top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Dunalkas kultūras nams "Danči"

 
Durbes novads, Dunalkas pagasts, kultūras nams “Danči” LV 3452
Tālrunis 26344350
E-pasts:
dunalkask-nams@durbe.lv 
Kultūras nama vadītāja: Sanita Bušma
 

Dunalkas kultūras namā

darbojas 5 radošie kolektīvi:

Pulciņš / kolektīvs Diena Laiks Vadītājs
Amatierteātris Trešdiena 1830 Juris Āboliņš
Floristika Otrdiena
(mēneša pēdējās divas)
1800 - 2000 Evija Apermane
Mūsdienu deju grupa Pirmdiena 1800 - 1900 Selēna Vasiļjeva
Aeirobika Pirmdiena 1900 Selēna Vasiļjeva
Bērnu ansamblis Otrdiena 1800 - 1900 Lāsma Jūrmale

 
Pēc neatkarīgās Latvijas valsts izveidošanas ap 1924 gadu Dunalkas muižas klētī ierīkoja "Tautas namu".Kultūras darbu vadīja "Dziedāšanas biedrība"
Dunalkas pagasta kultūras nams "Danči"- bijušās Dunalkas muižas klēts ir kultūras arhitektūras piemineklis.2005. gadā Eiropas kultūras dienu ietvaros tika atzīts par vienu no 100 sakoptākajiem Latvijas pieminekļiem
 Kultūras nams darbojas kā pašdarbības mākslas un kultūrizglītības novada iestāde, kas sadarbojas ar novada domi,Rāvas pamatskolu, A.Spāģa Dunalkas pamatskolu, bibliotēkām, uztur tautas mākslas un kultūras darbību novadā un pagastā, veic tautas kultūras mantojuma saglabāšanu.Kultūras nama pasākumus apmeklē lielākā daļa pagasta iedzīvotāju.
 Kultūras namā tiek rīkoti svētki, koncerti, balles, teātra izrādes.Kultūras namu ir iespējams arī izīrēt. ( skat.  nolikumu)
Dunalkas amatierteātrim 2009.gadā bija liels notikums – simtgade.
 
Par šiem gadiem ir klājies dažādi. Kādu brīdi vienīgi vēlme sagaidīt jubileju dalībniekus saturēja kopā. Bet tagad var droši teikt, ka  amatierteātris ir uzziedējies jaunās krāsās. Parasti amatierteātros darbojas ļaudis ar stāžu, taču Dunalkas amatierteātris var lepoties ar vairākiem jauniešiem. Jaunākā no viņiem ir deviņus gadus vecā Beāte Biele, savukārt vecākajam dalībniekam ir ap 70.
"Kādreiz īsta teātra sirds un dvēsele bija Daces Vaiskovičas tētis Zigmunds Vaiskovičs, bet diemžēl viņš vairs nav starp mums. “Tad šķita, ka arī teātrim ir pienācis gals," stāsta Dace Vaiskoviča. Kolektīvam tajā laikā gāja smagi, arī kultūras namā notika lieli remontdarbi.  Šis teātris bija slavens, taču panīcis, un  dzīvību teātrī tajā laikā centās uzturēt vairs tikai trīs meitenes, visi pārējie bija izklīduši. Palikušie, piedalījāmies dažos mazos koncertos, kaut ko čubinājām," stāsta Dace Vaiskoviča. Kultūras nams ir skaisti izremontēts un nu amatierteātris var darboties ar jaunu sparu.
 Tradīcija – katru gadu izrāde
"Kolektīva tradīcija – katru gadu iestudēt jaunu lugu un parādīt to skatītājiem. Tā rosina cilvēkus saturīgi un radoši pavadīt brīvo laiku, pilnveidoties garīgi. Pašlaik amatierteātris iestudē lugu R.Blaumanis "No saldenās pudeles". Režisore Ināra Kalnarāja aizvadītos gadus Dunalkas teātrī neskaita. "Noteikti vairāk nekā 15 gadu es tur darbojos," viņa saka. Teātrim ir arī savas problēmas, piemēram, vīriešu trūkums. "Mums sastāvā nav tik liels skaits vīriešu, kā vajadzētu," saka režisore, "bet uzteicami ir tas, ka mums ir jaunieši." Par kolektīvu kopumā viņa izsakās pozitīvi: "Spēcīgs sastāvs, muzikāli un artistiski cilvēki."
Dunalkas amatierteātris ir piedalījies dažādos pasākumos un  festivālos.
 

Amatierteātru svētki Grobiņā
2009.gadā iestudējām lugu- komēdiju "Trīnes grēki ". 

Šo lugu nospēlējām neskaitāmas reizes.
Piedalījāmies Rucavas pagasta svētkos, un komēdiju spēlējām brīvdabas estrādē.
Piedalījāmies Liepājas rajona skatē,kur tikām tālāk izvirzīti uz reģionālo skati.
Mums bija iespēja cīnīties par GADA IZRĀDI, parādījām ļoti labus rezultātus.
Amatierteātris piedalījās arī Skrundas lauku teātru festivālā, kurš bija veltīts aktierim Harijam Liepiņam.  
 
 
 
 

UZMANĪBU  !
Plānošanas un nekustamā īpašuma speciālistei
Ivetai Eglijai 
jauna e-pasta adrese:
iveta.eglija@durbe.lv

Līdz 1.maijam darbosies arī vecā
e-pasta adrese:
iveta.penkule@durbe.lv

Kultūras aktualitātes novadā !

Vakances Sludinājumi Iepirkumi Attīstība Senioriem Sabiedrība Uzņēmējdarbība Durbes novada vēstis Durbes KS Tūrisms Vēsture Foto galerijas ArhīvsDurbes logo

  

Durbes novada kapsētu informācija tiešsaistē

Priediena kapsēta
Stroķu kapsēta
Upesputriņu kapsēta

 

 
          Informācija par e-veselību