top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Konkursi, koncerti, festivāliPirmsskolas izglītības iestādes ,,Ābolītis” un Durbes novada Mūzikas studijas sadarbības koncerts ,, Latvijai”.


Dienā, kad aizsākās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītie pasākumi, arī Durbes pirmsskolas izglītības iestādē ,, Ābolītis” pulcējās vecāki, izglītojamie un skolotāji, lai noklausītos koncertu ,,Latvijai”.
Koncertā piedalījās pirmsskolas grupas ,, Mārītes” un Durbes novada Mūzikas studijas sagatavošanas klases audzēknes-  Emma Dirbie /blokflautas klase/ un Adriana Mia Saulīte /klavierspēles klase/,  skolotāja Ieva Dzintare.
Gabriela Signija Gurska un un Katrīna Sikorska /klavierspēles klase/, skolotāja Agita Dobele.
Noslēgumā Mūzikas studijas skolotājas priecēja klausītājus ar Latvijas izcilā komponista Emīla Dārziņa skaņdarbu ,,Melanholiskais valsis”. Paldies visiem dalībniekiem par svētku sajūtas radīšanu.


08.05.2017.  Mūzikas studijas vadītājas p.i. Liena Ernstsone
 
    


 

Durbes novada Mūzikas studija piedalās festivālā ,,Pirkstiņi pa taustiņiem.”  

22.aprīlī Mūzikas studijas audzēknes  - Līva Loreta Buce /klavieres/ skolotāja Ieva Dzintare, māsas Estere Ilze /flauta/ un Katrīna Anna /klavieres/ Ozoliņas skolotāja Vēsma Poriņa un Elizabete Mazure /klavieres/ skolotāja Agita Dobele devās uz Grobiņu, lai piedalītos Latvijas mūzikas studiju pianistu ceļojošajā  festivālā "Pirkstiņi pa taustiņiem".

Katra uzstāšanās ir jaunā mūziķa pieredzes krātuve, jo spēlējot instrumentu ir jāprot gan saglabāt mieru sevī, gan domāt tikai par izpildāmo skaņdarbu. Skolotājas ar prieku baudīja savu audzēkņu uzstāšanos, kuru spēle notika ar pārliecību un gaumīgu muzikālā tēla atklāšanu.
Paldies visiem pedagogiem, kuri strādā plecu pie pleca un nežēlo savu laiku, lai savas zināšanas un muzikālo talantu ieliktu savos audzēkņos!

Paldies vecākiem par sadarbību !

24.04.2017.                                               Mūzikas studijas vadītājas p.i. Liena Ernstsone
 


  Durbes novada Mūzikas studijas solistes gūst panākumus konkursā ,,Pērļu lietus”!

Sestdien, 25. februārī, Liepājas Latviešu biedrības namā jau sesto gadu norisinājās bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss „Pērļu lietus”, kurā trīs vecuma grupās sacentās 15 ansambļi un 30 solisti no Liepājas, Rīgas, Tukuma, Ventspils, Kuldīgas, Skrundas, Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas un Vaiņodes portālu informēja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Inese Sērdiene.
 Sekojot konkursa nolikumam, tika izpildītas tikai latviešu autoru dziesmas latviešu valodā.
Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu sniegumu 10 punktu sistēmā pa vecuma grupām vērtēja profesionāla žūrija – dziedātāja, vokālās grupas “Framest” soliste Rūta Dūduma, dziedātājs un vokālais pedagogs Uģis Roze, dziedātājs un dziesmu autors Ivo Fomins, komponists, aranžētājs un diriģents Andris Kontauts un diriģents, Vispārējo Dziesmu svētku un Skolu un jaunatnes dziesmu svētku virsdiriģents Gints Ceplenieks. Vērtēšanā tika ņemts vērā tehniskais izpildījums, mākslinieciskais sniegums un kopējais skatuviskais tēls
Rezultāti solistu 12-16 gadu vecuma grupā:
1. vieta – Vanesa Reinholde (Durbes mūzikas studija, pedagoģe Elīna Starķe-Arbidāne)
2.vieta – Airita Pulkstene (Durbes novada Mūzikas studija, pedagoģe Elīna Starķe – Arbidāne)

27.02.2017.                      Durbes novada Mūzikas studijas vadītājas p.i. L.Ernstsone.


 

16. februārī Durbes novada Mūzikas studijas audzēkņi apmeklēja koncertu ,,Ziemeļu gaisma” ar komponista Ērika Ešenvalda un Liepājas simfoniskā orķestra piedalīšanos koncertzālē ,,Lielais dzintars”.
 Daudziem no bērniem šī bija pirmā pieredze – klātienē baudīt klasiskās mūzikas skanējumu, iepazīties ar komponistu Ēriku Ešenvaldu un caur viņa komponētajām melodijām doties ceļojumā uz ziemeļiem.
Pēc muzikāli izglītojošās koncertprogrammas bērniem bija iespēja iepazīt koncertzāles ,,Lielais dzintars” aizkulises, kā arī apskatīt Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas telpas, iespējams, nākotnes skolu.

17.02.2017.                                                    Mūzikas studijas p.i. Liena Ernstsone
 

Durbes novada Mūzikas studijas koncerts PII ,,Ābolītis”

23.janvārī savu pirmo klavierkoncertu, kas notika PII ,,Ābolītis” sniedza jaunākās - Mūzikas studijas sagatavošanas klases audzēknes - Gabriela Signija Gurska un Katrīna Sikorska!
Paldies abu audzēkņu skolotājai Agitai Dobelei  un vecākiem par bērnu sagatavošanu !

30.01.2017.                                                       Mūzikas studijas vadītājas  p.i. Liena Ernstsone
Ceļojošais pianistu festivāls "Pirkstiņi pa taustiņiem" Liepājā Pop-rok skolā 2016.gada 24.aprīlī


Sagatavošanas programmas audzēkņi koncertē "Ābolītī" kopā ar skolotājāmKurzemes ansambļu festivāls-konkurss Nīcā.
Studiju pārstāvēja klavieru duets Krista Kristiāna Kuzmina un Terēze Liepiņa
 
Vokālais konkurss "Pērļu lietus" Liepājā.
Solistes Vanesa Reinholde un Airita Pulkstene. Skolotājas Elīna Starķe-Arbidāne un Inga Grantiņa
*****


Latvijas mūzikas studiju pianistu ceļojošais festivāls "Pirkstiņi pa taustiņiem"  norisinājās Liepājā.


Mūzikas studijas jaunāko audzēkņu (no 5-7 gadu vecumam) Pavasara koncerts.Koncerta dalībnieki


Brāļu Lankupu klavieru duets
Ar ģitāru Knuts Ernests Jonaitis


Pavasarī Jūrmalā notika pianistu konkurss "Mažors". Samanta Usova ieguva 2.pakāpes diplomu. Apsveicam!

2015.gada februāris vokālistu konkurss "Pērļu lietus" Liepājā. Mūzikas studiju pārstāvēja skolotājas Mārītes Lazdānes audzēknes Vanesa Reinholde un Airita Pulkstene. Koncertmeistare Maija Zaķis


2014.GADA 12.MARTĀ SALDŪ NOTIKA IX KURZEMES MŪZIKAS SKOLU PŪŠAMO UN SITAMO MŪZIKAS INSTRUMENTU KONKURSS


Durbes Mūzikas studiju pārstāvēja trompetiste Sandija Sorokina (skolotājs Ojārs Strungs) un konkurencē starp Lietuvas un Latvijas mūzikas skolām ieguva 3.vietu savā vecuma grupā. Sveicam un lepojamies!!!

 

 

 Festivāls “Pirkstiņi pa taustiņiem” Jūrmalā


2013.gada 7.decembrī Mūzikas studijas 6 audzēkņi ar domes autobusu devās uz Jūrmalas pilsētu, lai piedalītos kārtējā neformālo pianistu ceļojošajā mini festivālā “Pirkstiņi pa taustiņiem”. Pavisam kopā bija 30 dalībnieki no Jūrmalas, Rīgas, Liepājas, Grobiņas un Durbes. Mūsu novadu pārstāvēja jaunie pianisti Renārs Kairis, Keita Rogača, Betija Rence, Ance Flakse, Airita Pulkstene, Krista Kristiāna Kuzmina. Bērniem tā bija lieliska skatuves pieredze, kā arī piedzīvojums apskatot kūrortpilsētu Jūrmalu, kuru pēc festivāla jūrmalnieki mums izrādija. Bijām gan muzejā, gan jūrmalā pie bruņurupuča skulptūras, kā arī apskatījām Slokas baznīcas ērģeles un izkustinājām savus pirkstus uz ērģeļtaustiņiem.
 Klavierspēles festivāls „Pirkstiņi pa taustiņiem"


Ceļojošais klavierspēles festivāls „Pirkstiņi pa taustiņiem” ir izskanējis, kas pulcināja kopā 16 skanīgus pianistus no dažādām Latvijas pilsētām kā Jūrmala, Rīga, Liepāja, Grobiņa, Durbe. Bērni no mūzikas studijām, pulciņiem un privātstudijām vecumā no 7-15 gadu vecuma uzstājās ar vairākiem solo priekšnesumiem. Festivāla koncerta laikā notika arī nelielas mācību stundas par „skatuves kultūru”, kā jāuzvedas uz skatuves vai arī kā labāk nevajadzētu, ko drīkst ko nedrīkst. Par šīm mācību stundām -skečiem rūpējās festivāla viesi Pirkstiņš un Taustiņa, jeb mākslinieki-mīmi no Liepājas. Festivāla dalībnieki un skolotāji apskatīja Durbes vidusskolu, kā arī Mūzikas studijas telpas. Bija ekskursijā uz Durbes baznīcu, kur pirkstiņus ievingrināja arī pa ērģeļu un harmoniju taustiņiem un ieklausījās arī skanīgajos baznīcas zvanos, kas atrodas tornī. Par gardām pusdienām, kas garšojušas „kā mājās”, gādāja skolas ēdnīcas šefpavāre Jolanta. Pēc pusdienām jaunie pianisti no skolas līdz kultūras namam, lepni tika aizvizināti Durbes zvaniķa Elmāra zirga pajūgā. Pēc koncerta viesi un mūsu pašu pianisti un skolotāji mielojās ar kliņģeri un pīrādziņiem, kam sekoja desiņu cepšana un jautra sadraudzība Durbes pilskalnā pie ugunskura.   
     Lai viesi neaizbrauktu tukšām rokām, vietējais uzņēmums „Durbes veltes” viesu dāvanu maisus piepildīja ar savu produkciju, kā arī katram bērnam cepumu paciņa ar Durbes simbolu – ābolu.
     Kā piemiņa no šī festivāla ir palikuši pirkstu nospiedumi no katra festivāla dalībnieka vārda tiešā nozīmē, jo katram pianistam bija jāsagatavo mājasdarbs – savas rokas pirkstu atveidojums, ko varam apskatīt Durbes kultūras namā.
     Ļoti asprātīgi māksliniece Katrīna Šveida ir zīmējusi šī festivāla afišu, kur meitenīte ar pilnu grozu klavieru taustiņiem turpina likt klaviatūras virknējumu, kurš nebeidzas, bet turpina savu ceļu tālāk, kāds ir arī šī festivāla formāts – ceļojošais festivāls. Tāpēc, iespējams jau decembrī Durbes pianistu pirkstiņi skandinās Jūrmalas pilsētas klavieres.
     Paldies Elmāram par izjādes nodrošināšanu, Jolantai par gardajām pusdienām „kā mājās”, skolotājai Ilzei Liepiņai, skolotājai Ingai Lankupai, Dairai, „Durbes veltēm”, veikalam „Lindale” kā arī Durbes novada domei.


1.maijā Aizputē notika vokālistu un ansambļu konkurss „Jautrās notiņas”.

Šajā konkursā mūsu vokāliste Airita Pulkstene saņēma diplomu par „Tautiskāko priekšnesumu”. Paldies skolotājai Mārītei Lazdānei. Apsveicam!Airita Pulkstene ar skolotāju Mārīti Lazdāni


 

26.martā Liepājā Em.Melngaiļa Mūzikas vidusskolā notika starptautisks festivāls – konkurss pūšamo un sitamo instrumentu ansambļiem un orķestriem.


Tajā piedalījās audzēkņi gan no Latvijas, gan Lietuvas, gan Krievijas. Durbes Mūzikas studijas ansamblis konkursā ieguva III pakāpes diplomu. Pateicība un uzslava mūsu ansambļa dalībniekiem par ieguldīto darbu gan darba dienās, gan brīvdienās kā arī par lielisko muzicēšanu:

Sandijai Sorokinai (trompete),:
Martai Skrubei un Monnai Terēzei Vītolai(flauta),
Markusam Brikmanim un Eldaram Trapučkam (bungas),
Krišam Zaķim (tuba).
Paldies skolotājiem Oleksijam Demčenko un Mārim Zīlmanim!Festivāla - konkursa "Vēja ritmi". mūzikas studijas ansamblis: no kreisās skolotājs Oleksijs Demčenko, Maija Zaķis, Markuss Brikmanis, Sandija Sorokina, Marta Skrube, Monna Terēze Vītola, Eldars Trapučka


Mūzikas studijas adrese:
Durbes novads,
Ata Kronvalda Durbes vidusskola
Mūzikas studijas vadītāja
tālr.2 988 42 92,
e-pasts: maijabite@hotmail.com
muzikasstudija@durbe.lv

 

IZMAIŅAS DARBA LAIKOS
No 27.01 (uz laiku) Durbes bibliotēka nestrādās sestdienās.


Kristaps Kapelis atvaļinājumā
no 16.01 līdz 22.01

     KULTŪRAS pasākumu kalendārs!


 SPORTA kalendārs !


     
      
Sludinājumi Vakances Durbes KS Iepirkumi Attīstība Senioriem Sabiedrība Veselības aprūpe Uzņēmējdarbība Durbes novada vēstis Tūrisms Vēsture Foto galerijas ArhīvsDurbes logo

  

Durbes novada kapsētu informācija tiešsaistē

Priediena kapsēta
Stroķu kapsēta
Upesputriņu kapsēta

 

 
    Informācija par e-veselību