top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Pavasara pārgājiens „Mārītes 6” grupai

            Pavasara ziedonis jau pārņēmis visu dzīvo dabu. Saulītei sildot 16. maijā „Mārītes 6” bērni, skolotājas un vecāki devās pavasara pārgājienā. Ciemojāmies Lieģos zemnieku saimniecībā "Atvases”, kur mūs laipni uzņēma un sagaidīja saimniece Lāsma. Sadarbībā ar Kristīni Žīguri (Jēkaba mammu) grupas bērniem tika noorganizēta izjāde ar poniju. Bērni tika iepazīstināti ar lauku saimniecību un guva pozitīvu pieredzi un emocijas apskatot dabā saimniecībā esošos dzīvniekus.
Pēc tam devāmies uz Lieģu veikalu pie Jēkaba mammas. Bērniem bija iespēja iepazīties ar veikalu, veikala noliktavu un pārdevēja profesiju. Jēkaba mamma bija sagatavojusi bērniem cienastu un atjautības uzdevumu. Sadaloties komandās bērniem bija jāsaskaita nauda un jāiepērkas veikalā. 
Pārgājienā izdevās viss iecerētais. Bērni bija ļoti priecīgi un interesanti apguva jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas. Paldies visiem, kas piedalījās pārgājienā. Īpašs paldies Jēkaba mammai par aktīvu līdzdalību un pasākuma organizēšanu.

 (skatīties foto...)

21.05.2019. „Mārītes 6” grupas skolotāja Lāsma Jāce
Skolotājas palīgs Ramona Savika


Ģimenes dienas pasākums “Mārītes 5” grupā.

 

14.maijā tika svinēta Ģimenes diena “Mārītes 5” grupā. Šogad, savādāk kā citus gadus , tā tika svinēta sportiskā gaisotnē. Vecāki tika aicināti savu veiklību un izturību pārbaudīt dažādās stafetēs kopā ar bērniem. Neizpalika arīdzan rotaļas un pārsteigums no bērniem- muzikāls veltījums vecākiem.

 

                                                                       “Mārītes5 “skolotājas Kristīne un Ineta

16.05.2019.Ģimenes diena "Mārītes 6" grupai

Saulīt` silta, māmiņ jauka –
Abas vienu labumiņu:
No saulītes silti rīti,
No māmiņas mīļi vārdi.
                        (Latviešu tautasdziesma)
 
            Šī gada 10. maijā sirsnīgs un emociju pilns bija "Mārītes 6" grupas ģimenes dienas pasākums. Bērni iepriecināja savu ģimeni ar interesantu deju, mīļām dziesmām un skanīgiem dzejoļiem. Lai pārsteigtu savu ģimeni, bērni bija sagatavojuši īpašu dāvanu - apgleznotas burciņas. Pēc svinīgā koncerta bērni kopā ar vecākiem devās uz grupas telpām, lai kopīgi piedalītos radošajās darbnīcās. Vecāki ar bērniem kopīgi gatavoja veselīgus augļu salātus, izgatavoja rokassprādzi savai māmiņai, izbaudīja mieru, krāsojot mandalas un kopīgi līmēja krāsainas kolāžas.
            Sadarbībā ar vecākiem, skolotājas bija sarūpējušas bērniem un vecākiem īpašu pārsteigumu - skolotājas Irisas ceptu kūku. Pēc visām aktivitātēm pie kafijas un tējas tika baudīti augļu salāti un kūka. Gaisotne grupā bija harmoniska un ar sarunām pilna par grupas ikdienu.
            Paldies visiem, kuri atbalstīja un piedalījās "Mārītes 6" ģimenes dienas pasākumā.

( Skatīties fotogaleriju...)

"Mārītes 6" grupas skolotājas 10.05.2019.
Lāsma Jāce
Irisa Roga


Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Katram, kurš piedzīvojis šo notikumu, nav nepieciešami skaidrojumi, kaut jēdzienu “Brīvība”, ikviens izprot, kā pamatu izmantojot savu pieredzi un izpratni. Savādāk ir ar mazuli vai pirmsskolas vecuma bērnu, kuram jēdzieni “Brīvība” un “Neatkarība” ir tikai burtu salikums, kuru redz un dzird pieaugušo izpildījumā. Mīlēt savu valsti, manuprāt, nevar iemācīt, taču var radīt sajūtu un izjūtu gammu, vidē, kur bērns atrodas, jo bērns dzīvi uztver no pozīcijas “kā es jūtos”.

Durbes pirmsskolas izglītības iestādē “Ābolītis” šos svētkus atzīmē jau sen, bet kā Balto galdautu svētkus svin otro mācību gadu. Tā bija fantastiska kopā būšana mazajiem un lielajiem, sākot no ideju uzmetuma līdz pasākuma piedzīvošanai, īstenojot iecerēto .Lai radītu  bērniem svētku sajūtas, tika padomāts par katru niansi. Vai esiet pavērojuši kā skudras dodas palīgā citām skudrā, kuras vēlas nogādāt zaru uz pūzni? Tieši tā iestādes kolektīvam palīgā nāca bērnu vecāki, kurus saorganizēja Izglītības iestādes padomes vadītāja Laila Sprice. Iestādes laukuma terasē sāka smaržot ievas un meijas, uz galda klāts galdauts un uz koka ripām smaržoja īsta rupjmaize un medus…Latvju rakstu zīmes un purenes. Pāri visam plīvoja Latvijas valsts karogs, kam blakus arī Durbes novada karogs, tādējādi simbolizējot mūsu piederību un lepnumu par savu dzimteni un novadu. Spītējot aukstumam, katra bērnudārza grupiņa dāvāja prieku sev un citiem ar savu priekšnesumu gan dziedot, dzejoļus skaitot, gan dejojot un rotaļās ejot. Šajos svētkos tika īstenota arī kāda no Durbes pirmsskolas iestādes idejām par jaunu  ābelīšu iestādīšanu bērnu rotaļu laukumā. Piecas jaunas ābelītes nu kuplos, simbolizējot Durbes pilsētu un iestādi. Ābelītes ir iegādātas par bērnu vecāku saziedotajiem līdzekļiem un tās sarūpēja Sintija Jonaite. Pasākuma noslēgumā visi tika cienāti ar maizi un medu, kā arī sasildīti ar siltu zāļu tēju.
Paldies ikvienam, kurš piedalījās šo skaisto svētku uzburšanā. Paldies katram bērnam, ikvienam iestādes kolektīva darbiniekam, bērnu vecākiem un Izglītības iestādes padomei. Īpašs paldies Itai Daškevičai, Dacei Kalniņai, Sintijai Jonaitei, Kristīnei Žīgurei un, protams, Lailai Spricei!
Brīžiem šķita, ka visi elpojam vienā ritmā: “Tev mūžam dzīvot, Latvija!”

( Skatīties fotogaleriju...)

                                                                                                10.05.2019.
Anda Ļoļāne
Durbes PII “Ābolītis” izglītības metodiķe“Ezīšu” grupas ekskursija uz Durbes ezera zivju istabu
 

     2019. gada 20. martā “Ezīšu” grupas bērni devās izzinošā ekskursijā uz Durbes ezera zivju istabu, kur mūs laipni sagaidīja gide Gita. Viņa pastāstīja un interesantā veidā parādīja, kāds pirmsākumos izskatījās ūdens ezerā, un kā tas laikā gaitā mainījies, kā ezers lēnām aizaug ar niedrēm un citiem ūdens augiem.
     Bērniem ļoti patika aplūkot lielās un mazās zivis, kas apskatāmas zivju istabā.
     Paldies Gitai Tauriņai par jauko un interesanto stāstījumu.
   

“Ezīšu” grupas skolotāja
Skaidrīte Linde
07.05.2019.
 


Lieldienas atnākušas...."Ezīšu" grupā

     23. aprīlī “Ezīšu” grupa devās uz Durbes pilskalnu, lai nosvinētu Lieldienas, ar mīklu minēšanu, rotaļām, tautas ticējumiem, un kur bez olu ripināšanas un olu kaujām. Kas beidzās ar olu apēšanu, protams, ar sāli, lai visu nākamo gadu nenāktu miegs, nekostu odi, un arī nemelotu...
     Noslēgumā lielais izaicinājums bija atrast Lieldienu zaķa Lielo olu!

    

“Ezīšu “ grupas skolotāja
Skaidrīte Linde
05.04.2019


Tematiskais rīts kopā ar vecākiem „Lieldienu zaķu piedzīvojums”

            Ceturtdienas rīts Mārītēm 6 iesākās pavisam pozitīvi – bija atnākuši bērnu vecāki kuplā skaitā. Kopā devāmies svinēt Lieldienas uz pilskalnu, kurā mūs sagaidīja cienastu galds, dažādas aktivitātes un atraktīvi zaķi. Lai radītu pozitīvu noskaņojumu, fonā skanēja latviešu mūzika
            Bērni varēja ripināt olas, sisties ar olām un paši kļūt par zaķiem, jo bija iespēja izkrāsot paštaisītas zaķu brilles. Klausījāmies dažādus ticējumus, piemēram, ja augstu šūposies odi nekodīs, kā arī šie ticējumi turpat pilskalnā tika izpildīti – augstu šūpojāmies! Bija arī iespēja piedalīties dažādās rotaļās kopā ar vecākiem.

Liels paldies Jums vecāki, ka atbalstījāt mūs šajā brīnišķīgajā dienā! Gaidām ciemos Jūs atkal.


             
 
         

Mārītes 6 skolotājas Sigita Šēnberga un Lāsma Jāce


BITĪTES  SUMINA LIELDIENAS
 

Es gribētu Lieldienu rītiņā
Satikt garausi sētiņā:
Ar krāsainām olām groziņā
Un siltu saulīti sirsniņā.

Šoreiz grupas bērni pilskalnā satika 2 Lieldienu zaķus –Jēci un Pēci. Viņi rīkoja krāsoto olu izstādi, bet bērni paši vērtēja un meklēja skaistāko, smaidīgāko. Tās bija Tomam. Gundegai, Tristanam, Katrīnai un Gustavam. Zaķim Jēcim bija atgadījusies ķibele-apgāzies lielais olu grozs, bet mazās bitītes ātri vien visas atrada un salasīja. Nu visi kopā ar mūzikas skolotāju varēja priecāties un iet jautrās rotaļās! Bērniem ļoti patika olu ripināšana un olu kaujas, bet ne tik labi veicās ar olu pārnešanu  karotē. Lielu prieku sagādāja šūpošanās lielajās šūpolēs, jo neviens negrib, lai  vasarā odi sakostu. Vislabāk gan  patika cienāšanās ar olām, saldumiem un suliņām.
            Liela pateicība visiem vecākiem par skaisti krāsotajām olām, Gitas mammai par Lieldienu galda dekoriem, bet īpaši Esteres mammai par sarūpētajām saldumu tūtām un Gustava vecākiem par ripināmo dēlīti.

 

      


28.04.2019.                                                        Zaķi- Zaiga Rubene un Linda Šēnberga


Arīlis – sulu mēnesis.

       
Kā zināms aprīlis ir ne tikai joku, bet arī sulu mēnesis. Pavasaris ir tas mēnesis, kad daba mums dod savu spēku – bērzu sulas. “Mārītes 5” grupas bērni labprāt dzēra vecāku atnestās bērzu sulas. Bērni jau rudenī noskaidroja, ka sulas ir veselīgas, bagātas ar vitamīniem, tādēļ bērni paši spieda sulu no āboliem, burkāniem, apelsīniem. Bērni tā bija ieinteresēti darboties, ka radās doma pagatavot arī garšīgus un veselīgus saldējuma kokteiļus no dabīgas ābolu sulas!
Paldies vecākiem par atbalstu.
 
25.04.2019

Skolotājas: Irisa Roga
Kristīne Liepiņa


Lieldienu aktivitātes grupā „Mārītes-5.”

Pavasara urdziņas
Skrienot jautri sačukstas;
Ziema vairs nav jāpiemin,
Ļaudis Lielo dienu svin.

      Šajā nedēļā iepazināmies ar Lieldienu tradīcijām, apskatījām, kā svētkiem izdekorēta mūsu pilsēta Durbe. Aplicējām Lieldienu olas, zaķīšus, paši plānojām savus svētkus grupiņā. Ar nepacietību gaidījām Zāļās Ceturtdienas rītu, kad Lieldienu zaķis mūs sagaidīja rotaļlaukumā. Pārrunājām, kas ir Lieldienas un kāpēc mēs tās svinam. Norunājām tautas dziesmas par Lieldienām, zinājām arī ticējumus un mīklas. Zaķis bija sagatavojis pārsteigumu- Lieldienu dārgumu meklēšanu. Iedeva mums karti ar meklēšanas punktiem. Katrā no tiem, izpildot uzdevumu, saņēmām norādes nākošajam pieturas punktam, lai nokļūtu tuvāk Lieldienu dārgumu grozam. Vajadzēja  izmērīt auklu ar zaķa lēcieniem, noiet pa līdzsvara šūpolēm, atrast 3 lāpstiņas. Skolotājai vajadzēja izšūpināt katru bērnu. Bērni ar lāpstiņām smilšu kastē izraka dārgumu grozu. Grozā bija lielas šokolādes olas ar mantiņu. Spēlējām spēles „ Aklās vistiņas”, „Diena un nakts.” Iepriekšējā dienā vecāki bija izvārījuši un nokrāsojuši  ļoti skaistas un interesantas oliņas. Paņēmām olas un ripinājām lejā no nelielā kalniņa. Vistālāk aizripoja Gustava ola. Tad sākās sišanās ar olām un to apēšana. Visiem ļoti ļoti patika interesantais pasākums! Paldies skolotājai Arnitai par jaukajām rotaļām un skanīgajām dziesmām.
18.04.2019.     

( Skatīties fotogaleriju...)

Skolotājas: Irisa Roga
Kristīne Liepiņa


“Skanīgais Ābolītis”

Kā jau katru gadu, arī šogad pirmsskolas izglītības iestādē “Ābolītis” notika mazo vokālistu konkurss ,,Skanīgais Ābolītis”. Šogad piedalījās pieci dziedošie bērni- Matīss Slūka, Estere Pabērze, Marta Pulkstene, Elīna Dāvidsone un Valters Šēnbergs. Pasākumu kuplināja princese un burve, kuru tēlos iejutās skolotājas Maija Ozola un Arnita Dīcmane. Katrs dalībnieks ar lielu atbildības sajūtu gatavojās šim pasākumam, cītīgi apguva dziesmas vārdus, melodiju.  Par piedalīšanos katram tika pasniegts pateicības raksts,  maza dāvaniņa no iestādes un, protams, draugu, skolotāju un skolotāju palīgu skaļie un sirsnīgie aplausi. Visi dalībnieki bija skanīgi, atraktīvi, bet, ņemot vērā žūrijas vērtējumu, uz mazo vokālistu konkursu “Cīravas Cālis 2019” un “Durbes novada Cālis 2019” šogad tika izvirzīti divi dalībnieki- Marta Pulkstene un Estere Pabērze.
Konkursā “Cīravas Cālis 2019” šogad bija pieteikušies liels skaits dalībnieku un konkurence bija liela. Mūsu meitenes ieguva pateicības rakstus par piedalīšanos konkursā, guva pozitīvas emocijas un gandarījumu par padarīto. Paldies vecākiem par sadarbību, un atbalstu. Paldies arī jaukajām un izpalīdzīgajām kolēģēm.
Ar lielu nepacietību gaidām 27.aprīli, kad Vecpilī būs ieradušies bērni ar skanīgām balsīm, jo  norisināsies mazo vokālistu konkurss “Durbes novada Cālis 2019”.

Mūzikas skolotāja Arnita Dīcmane, 09.04.2019.        
 


Atvērto durvju dienas pirmsskolas izglītības iestādē "Ābolītis"

2019. gada 27. un 28. martā pirmsskolas izglītības iestādē  “Ābolītis” norisinājās atvērto durvju dienas. Tā ir izveidojusies kā tradīcija. Nu jau vairākus gadus pēc kārtas vecākiem tiek dota iespēja ielūkoties bērnu ikdienas dzīvē pirmsskolā. Vecāku interese ar katru gadu palielinās, arī šogad atsaucība bija liela. Vecākiem, pasākuma laikā, tika iedotas anketas, kur viņi varēja sniegt informāciju par dienā redzēto. Kā atzīst paši vecāki šādas atvērto durvju dienas ir nepieciešamas, jo tās dod iespēju redzēt, kā tiek organizētas rotaļnodarbības, kā bērns iejūtas grupā, kāda ir vide, mikroklimats, iepazīt sava bērna intereses, tā ir iespēja pavērot kāda ir sadarbību bērniem vienam ar otru un skolotāju. Šādi pasākumi saliedē bērnus, vecākus un iestādes darbiniekus. Vecāki ir ieinteresēti sava bērna attīstībā, vērojot rotaļnodarbības uzzinājuši jaunus paņēmienus kā darboties ar bērnu mājās un kā padarīt mācīšanās procesu interesantāku. Ļoti būtiska ir vecāku iesaistīšanās bērna izglītošanā, zināšanu un prasmju nostiprināšana darbojoties ar bērnu arī individuāli. Vecāki ir gandarīti par pedagogu kreativitāti, radošumu un spēju ieinteresēt bērnus rotaļnodarbībās.
Paldies visiem vecākiem kuri atrada laiku, lai ierastos uz atvērto durvju dienu aktivitātēm. Bērni ir mūsu nākotne.

( Skatīties fotogaleriju...)
 

Pirmsskolas izglītības skolotāja: Maija Ozola


Sporta izpriecas "Pavasara vēstneši - gājputni" grupā "Mārītes-5"

         

          Ziema ir atkāpusies nu ir klāt pavasaris. Šis gadalaiks ir laiks, kad daba pamostas un atdzīvojas no ziemas bargā sala. Diena pamazām kļūs garāka par nakti. Daba ir gatava plaukt, ziedēt un priecēt ar savām bagātībām. Ir īstais laiks, lai dotos dabā un sekotu līdzi, kā cits pēc cita pamazām atdzīvojas un mostas augi un dzīvnieki. Pavasara putns- strazdiņš ir atlidojis un aicināja bērnus priecāties un izkustēties. Pirms pasākuma bērni sadalījās 2 komandās. Izlozēja komandu kapteiņus- Gabrielu un Edvardu. Visi ieradāmies lielajā grupiņas rotaļlaukumā un iepazināmies ar stafešu norises secību. Pavisam bija jāveic 7 interesantas stafetes-  “Saules stari”, “Pavasaris- sulu mēnesis”, “Gājputni atgriežas”, “Pirmie ziedi”, “Steidzamais sūtījums”, “Stafete ar riņķiem un “Dvīņi”. Bērniem šajā pasākumā bija jābūt arī attapīgiem, jo spēlējām rotaļas “Strazdiņi mācās”. Katrai komandai ar ciparu un darbību zīmju kartītēm bija jāsaliek vienādība un jāuzraksta rezultāts. Un no burtiem jāsaliek vārds, kas raksturīgs pavasarim. Sacentās arī komandu kapteiņi. No plastmasas pudelēm bija jāizkrata zirņi. Abi kapteiņi uzdevumu veica vienlaicīgi! Šajā pasākumā bērni pilnveidoja prasmi sadarboties komandā, izjust sacensību  garu. Strazds pateicās bērniem par aktīvu līdzdalību pavasara sporta izpriecās. Katrs bērns saņēma konfekti- tārpiņu ( strazda maltīti) un koka medaļu.

 

“Mārītes – 5 ” skolotājas Irisa Roga un Kristīne Liepiņa
Piektdienā, 2019. gada 29. martā.

 
     
 
 
  
 
 
 


"Mārītes 6" sporto!
"Pavasaris nāk!"
 

Šī gada 28. martā "Mārītes 6" grupas bērni skaļi un jautri ieskandināja pavasari sporta izpriecās "Pavasaris nāk!". Bērnus interesanti sagaidīja pastnieks, kurš bērniem stāstīja, ka pavasaris sākas 21. martā.
Tomēr pavasara vēstneši parasti ir manāmi jau dažas nedēļas iepriekš. Kopš februāra beigām/marta sākuma par pavasara tuvošanos mums atgādina agri plaukstošie ziedi, putni atlido no siltām zemēm. Pēc garajiem, aukstajiem un tumšajiem ziemas mēnešiem, pavasaris ienes pasaulē jaunu dzīvību. Dienas kļūst garākas, ziedi sāk plaukt, koki un krūmi dzen jaunas atvases un dzīvnieki mostas no ziemas guļas. 
Pēkšņi bērnus pārsteidza stārķis, kurš vēlējās nosūtīt vēstules. Bērni, labprāt, vēlējās palīdzēt un kopīgi dažādās stafetēs ātri un veikli nogādāja visas vēstules. Sporta izpriecās valdīja smiekli un jautrība, kā arī pavasarīgais laiks priecēja bērnus. Bērni par piedalīšanos sporta izpriecās saņēma diplomus.
Liels paldies muzikālajai skolotājai Arnitai un Mika mammai par aktīvu dalību sporta izpriecās!

 

"Mārītes 6" skolotājas
Lāsma Jāce un Sigita Šēnberga


   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 

Joku diena "Mārītes 6" grupai!

            1. aprīlī tiek svinēta vispasaules joku diena, kad cilvēki cits citu cenšas izjokot un, protams, neatņemama šīs dienas sastāvdaļa ir smiekli.
            Mūzikas rotaļnodarbība bija brīnumu pilna! Muzikālā skolotāja Arnita un skolotāja Maija bērniem bija sagatavojušas interesantas aktivitātes, lai bērni šajā dienā izglītības iestādē justos draiski un katrs būtu īpašs. Klauni rādīja trikus, uzklausīja bērna stāstītos jokus, spēlēja spēles un protams izdejojās.
            Paldies Arnitai un Maijai, ka sagādājāt "Mārītes 6" grupas bērniem pozitīvas emocijas un daudz jautru smieklu!

"Mārītes 6" skolotāja Lāsma Jāce

 


             
   
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

       
   
 

 
 
                                           


"Bitītes " grupas bērni sagaida pavasari.

01.04.2019.

Marts-atmodas mēnesis. Pavasaris atsteidzies koši zaļiem gumijniekiem bērnu kājās un sniegpulkstenīšu baltuma mēteli mugurā katrā dārzā. Lai labāk izprastu, kas modīsies zem ledus, “Bitītes” grupas bērni apmeklēja  Zivju istabu.

            No garā ziemas miega  ar dziesmām, rotaļām un brīnišķīgu izstādi pamodinājām lāci. Martā mostas arī kukainīši. Redzējām pirmo dzelteno taurenīti ,,zem akmens jau darbojās sliekas un iztraucētas aizskrēja dažādas vabolītes. Vērojām kā baru bariem atgriežas putni un priecē mūs ar saviem treļļiem.
            27. un 28. marts - atvērto durvju dienas iestādē. Šajās dienās ne tikai mīļi tika gaidīti visi vecāki, bet bērni aktīvi vēroja putnus. Lai spārnotos draugus godam sagaidītu, organizējām dažādas aktivitātes par putniem un rīkojām pasākumu ”Putnu pilnas pazarītes”.

               

            Paldies visiem vecākiem par brīnišķīgajām putnu ligzdiņām! Pateicība Guntas vecākiem par strazdu būrīti un Tristana tētim, kas palīdzēja to pielikt. Paldies Gitas mammai par jaukajiem galda dekoriem! Jauku pārsteigumu mums sagādāja Katrīnas vectētiņš. Paldies!      

                                    Saulainu pavasari vēlot, skolotājas Marika un Zaiga.Bērni apguvuši Džimbas deviņu soļu drošības programmu.

Džimbas aģents šajā mācību gadā savu darbu sešgadnieku grupā  “Mārītes 6” ir noslēdzis. 2018./2019 mācību gads bija pirmais mācību gads, kad Džimbas aģents sāka darboties pirmsskolas izglītības iestādē  “Ābolītis” un  turpinās darbu turpmākos mācību gadus, lai izglītotu bērnus par dažādām tēmām bērna drošības jautājumos. Bērni kopā apmeklēja deviņas izglītojošas nodarbības, kurās klausījās stāstus, skatījās dažādus video, klausījās – dziedāja dziesmas, apguva jaunas spēles un rotaļas. Protams tika noskaidrots arī bērnu viedoklis un zināšanas par attiecīgo tēmu. Labāku kontaktu ar bērniem palīdzēja izveidot Džimbas aģenta labākais draugs Džimbas rokas lelle un grupas skolotājas, kas piedalījās visās nodarbībās un palīdzēja organizēt darbu. Bērni katru nodarbību gaidīja ar nepacietību, jo katrā nodarbībā tēmas tika apspēlētas tā, lai bērni ar interesi vēlētos piedalīties notiekošajā. Prieks par to, ka bērni kopā ar grupas skolotājām iepazinuši dažādas tēmas par drošību līdz ar to bērni jau spēja aktīvi veidot diskusijas par dažādām tēmām, piemēram, kur meklēt palīdzību bīstamās situācijās, kas jādara ja bērns ir apmaldījies, kāpēc jābūt draudzīgiem ar citiem bērniem. Bērni spēja patstāvīgi analizēt dažādas situācijas no ikdienas dzīves. Līdz ar to Džimbas aģenta darbs “Mārītēs 6” veiksmīgi realizējās. Lai bērni apgūtās zināšanas nostiprinātu pēc katras nodarbības vecāki saņēma vēstuli ar tēmas saturu, lai arī ģimenē būtu iespēja izrunāt jautājumus, kas skar bērna drošību. Pēdējā nodarbībā nostiprinājām apgūtās zināšanas un bērni saņēma balonus un pateicības par paveikto darbu. 


 

Drošu ikdienu vēlot, Džimbas aģents Ginta Brikmane.
29.03.2019.


"Mārītes - 5" grupas bērni februāra mēnesī apgūst tematu "Uguns un siltums"

 

Februāra mēnesī pārrunu veidā, izmantojot uzskati, bērni uzzināja, kā tiek apsildītas mājas, kā tās saglabā siltumu, kā katra bērna mājās nokļūst siltums. Bērni kopā ar skolotāju un skolotāja palīgu apmeklēja Durbes pilsētas katlu māju, kur iepazinās ar lielo krāsni. Uzzināja, kādi ir darba pienākumi kurinātājam: visu laiku jākurina, jāatved daudz malkas. Vērojām arī iespaidīgos dūmu mutuļus, kuri pacēlās no kurinātavas skursteņa. Pēc tam nodarbībā zīmējām mājas un brīnumainos dūmus, izmantojām ogles, attēlojām fantāzijas tēlus. Konstruējām kamīnus, griezām ķieģeļus no sloksnīšu papīra un pielīmējām kamīnam. Liesmām izmantojām spilgti sarkano kreppapīru. Bērniem bija patiess prieks par padarīto. Ikdienas procesā, grupā kopīgi veicām dažādus eksperimentus ar siltumu. Bērni vēroja dekoratīvos papīra taurenīšus, kā tie kustas siltuma un gaisa plūsmas rezultātā.
Ar nepacietību gaidījām dienu, kad devāmies uz Durbes pilskalnu iekurināt ugunskuru. Pārrunājām drošības noteikumus pie ugunskura. Mums izdevās izcept ļoti garšīgas desiņas. Mūzikas skolotāja Arnita noorganizēja kopīgas rotaļas pie ugunskura. Tematu „Uguns un siltums” bērni apguva ar lielu interesi un praktiski darbojoties.


 
  
 

                                                                     Pirmsskolas izglītības skolotāja Irisa Roga.
                                                                                                     2019. gada 26. februārī


Sporta izprieca "Ziemas prieki"

     13. februārī ziema vēl nebija atkāpusies, un “Ezīšu” grupas bērni pulcējās pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis” bērnu rotaļu laukumā uz ziemas sporta izpriecām. Baltais zaķis Jēcis (Arnita ) ar savu draugu Pēci (tās dienas mūzikas skolotājas ēna: Kate) bērnus sagaidīja un iesildīja sporta aktivitātēm. Bērniem bija jautras stafetes, rotaļas. Beigās no sniega veidoja sniegavīru, ko ar guašas krāsām un otu izkrāsoja.
     Par piedalīšanos katrs balvā saņēma : zēni mašīnu, meitenes gredzentiņu.

“Ezīšu “ grupas skolotāja Skaidrīte Linde
24.02.2019.


SIRSNIŅDIENA “EZĪŠU “ GRUPĀ
 

     14. februārī “Ezīšu” grupā bērni ieradās ar sarkanas krāsas apģērbu vai aksesuāru. Tika svinēta Sirsniņdiena. Rīta aplī katrs izvilka sirds pusīti un bija jāatrod katram savs pāris. Tam jāpasaka kaut kas mīļš, vai jānovēl kaut kas savam draugam. Pēc tam zālē visi jautri devās rotaļās, dziedāja dziesmas un dejoja pāra deju. Vēlāk grupā cienājās ar atnestiem saldumiem.


 

“Ezīšu “ grupas skolotāja Skaidrīte Linde

 24.02.2019.


“Un kad brīdis šis ir izbeidzies,
negaidīti aizgājis kā nācis, -
Jūties tā, kā augstāk pacēlies,
kādu jaunu gaišu ceļu sācis.”

 

Paldies Jums, mīļie vecāki, ka piedalījāties pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis” iestādes padomes organizētajā akcijā ‘’Labie darbi’’. Ezīšu grupas bērni ir saņēmuši daudz dažādus pērnā gada kalendārus, kuru attēli un cipari tiks izmantoti, lai radoši veidotu turpmākos darbiņus. Visvairāk Ezīšu grupas bērni priecājās par saņemtajām galda spēlēm un bilžu grāmatām, ko varēs izmantot pēcpusdienas cēlienā vai individuālajās nodarbībās.

 
 Ezīšu grupas bērni ar ziedotajiem materiāliem

Pirmsskolas izglītības skolotājas: Laura Cibe, Skaidrīte Linde
15.02.2019.


Labdarības akcija grupā "BITĪTES"

No 21.01 -08.02.2019. pirmsskolas izglītības iestādē “Ābolītis” norisinājās labdarības akcija “Labie darbi”, kuru organizēja Iestādes padome. Ziemā bērniem jebkurā vecumā patīk aktivitātes sniegā: rakt, slēpot, būvēt, vizināties pašiem un vizināt draugus. Tādēļ mūsu grupiņā  aicinājām ziedot  ziemas inventāru: mazas slēpītes, ragaviņas, šļūcamos dēļus, lāpstiņas. Akcija ir noslēgusies un mūsu grupiņas bērni ir saņēmuši 2 sniega lāpstiņas un 2 šļūcamos ābolīšus. Paldies arī  par ziedotajiem friziera piederumiem un galdniecības instrumentiem. Zēni un meitenes ļoti priecājas! Visi kopā sakām : PALDIES!

Grupas skolotājas: Marika  Žvagule-Ģībiete un Zaiga Rubene
12.02.2019.


Labdarības akcija  “Labie darbi”
“Saulītes” grupā.

Pirmsskolas izglītības iestādes “ Ābolītis” iestādes padome rīkoja labdarības akciju “Labie darbi”, katrai grupai ziedojot noderīgas lietas. “Labo darbu” akcijas laikā, kas norisinājās no 21.01.2019. – 08.02.2019.,  “Saulītes” grupas bērniem ģimenes varēja ziedot bilžu grāmatiņas. Akcija ir noslēgusies ļoti veiksmīgi, jo kopā saziedotas 25 grāmatas. Grāmatas tiks izmantotas valodas centram, kurā nomainīsim bojātās grāmatas pret jaunajām. Bērni mazās bilžu grāmatas izmanto vairākas reizes dienā līdz ar to tās ātri nolietojas. Bērni tās skatās gaidot pusdienas, diendusas laikā, kad nenāk miegs, kā arī citos brīvajos brīžos. Grāmatas ir par dažādām tēmām, tādēļ varēsim tās izmantot rotaļnodarbībās, nedēļas tēmu ietvaros.
Paldies, iestādes padomei par rīkoto akciju un ģimenēm par atbalstu piedaloties grāmatu ziedošanā.

 
 

11.02.2019
“Saulītes” grupas skolotājas: Ginta Brikmane,
Maija Ozola.


Labdarības akcija “Labie darbi”.

Iestādes padomes rīkotā labdarības akcija „Labie darbi” tika rīkota no 21.01.2019. līdz 08.02.2019.
„Mārītes 5” grupas bērni un skolotājas ļoti priecājas par atnestajām grāmatām, spēlēm, par burtu un ciparu puzzlēm, par burtiem, alfabētu un draiskajām zilbītēm.  Sirsnīgs paldies grupas bērnu vecākiem par akcijas atbalstu.

 

08.02.2019.
Skolotājas:   Kristīne Liepiņa
Irisa Roga


Labie darbi

 

      No 21.01. – 08.02.2019  tika rīkota labdarības akcija „Labie darbi”. Šo akciju rīkoja Iestādes padome.
„Mārītes 6” saka lielu paldies Jums, vecāki, par ieguldīto darbu. Paldies, ka dāvinājāt daudz noderīgu grāmatu, kā arī spoguļus ar kuru palīdzību varēsim kvalitatīvāk attīstīt bērnu runu. Vārdos šo pateicību nevar izteikt, bet ar darbiem un rezultātu gan var!

 

Skolotājas:   Lāsma Jāce
 Sigita Šēnberga

      
 

Ziemas prieki "Mārītēm 6"

        

Ziema bērniem sagādā lielu prieku un iespēju izbaudīt daudzveidīgus ziemas izpriecas. Bērni radoši izpaužas darbojoties katru dienu pastaigas laikā. Sadarbojoties kopā un arī katrs individuāli savu mākslu ziemā izpauž citādāk.   
       Ziemas priekus "Mārītēm 6" palīdzēja izbaudīt arī muzikālā skolotāja Arnita, kas bija pārvērtusies par "Ziemeli". Ziemelis kopā ar bērniem un skolotājām noskaidroja, kas raksturo ziemu un kādas īpašības piemīt ziemai, atkārtoja, kas ziemā jāvelk mugurā un kāda drošība jāievēro piedaloties ziemas izpriecās. Kopīgi izspēlēja rotaļas "Ko lai dara ziemā! un "Sveiks Ziemeli!". Piedalījās stafetēs - sniega piku mešana mērķī, ragaviņu vilkšana, sniega piku vešana un hokejs. Pēc aktivitātēm cienājās ar skolotāju sarūpētiem našķiem - veselīgiem burkāniem.   Bērni, kuri ir norūdīti un fiziski attīstīti, ir ieguvēji – viņi labāk mācās, labāka stāja, noskaņojums pozitīvs un bērns ir dzīvespriecīgs. Piedāvājot bērniem dažādas aktivitātes neatsverama priekšrocība ir mācīšanās darboties grupā. Šādas aktivitātes bērniem palīdz iekļauties grupas kolektīvā, sabiedrībā, pierast pie vienaudžiem, attīstot sociālās prasmes, kā arī veicina bērnu garīgo attīstību.

            Tāpēc "Mārītes 6" grupas skolotājas aicina būsim aktīvi un dzīvosim veselīgi.

 

           11.02.2019.

"Mārītes 6" grupas skolotāja
Lāsma Jāce un Sigita Šēnberga


Radošais darbs bērnam kopā ar ģimeni.

 

   
 
        


      Apģērba tēmas ietvaros no 21.01.19 līdz 31.01.19 tika uzdots ģimenēm kopā ar bērnu veidot lellei apģērbu. Katra ģimene saņēma papīra lelli, lai ļautu vaļu fantāzijai. Katrs izveidotais darbs ir unikāls un pilnīgi atšķirīgs no  citu ģimeņu darbiem. Kāda ģimene lelli noformējuši caur apstrakto mākslu, kāda ar senatnes pieskārienu, kāda mūsdienīgi pēc jaunākās modes tendencēm, bet galvenais, ka katrs bērns ir lepns par savu lelli. Katrs bērns vēlas parādīt kura ir viņa lelle un mēģina cītīgi stāstīt ka mamma vai tētis taisījis lelli tieši viņam. Lelles iesaisījām lomu rotaļās – izspēlējām modes skati un sižetu, kad meitenīte Elziņa nevar izlemt ko vilkt uz dārziņu. Lelles priecēja bērnus grupas iztādē, bet tagat kad esam iesākuši jauno mēneša tēmu lelles sāks piedalīties ikdienas rotaļās kopā ar bērniem un vai kāda lellīte būs pietiekami stipra, lai nokļūtu atkal mājās par to rādīs laiks......
      Paldies vecākiem par ieguldīto darbu un atsaucību!

“Saulītes” grupas skolotājas.
06.02.2019


" Cūkmena detektīvi"

 
                         Cūkmena detektīviem otrā tēma klāt “Cūkmenim pa pēdām”.
 
Lai bij prieki, kam bij prieki,
Bērniņiem tiem bij prieki,
Sniedziņš sniga putināja,
Bērniņš meža maliņā!

        Visapkārt bija sasnidzis daudz sniega. Mēs gājām uz mežu. Vērojām dabas mainīgo skaistumu.  Mežā pētījām sniegā meža zvēru pēdas. Mēģinājām pēc pēdām  noteikt zvēru. Meklējām mežā ziemas krāsas. Meža zvēriem nesām gardumus. Tos atstājām uz zvēru takām. Vācām  nokritušos žagarus- mūzikas instrumenta izgatavošanai. Spēlējām „Izdzīvošanas spēli”. Grupā zīmējām mežu ziemā, izveidojām plakātu ar “meža noteikumiem”, konstruējām apsnigušos kokus.  Mežā guvām pozitīvus iespaidus, un izpildījām uzdevumus par ziemas tēmu „Cūkmenim pa pēdām”

(skatīties fotogaleriju...)

   Skolotājas:
Kristīne Liepiņa
Irisa Roga


Rotaļu rīts „Eksperimenti”

      Mārītes 6 grupā, 31. janvārī notika rotaļu rīts kopā ar vecākiem. Šoreiz rotaļu rīta tēma bija „Eksperimenti”, bet pirms sākās eksperimenti vecāki kopā ar bērniem piedalījās rīta rosmē un izvingrināja visus savus muskuļus, mūzikas pavadījumā. Tad, kad bijām pavingrojuši varējām ķerties klāt eksperimentiem. Eksperimentu laikā, noskaidrojām, ka acis var apmānīt ar optiskajām ilūzijām un no saldā krējuma 15 minūtēs var uztaisīt paštaisītu māju sviestu kā arī ar vilnas, berzes un lineāla palīdzību var iegūt statisko elektrību. Kopīgi uztaisījām arī lidojošo tauriņu un arī divas raķetes, kuras sacentās savā starpā. Protams, neizpalika cienāšanās ar garšīgiem cepumiem un siltu, smaržīgu kafiju.
      Paldies vecākiem un bērniem, kuri piedalījās šajās aktivitātēs. Gaidam atkal ciemos!

 


 


 
 
 

                                                                                     Sigita Šēnberga, Mārītes 6 
      


Aktīvās “Bītītes”

      

Jaunais, dzeltenās Cūkas, gads grupā iesācies ļoti aktīvi un interesanti. Katra diena ir kā atklājums. Bērni pēta,  veicot dažādus eksperimentus - ar cukuru un krāsām, pogām, spalvām, čiekuriem un sniegu, pat ar pipariem un sāli.
                   Interesants piedzīvojums bija 17. janvārī, kad visi kopā svinējām senču tradīciju dienu-Teņa dienu. Ieeja tikai mazo sivēntiņu maskās! Saimniece skolotāja Zaiga aicināja visus dejot un līksmot. Visi kopā dejojām, meklējām cūkas laimi, dzinām cūciņas, kuras neklausīja un bieži kūtiņai garām aizskrēja. Saimniece visus pārsteidza ar dāvanām, bet Tenīsiņš ( skolotāja Arnita) itin veikli ūdeni uzlēja tiem, kuri steidza tās saņemt. Tā jādara, lai  cūciņām odi un mušas nekož. Vislielāko jautrību sagādāja kurmja (skolotāja Maija) dzīšana uz mežu ar lielu troksni un vārdiem: šuk, šuk kurmīti, mežā rakt, mežā rakt!
Noslēgumā mielojāmies ar cepumiem un bulciņām, lai sivēntiņi apaļi aug.
            Ziemas mēnešos putniem un zvēriem pašiem ir grūti sarūpēt barību. Mēs palīdzējām un aiznesām dzīvniekiem  burkānus, kāpostus, kartupeļus un ābolus. Paldies vecākiem par atsaucību un sapratni! Tagad ejam vērot, kas dzīvniekiem vislabāk garšo. Pēc pēdām mēģinām atpazīt dzīvnieku, kurš bijis mieloties. Neaizmirstam arī putniņus.

                                                                        Skolotājas: Zaiga un Marika
"Mārītes 6" dodas apskatīt Durbes kultūras nama 

rokdarbu pulciņa dalībnieču darbu izstādi.

        


        

    

    "Mārītes 6" bērni un skolotājas izmantoja iespēju janvāra mēnesī Durbes muzejā apskatīt rokdarbu pulciņu izstādi. Bērni iepazinās un novērtēja rokdarba pulciņa dalībnieču jaukos darbiņus. Noskaidroja no kādiem materiāliem gatavoti izstādes darbi un kā tos var izmantot ikdienā. Katram bērnam bija iespēja izvēlēties savu simpātijas darbiņu. Bērna viedokļi bija atšķirīgi un bērni izteica vēlmi uz izstādi doties kopā arī ar saviem vecākiem.

"Mārītes 6" grupas skolotājas
Lāsma Jāce un Sigita Šēnberga


Ziemassvētku tematiskais pasākums
„Ziemassvētki klāt!”


 
 Visvairāk gaidītie svētki ir sagaidīti – Ziemassvētki- urāā! Tāpēc Mārītes 6 bērni sāk sarosīties, uzlikt galvā rūķu cepures un gatavoties pārsteigt gan sevi, gan savus vecākus. Šis pasākums bija pārsteigumu pilns.
     Skolotājas pasākuma laikā pārvērtās par rūķiem un vadīja „lustīgu jampadraci”, kā arī bērni dziedāja dziesmas, piemēram, „Kas ir Ziemassvētki” un bija arī bērnu orķestris, kura diriģents bija Anguss un dziesmas, ko orķestris izpildīja bija „Ziemassvētku vecītis”.
     Mūzikas skolotājas Arnitas vadībā tika dziedāta dziesma „Eglīte” un vadītas dažādas dejas, piemēram, „Tūdaliņ tāgadiņ”, „Ko lai ziemā dara”. Šajās dejās tika iesaistīti arī vecāki. Uh.. karsti un jautri bija. Paldies Kates māsai Ancei par skaisto priekšnesumu.
     Rūķiene Lāsma rādīja noslēpumainu eksperimentu ar krāsām, kura laikā otra rūķiene Sigita sāka no bailēm trīcēt. Burkās bija ieliets ūdens un pakratot tās ūdens mainīja krāsu. Interesanti!
     Pasākuma noslēguma notika negaidīts pavērsiens – zem egles bija atstāta vēstule, kurā rakstīts, ka Ziemassvētku vecītim nav laika ierasties uz mūsu svinībām. Mārītes 6 nepadevās un sasauca Ziemassvētku vecīti.