top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

          KULTŪRAS pasākumi Durbes novadā 2021.gadā :"Rimbenieks" iepriecina Vecpilī


Festivāls "Rimbenieks" ar vasarīgu koncertu sēriju aicina apceļot Dienvidkurzemi, atklājot tās kultūrvēsturisko mantojumu, dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību.
17. jūlijā RIMBENIEKS piestāja arī Vecpilī - pie Sv.Laurencija Romas katoļu baznīcas spēlēja "Libava Brass Quintet", savukārt pie Dižlāņu muižas muzicēja Liepājas stīgu kvartets. Mūzikas mīļotājiem bija skatāmi arī mākslinieces Elizabetes Melbārzdes darbi.
Bildes skatīt te:

http://www.durbe.lv/dienvidkurzemes_festivals_.html


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Durbē notika pilsētas galvenās ielas - Raiņa ielas svētki kā Ceļojums laikā


Skatīt D.Veilandes un S.Dejus fotoreportāžu šeit :

http://durbe.lv/raina_ielas_svetki.html


"Pie Raiņa ielas, kāda tā ir šodien, visi esam pieraduši, bet Raiņa ielu, agrāk Z.A.Meierovica ielu, kāda tā bija agrāk, daudzi jau piemirsuši vai pat nav piedzīvojuši. Mūsu pienākums ir saglabāt savu mantojumu, vērtīgās atmiņas par šo ielu, kur gandrīz katrs nams glabā interesantus vēsturiskus notikumus un stāstus," atzīst Durbes kultūras nama vadītāja D.Veilande.

9.jūlijā pie Durbes pilskalna notika autoorientēšanās sacensības, bet vakarā pilskalnā "ceremoniju meistars" Mārcis Grīnbarts dalībniekus aicināja uz muzikālu vakaru.
10.jūlijā Raibā muižā rītu iekrāsoja Liepājas mežragu kvartets. Visas Raiņa ielas garumā jau sākot no pļavas pie ielas sākuma bija dažādi pārsteigumi - izstādes, tirgošanās, loku šaušanas aktivitātes, SIA "EVI &JO" vīna un liķieru degustācija, muzikāli sveicieni, durbenieku Laumas un Jāņa Baueru daiļdārza apskate un mīļi pārsteigumi no Raiņa ielas māju iedzīvotājiem. Apmeklētāji varēja doties pa Raiņa ielu līdz Raibai muižai un atpakaļ ar vilcieniņu "Libau Train". Varēja satikt Vecpils Dižlāņu muižas dāmas un nofotografēties ar viņām. Pie Durbes muzeja varēja saņemt informatīvu bukletu, kas palīdzēja izstaigāt Raiņa ielu, iepazīstot tās vēsturi, notikumus, ēkas un izzināt neparastus cilvēkstāstus. Ekskursiju pa Raiņa ielu vadīja Durbes muzeja krājumu glabātājs Reinis Bahs.
Bērnus iepriecināja kazas un trusīši, vizināšanās ar poniju, arī muzikāli rotaļīgas izklaides ar Tīģerīti, Meža feju, Minniju un Mikiju.
Muzikālus sveicienus sūtīja Evelīna Krama, Renārs un Kristers Juzupi, ansamblis "Krētas Freska". Notika Zaigas Lazdiņas-Radziņas dziesmu grāmatiņas "Es nāku no Durbes" prezentācija.
Jaudīga pasākuma kulminācija bija motorizēto transporta līdzekļu "Raiņa iela pēc remonta" atklāšanas parāde, kur baznīcas laukumā sanākušos sveicināja Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs A.Priedols.
Ceļojuma noslēgumā interesenti devās audiovizuālā nakts pastaigā, kur apmeklētājus priecēja neparastu skaņu un gaismu burvība.


 

 

 

 


     
Turpmāk visu vasaru Vecpils Dižlāņu muižas parka apmeklētāji varēs aplūkot neparastu brīvdabas izstādi “Māksla zārdos, māksla sārtos", kuras autore ir māksliniece Agnese Rudzīte.
Izstādes atklāšanas pasākums mijās ar amatierkolektīvu sezonas noslēgumu, Vinetas Jaunzemes digitālo fotoizstādi Baltajā zālē, kā arī muzikālo tējnīcu “Zem ozola”.

(J.Rudzīša, G.Zaras foto)

 Muzikālā tējnīca Dunalkā !

Muzikālā tējnīca Dunalkā

 

     

      Lai atspirdzinātos vasaras vējiņā pēc vēlēšanu kaislībām, 6.jūnijā Dižlāņu muižas elegantās dāmas aicināja Dunalkā uz muzikālu tējnīcu "Pie muižas klēts", kur  koncertprogrammu sniedza mākslinieces no Kuldīgas D.Blathena, L.A.Jāvalde, S.Pavloviča. Liriskas melodijas mijās ar dzejas rindām.
      "Nevajag jau daudz, lai dienu varētu pavadīt savādāk", atzina Dunalkas/Vecpils kultūras un atpūtas centra vadītāja I.Dreimane.
      Sanākušās mājsaimniecības katra pie sava galdiņa mielojās ar tēju un saldumiem. I.Dreimane solīja sadarbību ar Kuldīgas meitenēm arī turpmāk, kādreiz sarīkojot arī džezīgāku pēcpusdienu. Apmeklētāji atzina, ka svētdienas pasākums izvērtās emocionāli aizkustinošs.

(skatīt foto...)
 "Baznīcu nakts" Vecpilī
 

      "Baznīcu nakts" ir ikgadējs kultūras notikums, kad ikviens var kristīgo draudžu baznīcas iepazīt citādā tvērumā.
29.maijā Vecpils Sv.Laurencija Romas katoļu baznīca piedalījās "Baznīcu nakts" notikumā, piedāvājot individuālu baznīcas apskati, kristīgo dzeju, mūziku, baznīcas zvanus un kā īpaša viešņa bija teoloģe, rakstniece, režisore Dace Priede. Baznīcas sienas rotāja gleznu izstāde "Daba", kur savu darbus piedāvāja mākslinieki J. Purmale, B. Purmale, M.Iesalnieks.
(I.Dreimanes, G.Zaras foto)


 

     


Durbē aktīvi godina Muzeju dienu

 

 
      14. un 15.maijā Muzeju dienas ietvaros Durbē tika rīkotas orientēšanās sacensības  - dalībniekiem bija jāatrod 10 kontrolpunkti aptuveni 4 km distancē, kur bija izlikts Durbes novada tautas tērpa motīvs. Kā pastāstīja pasākuma rīkotāja, iestādes "Durbes novada sports" Alise Ansone, dalībniekiem viens kontrolpunkts bija grūtāk atrodams, jo tas saplūda ar apkārtējo vidi. Mazākie dalībnieki distanci veica pat ratiņos! Pārsteigumu pilna bija Egliju ģimenes iesūtītā fotokolāža un video par veikto aktivitāti! Visi dalībnieki saņēma pārsteigumu balvas.


      16.maijā Durbes kultūras nams sadarbībā ar Durbes muzeju interesentiem piedāvāja iepazīties ar desmit seniem eksponātiem fotogrāfijās, kurus vajadzēja atrast pilsētvidē – pilskalnā, baznīcas dārzā, pie kultūras nama, pie aptiekas un citviet. Pie muzeja izsniedza karti, kurā pastaigas laikā bija jāieraksta, kas ir, piemēram, suseklis, bezmēns, tecīla, mieturis. Pie balvām tika seši pētnieki - ģimenes un individuālie gājēji:

1. Petrovicu ģimene
2.Štempeļu ģimene
3.Gunta Inte
4.Bruno Rancis
5.Inga un Anete Strungas
6.Vineta un Dzintars Tomsoni

 


4.maijs Durbē4.maijs Durbē

 

      Godinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Durbē notika pavasarīga pastaiga, kurā apmeklētāji bija aicināti doties svētku noskaņā, uzvelkot tautastērpus.
Par pasākumu varat lasīt laikraksta "Kurzemes vārds" 5.maija numurā, kā arī šeit:
https://www.liepajniekiem.lv/zinas/novados/durbe-4-maija-dizojas-ar-tautasterpiem/
 

D.Veilandes, U.Dobeļa, D.Ģelža fotoreportāžu skatīties šeit:

 


4.maijs Vecpilī

4.maijs Vecpilī

 

      Vecpilī notika “Baltā galdauta svētki” pie Dižlāņu muižas, kur 12 radošie dalībnieki rādīja savu izstādi "Radošā mājsēde". Ikvienam bija iespēja piedalīties aktivitātē  “Iestādi savu ziediņu Latvijai”, stādāmmateriāls un dobītes bija sagatavotas uz vietas. Dunalkas/Vecpils kultūras un atpūtas centra vadītāja I.Dreimane saka lielo paldies ikvienam, kas izbaudīja svētku noskaņu: "Mums kopā atkal izdevās - gan laikapstākļus sabīdīt, gan omulīgu gaisotni uzturēt!"
 

(pasākuma fotogalerija...)


 

 


Lieldienu pastaigu fotoreportāža no Durbes, Vecpils un Dunalkas.

(D.Veilandes, I.Dreimanes, S.Dejus foto)


 Sieviete mākslā
 

      6. marta pēcpusdienā Durbes novada iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja doties pavasarīgi vējainā pastaigā pa Durbi, apskatot izstādi “Sieviete mākslā”.
Savus radošos darbus piedāvāja Durbes kultūras nama rokdarbu pulciņš (kolektīva vadītāja Sanita Gruntmane, Valda Skrube, Ingrīda Vonda, Kristīne Rāte, Gunta Inte, Anete Simanovska), arī Zane Eltermane, Guna Skroderēna, Dace Vaitilaviča, Aija Kapele, Dace Nelsone, Lauma Bauere un Ieva Apine.
      Durbes kultūras nama logā varēja apskatīt seno laiku Sieviešu dienas apsveikumu kartiņas.
      Objekti bija izvietoti pastaigas maršrutā : Durbes kultūras nams – A.Kronvalda Durbes pamatskola - viesu nams “Vecā skola” – PII “Ābolītis”
rotaļu laukuma nojumē.
      Paldies par skaistajām tulpēm Durbes dārzniecībai un Sandrim Bēčam.
      Paldies visiem organizētājiem- Dairai Veilandei, Vitai Stepanovičai, Ailindai Geruļskai, Martai Brikmanei, Kristapam Strungam, Alisei Ansonei, Pēterim Lapiņam, Modrim Jēkabsonam, Normundam Strēlim.

(D.Veilandes un S.Dejus foto)
 


Valentīndiena DurbēValentīndienas pastaiga Durbē

      Pēc ilgiem gadiem Durbe piedzīvoja 14.februāri ar ziemu, sniegu, kārtīgu sniegputeni, sauli, vēju, smaidiem, sirsnību un neviltotu prieku pastaigas takas dalībnieku sejās. Lieliska diena, svētki svaigā gaisā ar mīļajiem! Apmeklētāji varēja pastaigāties ap Gulbīšu dīķi un Mīldīķīti. Mājās bija jāizgatavo sirsniņa un pastaigas takas sākumā - Raiņa ielas skvērā sirsniņu alejā tā jāiekarina, kā arī bija jāizpilda citi sagatavotie uzdevumi.
      Paldies visiem apmeklētājiem no Durbes novada un Liepājas. Paldies pasākuma organizētājiem- Dairai Veilandei, Alisei Ansonei, Madarai Štālei, Maijai Eihmanei, Vitai Stepanovičai, Ailindai Geruļskai, Martai Brikmanei, Kristapam Kapelim, Ziedītei Zitnerei, Kristapam Strungam un Evijai Kopštālei par karsto dzērienu!
     Tik kārtīgi atzīmēta Valentīndiena vainagojās panākumiem– savu ligzdu sāk iekārtot un jaunam mazuļu metienam gatavojas Durbes jūras ērgļu pārītis Raimis un Milda, kuru dzīvei var sekot Latvijas Dabas fonda uzstādītajā tiešraides kamerā –www.ldf.lv/lv/tiesraide. Putni četrus gadus no vietas bija uzticīgi viens otram un savai Durbes ligzdai, katru gadu atgriežoties tajā un izaudzinot pa diviem mazuļiem.

(skatīties foto....)


 


Valentīndiena Dunalkā un Vecpilī14.februāris – visu mīlētāju diena!

      Šogad pirmo reizi Dunalkā un Vecpilī tika rīkotas Valentīndienas aktivitātes citādā formā. Daudzi uzskata, ka tie nav latviešu svētki un tādi nav jāsvin, bet tanī pat laikā savā ģimenes lokā dāvina viens otram ziedus un sirsniņas. Katrs uztver šos svētkus savādāk. Ir jāsaprot, ka pašreizējā situācija valstī liek mums dzīvot un priecāties daudz citādāk, kā bija ierasts līdz šim. Paldies tiem, kas piedalījās aktivitātēs svaigā gaisā. Dunalkā 14.februāra svētdiena bija ar aukstu vēju, puteni nomainīja īslaicīga saule, bet aktīvākiem bija iespēja ar savu amora bultu trāpīt tieši sirdī. Mazākie un arī aktīvākie amora bultu pavēlnieki tika pie dāvaniņām-skaistām sirsniņbrillēm! Paldies Ģirtam Kauliņam un Madarai Spāģei par atsaucību, veikala “Pīlādzītis” pārdevējai par kokteilīšiem-mīlas eliksīriem. Pie kultūras nama sniegā kā sveiciens svētkos tika atstāta ar kājām izstaigāta sirds forma!
    Vecpilī Amoriņš bija salicis dažādās vietās ap centru 10 sirsniņas ar vārdiem, no kuriem jāizveido dzejolītis. Interesanti, ka no paša agra rīta sirsniņu meklējumos devās seniori nevis jaunie cilvēki. Laikam tāpēc, ka viņi ir lielāki aktīvo pastaigu cienītāji. Arī Vecpilī bija iespēja pašaudīties ar Amora bultām un arī šeit sniegā tika atstāta izstaigāta sirds forma. Paldies abu pagastu mīlētājiem par atsūtītām fotogrāfijām un dzejolīšiem. Lai kā sveiciens Jums katram ir pats pirmais iesūtītais dzejolītis, kurā ievīti atrastie 10 vārdi Vecpilī un viena no iesūtītām fotogrāfijām no Dunalkas.
 
                   
 
                     Ir rīts
                     Tu pamosties no mīļa sapņa,
                      kurā tauriņš nolaidies uz pleca
                      Karstu mīlu vēloties,
                      Un pēc kāda ilgoties…
                      Sirds nekad man nebūs veca-
                      Tā pieder Tev un Tavam tauriņam uz pleca-
                      mirdzoša un dārga
                      Un tāpēc-
                      Dzīve ir kā sapnis jauks,
                      Kur tauriņš sirdī vienmēr draugs !
                                                                ( Sintija Skere)

 

(skatīties foto....)
 

Dunalkas/Vecpils kultūras un atpūtas centra vad. Inta Dreimane