģents, kas veiks preventīvu darbu sešgadnieku bērnu grupā “Mārītes 6”. Bērni kopā apmeklēs deviņas rotaļnodarbības un pēc katras rotaļnodarbības bērna vecāki saņems informatīvu vēstuli par to, kas konkrētajā nodarbībā apgūts.  Programmā bērniem tiek attīstītas dažādas prasmes:
  1. Atpazīt bīstamas un vardarbīgas situācijas;
  2. Atpazīt labu un sliktu pieskārienu;
  3. Prast pateikt NĒ nevēlamās situācijās;
  4. Prast aizstāvēt sevi un izvairīties no bīstamām situācijām;
  5. Prast pastāstīt un meklēt palīdzību pie pieaugušā;
  6. Pārliecība, ka pāridarījums ko saņēmis bērns nav viņa vaina.
Pirmā Džimbas deviņu soļu drošības programmas nodarbība notika 26.09.2018.,  kurā bērni iepazinās ar Džimbas aģentu, kā arī tika noskaidrots, ko bērni jau apguvuši saistībā par drošības tēmu un attiecībām ar citiem cilvēkiem. Bērni ir droši, atklāti un izrādīja vēlmi iegūt jaunas zināšanas. Cerams pēc šīm nodarbībām bērni spēs atpazīt sliktas, nepatīkamas situācijas un rast risinājumu kopā ar pieaugušajiem, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām.
skatīt fotogaleriju...
Džimbas aģents – Ginta Brikmane.  

"Mārītes 6" jautrās Miķeļdienu aktivitātes

Rudentiņ, bagāts vīrs,
Daudz tu mums dāvināji:
Pilnas klētis labībiņas,
Pilnas ķešas sudrabiņa.
            (Latviešu tautasdziesma)
 
            Miķeļdiena jeb Apjumības ir rudens saulgriežu svētki. Miķeļi ir diena, kad visai ražai jābūt zem jumta. Ražas novākšana ir jāatzīmē ar jautām izdarībām un cienāšanos. "Mārītes 6" bērni kopā ar Rudens vīriņu un daudziem palīgiem, Miķeļdienu atzīmēja spēlējot jautras un interesantas rotaļas, gleznojot rudens ainavu, degustējot rudens veltes, klausoties un dziedot dziesmas.
            Aktivitātes atbalstīja bērnu vecāki piedaloties pasākumā un sagādājot cienastu bērniem. Paldies visiem par ieguldīto darbu!
skatīt fotogalerija...
"Mārītes 6" skolotājas
Lāsma Jāce un Sigita Šēnberga

Un sākas viss no gala...

< Publicēts 26.09.2018. 15:00>
 
Gluži kā gadalaiks nomaina citu gadalaiku, Durbes pirmsskolas izglītības iestādē “’Abolītis” viens mācību gads nomaina citu. Esam lepni, ka šogad mūsu ir tik daudz – vesels simts un seši bērni! Jo skaitliski esam bagātāki (tā sacīt, bagātāka raža), jo vairāk darba. To apzinamies un viens otru atbalstot, strādājam. Kaut mācību gads tik pašā sākumā, esam iepazinušies gan ar draugiem, gan otrajām mājām, ko par bērnudārzu saucam, gan noteikumiem, kas jāievēro, lai paši justos labi un droši. Ar zināšanām vien par maz, lai noteikumu pielietojums būtu jēgpilns. Svarīgi izprast, kāpēc ir nepieciešami noteikumi. Lai noskaidrotu, vai bērni to sapratuši, izglītības iestādē ieradās Sprīdītis (Anda Ļoļāne) un Lienīte (Arnita Dīcmane). Bērni ne tikai atbildēja uz āķīgajiem jautājumiem, bet arī dziedāja un dejoja. Noteikumu ir tik daudz, visus grūti atcerēties un ievērot, taču viens otram atgādinot, tas noteikti izdosies.  Kā teica Sprīdītis: “Pats galvenais noteikums – esi draudzīgs”!
  
 
Anda Ļoļāne,
Durbes PII “Ābolītis” izglītības metodiķe

Jaunais mācību gads sāksies arī pirmsskolas izglītības iestādē “Ābolītis” 
 

Bezrūpīgajai vasarai pa pēdām steidzas rudens, starp lietus mākoņiem un saules stariem, atnesdams septembri. 1.septembris – sirds dziļumos iekvēlojas maza dzirkstelīte. Katram sava – kādam tās ir atmiņas, kādam prieks par satikšanos, kādam rūpes, bet kādam, kas jauns un nezināms. Kā katru gadu, atkal jauns sākums – bagāts ar jaunām iespējām, priekiem un arī ar kļūdīšanos.
Jaunajā 2018./2019. mācību gadā katram bērnam vēlam saglabāt drošības izjūtu un lielo, bērnišķīgi patieso atklājuma prieku!
 Vecākiem un izglītības iestādes darbiniekiem – pacietību un izturību, sapratni un mīlestību, nepazaudējot savu unikālo “Es”!
Durbes novada pašvaldībai – sadarbību, jo tikai kopā varam veikt lielas lietas!
Un mums katram vēlam smaidu sirdī, jo smaids ir kā saules stars, kurš saista mūs visus ar neredzamiem pavedieniem, bet vislielākā vērtība ir tam, ko mēs darām no sirds, pat tad, ja citi to neievēro.
Lai mums pietiek pacietības, iecietības, vēlmes un veiksmes labiem darbiem Jaunajā mācību gadā!
Jaunā 2018./2019. mācību gada svinīgais pasākums pirmsskolas izglītības iestādē "Ābolītis" notiks 3. septembrī pulksten 9.00. Iestādi apmeklēs 105 izglītojamie.

 

Durbes PII “Ābolītis” kolektīva vārdā,
Anda Ļoļāne, izglītības metodiķe


Līgotāji, līgotāji,
Nav vairs tālu Jāņa diena:
Šī dieniņa, rītdieniņa,
Parīt pati Jāņa diena.
            (Latviešu tautasdziesma)

Ielīgošana mūsu PII "Ābolītis"

          

            Š.g. 22. jūnijā pirmsskolas izglītības iestādē "Ābolītis" gan mazi, gan lieli gatavojās Līgo svētku svinēšanai. "Ezīši", “Mārītes”, “Bitītes” un "Saulītes" grupas bērni kopā ar vecākiem bija sagatavojuši cienastu svētku galdam, dažādas Jāņu zāles un sapinuši ziedu vainadziņus. Ielīgošana sākās ar ciemiņu - Jāni, kurš bērnus iepazīstināja ar Līgo svētku tradīcijām un ticējumiem. Iemācīja bērniem rotaļas, kā arī bija sagatavojis dažādas stafetes. Mazie līgotāji sadalījās komandās un izpildīja dažādus uzdevumus. Pēc aktivitātēm bērni cienājās un jautri pavadīja laiku dziedot Līgo dziesmas.
            Paldies visiem, kas atbalstīja un iesaistījās svētku svinēšanā.

 

Skolotāja Lāsma JācePar kalniņu Ūsiņš jāja
Ar akmeņa kumeliņu: 
Tas atnesa kokiem lapas,
Zemei zaļu ābuliņu. 

            

Grupa “Ezīši” 10. maijā atzīmēja Ūsiņa dienu. Tā ir diena, kad beidzas pavasaris un sākas vasara, Ūsiņš nāk kā mīļš gaidīts viesis, atnes kokiem zaļu zāli, zemei zaļu āboliņu. Ūsiņš ir bišu un zirgu aizgādnis. Ūsiņš un viņa rotaļu zirgs sagaidīja bērnus rotaļlaukumā. Ūsiņš bērnus iepazīstināja ar šo svētku tradīcijām. Bērni tika sadalīti četrās komandās, katra no šīm komandām pildīja četrus īpašos Ūsiņa dienas uzdevumus – minēja mīklas, lika Ūsiņa zīmes puzli, šķiroja graudus, un mācījās latviešu tautas deju “Sijā auzas tautu meita.” Bērni ar lielu aizrautību iesaistījās uzdevumu pildīšanā un pasākuma noslēgumā bērni atzina, ka visi uzdevumi viņiem ļoti patika. Paldies grupu skolotājām un skolotāju palīgam, kā arī mūzikas skolotājai Arnitai par jauko sadarbību.

    22.05.2018.                                                             Pirmsskolas skolotāja Maija Ozola


Pavasari, pavasari,
Ko tu man atnesīsi?
Atnesīšu siltu laiku,
Baltu rožu vainadziņu.
                  (Latviešu tautasdziesma)

 
"Mārītes" grupas pavasara pārgājiens
"Es Ziedonī!"

   
   

 

            Šī gada 18. maijā "Mārītes" grupas bērni devās pavasara pārgājienā. Devāmies ciemos pie Ģirta Kristiāna Ansona. Ģirta Kristiāna mamma - Alise Ansone mūs sagaidīja ar jautrām aktivitātes un sportiskām izpriecām. Svinējām dzimšanas dienas vasaras jubilāriem, cepām desiņas un našķojāmies ar vecāku sagādātājiem gardumiem.
            Liels paldies Ģirta Kristiāna mammai par jauko sagaidīšanu un uzņemšanu, kā arī liels paldies Esteres Pabērzes mammai, kas mūs atbalstīja pārgājiena laikā!

"Mārītes" grupas skolotājas
Lāsma Jāce un Zaiga RubeneBaltā galdauta svētki Durbes PII ,,Ābolītis”.

3.maijā Durbes PII ,,Ābolītis” notika Latvijas neatkarības atjaunošanai veltīts pasākums Baltā galdauta svētki. Šo svētku ideja - stiprināt tradīciju pulcēties pie balti klāta galda, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, katrs pievieno savu devumu, kopīgi radot svētku sajūtu. Mūsu iestādes vecāki rūpējās par svētku galda klāšanu, noformēšanu un simbolisku cienastu, bet grupu skolotājas uzrunāja ģimenes sniegt priekšnesumu. Tā Tristana Jēkaba tētis pastāstīja par savu profesiju - dienestu Latvijas gaisa spēkos un visi kopā, liekot roku uz sirds devām svinīgu zvērestu tēvzemei. Sportisku priekšnesumu ,,Veselas ģimenes – laimīgā Latvijā” sniedza Ansonu un Buļko ģimenes. ,,Bitīšu” grupas vecāki vienotā korī nodziedāja l.t.dz. ,,Es redzēju bāleliņu”.  Bet Valtera un Adrijas  tētis nodziedāja ,,Veltījums Latvijai” un aicināja klātesošos svētkos nolikt pie malas viedierīces un veltīt laiku tuvākajiem izrādot patiesu uzmanību un mīlestību.
Noslēgumā mielojāmies ar rupjmaizi, medu un piparmētru tēju . Bet lielākā pasākuma vērtība bija patiesa svētku sajūta – mums ir Latvija, mēs dzīvojam mierā un varam būt kopā ar saviem tuvajiem!
Paldies vecākiem par ieguldīto darbu un laiku palīdzot organizēt Baltā galdauta svētkus. Īpaši pateicamies Lailai Spricei, Kristīnei Žīgurei, Dacei Kalniņai,  Saulīšu ģimenei, Buļko un Ansonu ģimenēm, Šēnbergu ģimenei un visai ,,Bitīšu” saimei. Paldies arī Maijas Sprices omītei par atbalsu rupjmaizes sagādāšanā Agitai Rozei un Andrim Briķim par ziedoto medu.

 

skatīt fotogaleriju...

7.05.2018.                                                       Liena Ernstsone
                                                                        Pirmsskolas izglītības metodiķe


Jau otro gadu Durbes PII ,,Ābolītis” Izglītības iestādes padomes vecāki L.Sprices vadībā iestudē bērniem veltītu izrādi.

Šogad tapa izrāde ,,Zīļuks” pēc Margaritas Stārastes pasakas motīviem. Bērni savus vecākus kā pasaku varoņus uzņēma ar neviltotu sajūsmu un lepnumu.Pateicamies visiem , kas iesaistījās lai taptu  jaukā, sirsnīgā un pamācošā izrāde bērniem – Zīļukam –Rūdolfa tētim, Mārītei un Mazmārītei – Marijas mammai ar brālīti, Feja Maijiņa– Elīnas mammai, Kamenei – Gabrielas Signijas mammai, Zirneklim- Gitas mammai , Kokam – ,,Saulīšu” skolotājai Maijai, skaņu režisorei – skolotājai Arnitai.
Bet īpašs paldies, Vardei un vardulēnam – Lailai Spricei par ieguldīto darbu un mīlestību īstenojot šo ideju.

skatīt fotogaleriju...

09.04.2018.                                                              Liena Ernstsone
                                                                                 pirmsskolas izglītības metodiķe.


Lieldienas!


                                                                    Lieldienās šūpojos,
Lieldienās priecājos,
Par pirmiem ziediņiem,
Par raibām oliņām.

 
28. martā PII „Ābolītī”  tika svinētas un pavadītas Lieldienas. Lieldienu Zaķis bija piemirsis par svētkiem, Vistiņa pamodināja un atgādināja Lieldienu Zaķim, ka pavasaris klāt, Lieldienas klāt. Lieldienu Zaķis ar Vistiņu iepazīstina bērnus ar Lieldienu tradīcijām un ticējumiem. Ansamblis ieskandināja svētkus ar dziesmu „Zelta ola”.  Bērni tika aicināti iziet četras stacijas, lai iepazītos ar Lieldienu tradīcijām - olu krāsošana, olu meklēšana, olu ripināšana un Latvju zīmju izlikšana no graudiem. Bērniem bija iespēja justies kā īstiem Lieldienu varoņiem. Cienājās ar dzērvenēm un konfektēm. Lieldienu Zaķis kopā ar bērniem minēja mīklas, par katru atminējumu salda balviņa. Noslēgumā visi kopā dejoja Putniņu deju. Ar prieku un līksmību tika pavadītas Lieldienas un sagaidīts pavasaris.
Novēlam ikvienam augstu, augstu izšūpoties, lai vasarā odi nekož, un turpmākais gads būtu veiksmīgs un laimīgs!
Paldies grupas skolotājām par sadarbību!

skatīt fotogaleriju...

29.03.2018.                                                                          Organizēja Linda Lēvalde, Arnita DīcmanePaldies "Saulītes" grupas vecākiem !


Februāra mēnesī Izglītības iestādes padome rīkoja akciju “Labie darbi”. Akcijas laikā grupiņai “Saulītes” tika dāvinātas krāsojamās grāmatiņas. Akcija ir noslēgusies ļoti veiksmīgi. Tika saziedotas 11 krāsojamās grāmatas, kā arī krāsojamās lapas. Saulains PALDIES vecākiem un Izglītības iestādes padomei par sadarbību!
Nāk dzeltenā krāsa pār pļavu
Ar košām pieneņu čībām,
Lai dzeltenie taurenīši
Var slēpties tur draiskulībās…..

Paldies, “Saulītes” grupas skolotājas!Vecvecāku diena Durbes pirmsskolas izglītības iestādē ,,Ābolītis.”

Katru otro gadu mūsu iestādē notiek  pasākums vecvecākiem. Tie ir ļoti gaidīti svētki, un jau kādu laiku pirms šī notikuma, bija vērojama rosība un čakla darbošanās. Gatavotas dāvanas, atkārtoti rūpīgi gatavotie priekšnesumi, sarūpēti dažādi gardumi.
Pēc svētku koncerta ,, Bērnības zeme”, kurā mazbērni iepriecināja vecvecākus ar dziesmām, dejām un dzejoļiem, katra grupa uzņēma mīļos ciemiņus pie sevis, kur pavadīja jaukus brīžus rotaļājoties, mielojoties vai vienkārši kopā vakarējot.
Pateicamies vecākiem par sadarbību organizējot šos jaukos svētkus!
Sirsnīgs, paldies, vecvecākiem par atsaucību un pozitīvajām emocijām bagāto vakaru!!

 

skatīt fotogaleriju...

14.03.2018.                                                        Liena Ernstsone
                                                                   pirmsskolas izglītības metodiķe.Dzīve zem ledus.

Dabā jūtama atmoda, bet ziema vēl neatkāpjas. To jūt mazie draugi dabā – zivis zem ledus un putni koku zaros.. Rotaļnodarbībās iepazināmies ar dažādām zivīm, ar to dzīvi zem ledus. Madaras tētis atnesa lielu, izkaltētu līdakas galvu, lai droši varētam to izpētīt. Veicām pētījumus, eksperimentus ar ledu. Piektdien devāmies uz zivju istabu.Tur iepazinām ezera augus un visvisādas zemūdens radības, protams, arī zivis. Zivju istabā salikām puzles, spēlējām dažādas spēles un rotaļas. Šonedēļ turpinām iepazīt putnu – pārziemotāju dzīvi.
 

skatīt fotogaleriju...

                        „Mārīšu” grupas skolotājas Irisa Roga un Zaiga Rubene.
2018. gada 27. februārī.PII ,,Ābolīša” Mārītes draudzējas un ēnojas.

 
Jāiet ļoti lēni
Un jāapskatās visapkārt.
Vai tu redzi kādu, kurš tev uzsmaida
Savādāk nekā citiem,-
Tas ir tavs draugs!

 

14. februāris grupiņā bija interesantu aktivitāšu bagāts -raidījām draudzības pikas sirdīs, audzējām mīlestības koku, noskaidrojām veiklāko šoferīti, no dabas materiāliem veidojām sirdis, meklējām savas sirds otro pusīti, ar ko jautru danci padejot. Ar lielu nepacietību gaidījām  Valentīndienas pasta atvēršanu. Sveicienu nebija daudz, bet visi mīļi. Paldies!
            Svētki turpinājās kultūras namā ar filmu Džungļu karalis. Šo dienu kopā ar mums vadīja Liepājas 5. vidusskolas 9. klases audzēkne Nensija Leigude, jo darbojās ēnu dienas ietvaros.

                                                       21.02.2018.     Skolotājas Lāsma Jāce un Zaiga Rubene


Pelnu diena.

Grupa “Bitītes” 15. februārī svinēja Pelnu dienu. Saimniece Kristīne  aktu zālē sagaidīja “Bitītes” grupas bērnus un pastāstīja kas ir Pelnu diena. Saimniece kopā ar bērniem mazgāja kreklus, lai tie būtu koši balti, cepām maizīti lai tā mums nekad netrūktu. Kā liels pārsteigums bērniem bija Pelnu vīriņš- mūzikas skolotāja Arnita, kuru bija jāmeklē. Bērni ar prieku un sajūsmu meklēja Pelnu vīriņu. Pelnu vīriņš bija ļoti netīrs, saimniece ar bērniem iedeva jaunu tīru kreklu ko uzvilkt, jo svētkos jābūt tīriem! Pelnu vīriņš ļoti priecājās par tīro kreklu, un kā pateicību Pelnu vīriņš bērniem bija atnesis pelnus, jo latviešu folklorā vēsta, ka Pelnu dienā ir jākaisa pelni dārzā, jo tad būs laba raža un kukaiņi nemetīsies. Bērniem ļoti patika  praktiskā darbošanās un pats Pelnu vīriņš….

   

                                                                                                                       21.02.2018.     “Bitītes” grupas skolotāja K.Liepiņa„Mārītes” grupas ziemas garākais nobrauciens

Es māsiņu vizināju
Meteņdienas vakarā,
Lai aug mani gari lini
Ar ziliem ziediņiem.

(Latviešu tautasdziesma)
 

Latviešu gadskārtu svētkos Meteņos, ir tradīcija vizināties  ar kamaniņām no kalna, lai veicinātu garu linu padošanos nākamajā vasarā. Līdz ar to, pirmdien 12. februārī, „Mārītes” grupas bērni, jautrā noskaņojumā devās uz Durbes pilskalnu, lai izbaudītu ziemas priekus. Visi, bērni, aizrautīgi vizinājās un veica ziemas garāko nobraucienu no Durbes pilskalnu. Pēc aktivitātēm, bērni sasildījās ar siltu tēju.

 

12.02.2018.                                             Skolotājās: Zaiga Rubene, Lāsma JāceSporta izpriecas "Mazā olimpiāde"

 
 

„Mārītes” grupas izglītojamie, piektdien 9. februārī, kad pasaulē sākas Ziemas Olimpiskās spēles, aktīvi piedalījās organizētajā sporta izpriecā „Maza Olimpiāde”. Sporta izpriecu atklāja ar Olimpiskās lāpas nešanu un maršu.
Izglītojamie sadalījās komandās un veica dažādas stafetes, izmantojot arī netradicionālus materiālus. Katrā stafetē bija iespēja nopelnīt vienu olimpisko riņķi, attiecīgajā krāsā. Noslēguma, izglītojamam, bija nopelnīti visi pieci olimpiskie riņķi, kā arī iegūta balva – medaļa.
„Mazā Olimpiāde” noslēdzās ar kopīgu rotaļu un jautām dziesmām.
Paldies, vecākiem, par sagatavotām  mākslīgajām sniega pikām, kuras tika izmantotas stafešu un rotaļu laikā. Ernesta mammai, paldies, par piedalīšanos un atbalstīšanu sporta izpriecās.
 
 09.02.2018.                               Skolotājas, Zaiga Rubene un Lāsma Jāce