top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 


Latviešu valodas un literatūras olimpiāde

Aizputes, Durbes, Pāvilostas, Alsungas novadu apvienības Latviešu valodas un literatūras 8.-9.klašu olimpiādē piedalījās divas skolnieces . Uzdevumu bija daudz ,un  to veikšana prasīja ilgu laiku, zināšanas kultūras dzīvē un radošu izdomu . Kā atzina gan skolotāji , gan paši skolēni, šogad olimpiāde bija salīdzinoši grūtāka un laikietilpīgāka. 8.klašu grupā Sanija Džeriņa ieguva 3.vietu,bet 9.klašu grupā 1.vietu - Elizabete Mazure, kura atzina: "Šī olimpiāde bija laba pieredze ,un es varēju pārbaudīt savas zināšanas citādākā veidā."
Paldies meitenēm par ieguldīto darbu un sasniegtajiem rezultātiem!

Lepojamies, ka Elizabete uzaicināta uz valsts olimpiādi Rīgā, kura notiks Latvijas Universitātes Humanitāro Zinātņu fakultātē 27.martā.  !!!

 

sk.Aija Sileniece

NACIONĀLĀ SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBA
ATA KRONVALDA DURBES PAMATSKOLĀ

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) organizē Skaļās lasīšanas sacensību. 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī gatavojas aizraujošam pirmās kārtas konkursam savās skolās un bibliotēkās. Sacensību metodika aizgūta no Holandes, kur šāda veida sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu. LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.
Sacensība notiek 3 posmos:

 

  1. SACENSĪBA VIETĒJĀ MĒROGĀ (SKOLĀ, BIBLIOTĒKĀ);

  2. REĢIONĀLAIS FINĀLS;

  3. NACIONĀLAIS FINĀLS.

      Arī mūsu skola jau 2. gadu piedalās šajā sacensībā. Decembrī 5. un 6. klasē notika neliela atlase, kurā izvirzīja 4 pārstāvjus no katras klases nākamajam posmam skolā. 16. janvārī , piedaloties žūrijai (I.Vonda, A.Ivanovska, I.Lankupa), tika noteikts Ata Kronvalda Durbes pamatskolas Skaļās lasīšanas čempions. Par titulu cīnījās 5. klases skolēni - Evelīna Blizņeca, Madara Gaule, Megija Saule, Valters Stasis - un 6. klases skolēni – Līva Loreta Buce, Annika Vītoliņa, Roberts Buļko.
      Žūrijai bija noteikti kritēriji, pēc kuriem vērtēt dalībniekus: skaidra dikcija, spēja ar stāstu aizraut auditoriju, atbilstošs uzsvaru lietojums, prasme veidot kontaktu ar auditoriju, paskatīšanās uz klausītājiem laiku pa laikam, prasme izmantot savu balsi. Labs lasītājs pieturas pie savas dabiskās balss un tās lietojuma, nepārspīlē. Lai dažādotu balsi, panāktu vajadzīgo noskaņu un emocijas, var, piemēram, nedaudz mainīt tempu, lasīt mazliet skaļāk vai maigākā tonī. Balss pārveidošana nav aizliegta, tomēr tās ir lamatas vairumam bērnu. Jāatzīmē, ka dalībnieki bija labi sagatavojušies, un žūrijai vērtēšana nebija viegla. Līderu trijniekam punktu atšķirība bija minimāla. Kādam bija skaidrāka dikcija, kādam – piemērotāks temps, vēl kādam bija emocionālāks lasījums. Rezultātā no maks. 150 punktiem 3. vietu (125 p.) ieguva Annika, 2. vietu (129 p.) – Megija. Čempiona titulu ieguva Roberts (131 p.).
      Vēlos pateikt PALDIES gan žūrijas pārstāvjiem (arī I. Untulei par žūrijas nodrošināšanu), gan 5. klases latviešu valodas skolotājai A. Sileniecei par iesaistīšanos, gan visiem dalībniekiem par piedalīšanos un viņu ģimenēm par atbalstu!
      Uz tikšanos nākamgad!

                                                Latviešu valodas skolotāja K.Kapiņa

 
 

IZMAIŅAS DARBA LAIKOS 
                  (skatīt...) 


            VAKANCES
 

     KULTŪRAS pasākumu kalendārs!


 SPORTA kalendārs !


   
Projekti, kas tiek īstenoti Realizētie projekti Sludinājumi,noma Durbes KS Kapitālsabiedrības Attīstība Senioriem Sabiedrība Veselības aprūpe Uzņēmējdarbība Durbes novada vēstis Tūrisms Vēsture Foto galerijas Foto galeriju arhīvsDurbes logo

  

Durbes novada kapsētu informācija tiešsaistē

Gailiņkalna kapsēta
Priediena kapsēta

Rāvas kapsēta
Sausā lauka kapsēta  
Stroķu kapsēta
Upesputriņu kapsēta

 


 
    Informācija par e-veselību