top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


 

 

Vasaras Saulgrieži Ābolītī!

 

2016. gada 21. jūnijā 01:34 iestājas vasaras Saulgrieži, kas ir svarīgs notikums,  jo varam pievērsties vērtīgo ārstniecības augu vākšanai, dārza iekārtošanai un praktiskām lietām, tāpēc šo laiku varam skaisti sagaidīt  kopā ar saviem tuvajiem, mīļajiem. Tāpēc arī pirmsskolas izglītības iestāde “Ābolītis” 22.06 atzīmēja vasaras saulgriežu iestāšanos, lai bērniem veidotu izpratni par to, kas tad šie svētki ir un kā tos var svinēt ģimenē. Tieši šis ir tas posms, kad daba ir pilnbriedā un gatava mums dāvāt visu to labāko, ko ir sarūpējusi! Šajā laikā ievāktie augi un izveidotie simboli visa gada garumā saglabā savu maģisko spēku. Tāpēc bērni piedalījās dažādu rituālu veikšanā: skrējiens ap ugunskura maketu – nes izturību nākamajam gadam, vainaga mešana tālumā – parāda cik lielus mērķus sasniegsim, kopīga vainaga izveidošana – simbolizē pārticību. Protams, ka svarīgi ir arī atpazīt augus kādus jāiepin svētku vainagā, tāpēc kopīgi apskatījām gan attēlus, gan praktiski mācījāmies atpazīt īstus augus. Pēc kārtīgi paveikta darba visi cienājāmies ar vecāku sarūpētiem Līgo svētku gardumiem. Izlaidums "Ezīšu" grupas bērniem

Mūs katru dienu  apzeltī ar prieku daba. Un saules lāsi sniedz pat ziediņš sīks. Šogad viss zied vienā laikā un vienā steigā.Šī skaistā pilnziedu diena bija mūsu svētku diena, gandarījuma diena par to, ka „Ezīšu” grupas 11 audzēkņi saņēma pirmsskolas izglītības iestādes beigšanas apliecības. Izlaidums-viens no skaistākajiem notikumiem jaunu cilvēku dzīvē. Šie svētki ir kā pietura, kurā apstājies un padomā par to, cik tomēr garš ceļa posms jau veikts mazā cilvēka dzīvē un par to, cik daudz iespēju būs turpmāk. Sveicot mūsu bērnus izlaidumā, viņiem tika veltīti paši skaistākie vārdi, kas izteica mūsu prieku par viņiem. Novēlam, lai bērniem dzīvē ir laba un atsaucīga sirds, lai vecākiem sirsniņas iepukstētos straujāk no lepnuma, mīlestības un prieka...par saviem brīnišķīgajiem bērniem. Vecvecāki, lai jūsu padoms, jūsu aizvējš vēl ilgi piederētu mazbērniem. Pēc izlaiduma izklaides pasākumu organizēja atraktīvā Mikipelīte no Liepājas. Paldies visiem, kas piedalījās mūsu audzēkņu izlaidumā!Paldies bērniem un vecākiem par skaistajiem ziediem un labajiem novēlējumiem!

31.05.2016.    PII „Ezīšu” grupas skolotājas Irisa Roga, Lāsma Jāce.


Vasara klāt!


Vasarīgi karstais laiks jau lutina mūs un „Saulītes” izaugušas tik lielas, ka laiks doties apgūt zināšanas jau citā grupā. Tāpēc atvadoties rīkojām kopīgu atvadu pasākumu, lai bērni vēl pēdējo reizi kopā ar saviem draugiem interesanti pavadītu laiku. Bērnus sagaidīja čaklais ezis, kas visu gadu cītīgi strādājis – gatavojis ziemas krājumus, palīdzējis bērniem pildīt uzdevumus, zaķim izārstējis kāju, uzposis mežu. Lai gan ezis visu prot  tomēr šoreiz bez bērnu palīdzības neiztikt. Pasaku fejai pazudusi burvju nūjiņa un atrast to var tikai paveicot dažādus uzdevumus. Feja pateicās bērniem par to, ka bērni ir tik izpalīdzīgi un kopīgi sāka darboties. Veiklības stafetes, dejas ar lakatiņiem un burbuļiem, vasaras gaviļnieku sveikšana un burvju nūjiņa atrasta.  Pasaku feja atkal atguvusi savu burvju nūjiņu un varēs paveikt brīnumus, lai sagaidītu jau jaunos bērnus „Saulītēs”.

Saulainu un piedzīvojumiem bagātu vasaru!

30.05.2016   Saulītes grupas skolotājas."Bitītes" dodas ekskursijā!19.maijā grupa ,,Bitītes’’ devās ekskursijā uz Lieģiem, kur vietējā veikalā iepazinās ar pārdevēja profesiju un pēc tam devāmies uz z/s ,,Atvases’’. Ekskursiju palīdzēja organizēt Jēkaba mamma- Kristīne, kur pati strādā veikalā. Veikalā bērniem bija iespēja līmēt cenas precēm, strādāt ar īstu kases aparātu, ielūkoties veikala noliktavā. Z/s ,,Atvases’’ bērnus iepazīstināja ar tur dzīvojošiem mājdzīvniekiem saimniece Lāsma. Bērni pabaroja kazas ar Jēkaba mammas sagādātajiem gardumiem. Arī zirgi un poniji labprāt pieņēma maizes gabaliņus no bērnu rokām. Mazie jēriņi labprāt ļāvās sevi pabarot ar pienu pudelītēs, ko viņiem deva bērni. Saimniece bērnus iepazīstināja ar cūkaitām, kas piesaistīja uzmanību sava īpašā izskata dēļ. Īpaši lielu sajūsmu bērniem izraisīja izjāde ar poniju. Un šo iespēju nelaida garām neviens no bērniem. Paldies Kristīnei un Lāsmai par interesanti pavadīto dienu!

     23.05.2016.                                Skolotājas Skaidrīte Linde un Ineta DaškevičaĢimenes diena "Bitītēs"

 

 

13.maijā ,,Bitītes’’ grupas bērni un skolotājas aicināja vecākus uz Ģimenes dienai veltītu koncertu. Bērni sagaidīja vecākus ar dziesmām, dzejoļiem un dejām. Pēc koncerta bērni uzdāvināja vecākiem pašu gatavotus apsveikumus, un kā jau ierasts- aicināja vecākus uz kopīgām rotaļām.

18.05.2016. Skolotājas Skaidrīte Linde un Ineta Daškeviča


Profesiju rīts "Saulītes" grupā

13. maija piektdienā, ģimenes svētku ietvaros „Saulītes” grupā ciemojās Esteres mamma – Aiva Strīķe, kas iepazīstināja bērnus ar pavasara draugu – pieneni. Esteres mamma pastāstīja, ka no pienenēm var pagatavot medus želeju, ko arī bērni nogaršoja. Pasākuma laikā grupas skolotāja piedāvāja bērniem vēlreiz iepazīties ar pieneni: tās izskatu, smaržu, garšu, kā arī skandēja dzejoli par pieneni.
Aiva Strīķe piedāvāja bērniem praktiski darboties, salīmējot uzlīmes uz burciņām. Par padarīto darbu Esteres mamma bija bērniem, sagādājusi cienastu. Mēs, grupas pedagogi un bērni, sakām liels paldies, Esteres mammai par jauko rītu!
   

13.05.2016.       „Saulītes” grupas skolotājas Linda Lēvalde un Ginta Brikmane


Radīšanas noslēpumi Lielajā dzintarā!

 

27.aprīlī ,,Ezīšu” grupas bērni kopā ar skolotājām, auklīti, vecākiem un muzikālo audzinātāju, devās baudīt mūzikas dzīvi Lielajā dzintarā .Pasākumu organizēja mūzikas skolotāja, jo vēlējās bērnus iepazīstināt ar klasisko mūziku mazliet tuvāk .Daži bērni jau bija apmeklējuši Lielo Dzintaru kopā ar vecākiem, bet vairumam, tas bija pirmais apmeklējums šajā skaistajā ēkā. Kopīgi apskatījām arī mākslas izstādi.
Koncertu ,,Radīšanas noslēpumi” organizēja mūziķis Egīls Šēfers, kopā  ar Liepājas simfonisko orķestri un komponistu Rihardu Dubru .Bērni guva priekšstatu kā komponists rod iedvesmu mūzikai, un kā tā tiek radīta. Klausījāmies arī komponista skaņdarbus, ko izpildīja Liepājas simfoniskais orķestris. Bērni iepazinās ar mūzikas instrumentiem un to skanējumu. Šī diena bija mazliet savādāka nekā citas, un galvenais, ka šis piedzīvojums vairoja mūsos pozitīvas emocijas.

                                                                                       
                                                                                         27.04.2016.                                     Mūzikas skolotāja A.Dīcmane.Vesels, jo kustīgs!Pirmsskolas vecums audzēkņiem ir īpašs periods, kad pedagogi un vecāki var sekmēt savu bērnu labu fizisko sagatavotību. Bērniem 5 - 7 gadu vecumā ir pirmais intensīvas augšanas periods, kad bērns gada laikā izaug par 7 – 10 cm. Straujajam augšanas procesam nepieciešama enerģija (sabalansēts uzturs) un pietiekama fiziskā aktivitāte, ko bērnam nodrošina daudzveidīgas kustības un fiziskās nodarbības, tāpēc „Ezīšu” grupas pedagogi piedāvā un organizē audzēkņiem sporta izpriecas izmantojot gan tradicionālus atribūtus, gan netradicionālus, kas sportošanu padara aizraujošāku. Protams, lai padarītu sporta izpriecas interesantākas neiztikt arī bez jautra tēla, kas šoreiz bija jautrai kustīgais klauns.
Arī audzēkņu vecāki tika aicināti piedalīties sporta izpriecās. Paldies tiem, kuri bija atsaucīgi un labprāt iesaistījās grupas organizētajās aktivitātēs.

               

29.04.2016                                                  PII „Ābolītis” skolotājas Lāsma Jāce un Irisa Roga
 Jokojamies un smejamies!

 

29.aprilī grupā „Saulītes” viesojās ciemiņi – klauni. Klauni apciemoja bērnus, lai noskaidrotu kas tad īsti jādara, lai ietu pirmsskolas izglītības iestādē. Čokijs vēlējās, lai visiem būtu cauras zeķes, bet klauns Pēteris gribēja, lai katram bērnam būtu savs mīlulis zirneklis. Klauns Pēteris visiem demonstrēja savu  zirnekli Sāru. Abi klauni bērniem rādīja ko prot un kā viņi vēlētos, lai notiek rotaļnodarbības „Saulītēs”. Cīņas ar garajiem baloniem, tad kāda salda konfekte, tad mazliet triki ar plastmasas glāzītēm un bumbiņu un vis beidzot dejas ar burbuļiem. Protams vis svarīgākais nebeidzami smiekli un jautrības. Diemžēl bērniem katru dienu joki nav prātā – jāpievēršas taču arī nopietnākām lietām, tāpēc klauniem nācās atvadīties un doties prom.


02.05.2016.              „Saulītes” grupas skolotājas  Ginta Brikmane un Linda Lēvalde

 


 


 

 Izlietoto bateriju vākšanas akcija ,,Tīrai Latvijai.” noslēgusies!

 

2015./2016. māc. gadā “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru aicināja Latvijas pirmsskolas piedalīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā.
Mūsu pirmsskolas izglītības iestāde ,,Ābolītis” šajā akcijā piedalās jau otro gadu, pērn nopelnot ekskursiju uz Siguldu.
Akcija noslēdzās martā, tāpēc 25.aprīlī iestādē viesojās tīras un sakoptas vides draugs - Tīģeris Rū. Viņš sumināja čaklos izlietoto bateriju vācējus ar saldumiem un diplomiem:
3. vietā grupa “Saulītes” savācot 7,3kg
2. vietā grupa “Ezīši”  -  9,2 kg
1. vietā grupa “Bitītes” – 104,2 kg izlietoto bateriju
Kopā mūsu iestāde savākusi 120,7 kg izlietoto bateriju!!!
Paldies vecākiem par aktīvo līdzdalību šajā akcijā!

25.04.2016.                                                Izglītības metodiķe Liena Ernstsone 

Talkā pie Toma vecvecākiem.

 

      
 

21. aprīlī devāmies talkā pie Toma vecvecākiem. Līdzi paņēmām darbarīkus-grābeklīšus. Toma vectēvs mums ierādīja darbiņu-bija jāsalasa vecie ābeļu zari ābeļdārzā. Viena ābele bija nozāģēta.Uh, cik tur bija daudz zaru! Bet mēs ātri un ļoti kārtīgi tos salasījām un sametām traktora kausā. Mājas pagalmā satikām raudošo Pepiju-Garzeķi (Maiju).Viņa bija pazaudējusi saldumus.Mums ar kartes palīdzību vajadzēja tos atrast.Veicām dažādas stafetes un spēlējām kustību rotaļas. Beigu beigās dārzā zem rabarberu lapām atradām saldumu lādīti. Toma vecmāmiņa bija sacepusi sirsniņu pankūkas un mūs pacienāja. Pēc tam veicām dažādas aktivitātes atrakciju stūrītī. Paldies Toma vecvecākiem un Maijai par ļoti jauko dienu!

        2016. gada 21. aprīlī.                       Durbes PII „Ābolītis” skolotāja Irisa Roga.
 ,,Ezīši,, iepazīst profesiju – ugundzēsējs!

 

         


 

20. aprīlī Durbes pirmsskolas izglītības iestādes ,,Ābolītis,, izglītojamie devās ekskursijā uz Liepājas VUGD, kur par ugunsdzēsēju strādā Gabriēla tētis – Reinis Lankups.
Ugunsdzēsēji demonstrēja bērniem ugunsdzēsēju mašīnu, ekipējumu, nepieciešamās prasmes kas nepieciešamas lai srādātu šajā cēlajā profesijā. Bērni  izmēģināja spēkus turot ugusdzēsēju šļūteni un to satinot. Arī pie glābēju mašīnas stūres vēlējās pasēdēt ikviens. Bet vislielākās emocijas valdīja, kad pilnu ugunsdzēsēju ekipējumu pielaikoja mūsu mūzikas skolotāja  Arnita.
Noslēgumā Gabriēla tētis noorganizēja stafeti, kurā bija nepieciešamas tādas īpašības, kā veiklība un uzmanība - ugunsdzēsējiem tik nepieciešamās īpašības.
Paldies sirsnīgajam ugunsdzēsēju kolektīvam par interesanto un pieredzes bagāto dienu!

21.04.2016.                                                        Izglītības metodiķe Liena Ernstsone
Skolas galdniekdarbnīcā.

 

  
  

19. aprīlī „Ezīšu” grupas bērni apmeklēja skolas galdniekdarbnīcu. Skolotājs A. Gaulis pastāstīja par galdnieka profesiju.Viņš bērniem iedeva jūrmalā atrastus kociņus un lika tos apstrādāt ar smilšpapīru. Pēc tam bērni izurba kociņa galā caurumiņu, kurā ievēra rupju auklu. Uz kociņiem uzzīmēja rakstus, pēc tam tos nolakoja. Prieks visiem par pašu pagatavotu koka rotu.

    2016. gada 19. aprīlī.                        Durbes PII „Ābolītis” skolotāja Irisa Roga.

Dinozauru veidošana no plastilīna.

               


15. aprīlī "Ezīšu" grupas bērniem notika tikšanās ar zēnu Valteru, kurš mācās Rīgas daiļamatniecības pamatskolā.
Baisie pūķi, varenie burvji un dinozauri ir sajūsminājuši cilvēkus jau gadsimtiem ilgi. Arī mūsdienās šie tēli vēl joprojām spēj apburt gan lielus, gan mazus brīnumu mīļotājus.
Valters mums interesanti pastāstīja par dinozauriem. Dinozauri bija lielākā seno laiku dzīvnieku grupa. Daži bija plēsēji, citi zālēdāji, viņi varēja staigāt gan uz divām, gan četrām kājām. Lielākais dinozaurs bija karaliskais tiranozaurs. Dinozauru lielums svārstījies no cāļa izmēriem līdz pat milzenim. Piemēram, brahiozaurs svēris vairāk nekā 50 tonnu.
Valteram ļoti patīk veidot dinozaurus no plastilīna. Viņš bija arī atvedis līdzi savus skaisti veidotos dinozaurus, kurus bērni apskatīja. Zēns rādīja un stāstīja, kā var izveidot  dinozauru, bērni uzmanīgi klausījās un strādāja līdz. Dinozauru tēli veidojās pārsteidzoši labi. Veidošana mums visiem sagādāja lielu prieku. Izveidojām dinozauru izstādi.
Paldies Valteram par plastilīna meistarklases parādīšanu!

2016. gada 15. aprīlī.                                                        PII "Ābolītis" skolotāja Irisa Roga

 

13. aprīlis - pavasara Putnu diena  ,,Ābolītī” !
 

 


 

                 Šī gada aprīlī Latvijā kā ik gadus notiek tradicionālās pavasara Putnu dienas.
Laikā, kad mūsu valstī no ziemošanas vietām atgriežas gājputni, putnu draugi visā Latvijā tiek aicināti doties dabā un vērot putnus, izgatavot putnu būrīšus, kā arī veikt dažādas aktivitātes svaigā gaisā.
                 Putnu dienu tradīcijas aizsācējs ir putnu pētnieks Kārlis Grigulis. Vieni no senākajiem Putnu dienu rīkotājiem – kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem ir Latvijas Dabas muzejs un Rīgas nacionālais zooloģiskais dārzs.
         Pirmsskolas izglītības iestādes ,,Ābolītis” izglītojamie Putnu dienā pulcējās, lai darbotos dažādās darbnīcās - ,,Izkrāso putnus!’’, “Krāsainie spārniņi” , “ Putnu gleznas.”, atpazītu putnu balsis un ietu rotaļās.
                 Visas dienas garumā vecāki var apskatīt bērnu veikumu izstādē, kas izvietota bērnu laukumiņā pie skolas. 

 

 

 

 


               

   
 

 


 

13.04.2016.                                                    

 

 

Kā Ābolīša mazie rūķīši gatavojās Ziemassvētkiem!

 


17. decembrī plkst. 10.00 “Saulītes” grupas bērni ieskandināja Ziemassvētku tuvošanos. Lielajā sniega kupenā rūķis Miedziņš saldi guļ un nemaz nenojauš, ka svētki jau aiz durvīm klauvē. Rūķis Čaklītis izmisīgi mēģina atrast Miedziņu, lai varētu pagūt sagatavoties svētkiem. Atrod to kupenā, bet Miedziņš nesaprot, kas ir Ziemassvētki! Labi, ka mazie rūķīši Miedziņam pastāstīja, kas ir Ziemassvētki un kopā ar lielajiem rūķiem devās svētku egles meklējumos. Rūķīši uz mežu nolēma braukt ar vilcienu, bet garajā un grūtajā ceļā vilciens saplīsa. Tālāk jādodas ar kājām cauri apsnigušajam mežam. Garajā ceļā rūķīši palīdzēja paveikt darbiņus citiem rūķīšiem no rūķu namiņa, lai visi kopīgi varētu doties ceļā. Garais, nogurdinošais ceļš darīja savu, vēderiņi sāka burkšķēt, tāpēc nolēmām izcept piparkūkas. Vēderiņi paēduši, un cienastiņš konfekšu rūķim arī sagādāts. Kur bijis kur ne arī lielā egle meža vidū gaida mazos rūķīšus un konfekšu rūķis lieliem soļiem pievienojās mazajiem rūķīšiem, lai izpikojās, cienātos ar piparkūkām, dejotu konfekšu rūķa mīļāko deju un protams kā gan bez dāvanām.
 
Sapņi, lai par īstenību kļūst
Vakarā, kas ar mīlestību pildīts
Piparkūku smarža saldā
Piepilda, lai mājas mīļās….
Mīlestības un miera pilnus Ziemassvētkus!
 “ Saulītes” grupas skolotājas.

 

< Publicēts 30.12.2015 10:16>
10.decembrī "Ezīšu" grupas bērni piedalījās sporta pasākumā "Rūķīši sporto".

 

Bērni sadalījās četrās komandās .Katras komandas dalībnieki bija izgatavojuši
savas atšķirības zīmes.
 Bērni rotaļājās, veica dažādas stafetes. Arī komandas kapteiņiem bija savi 
uzdevumi.
 Visas sportiskās aktivitātes tika organizētas ar rotaļmetodēm, lai būtu emocionāli
pozitīvs mikroklimats. Rotaļās bērniem attīstās spēks, ātrums, izturība, veiklība,
kustību koordinācija, līdzsvara izjūta.
 Bērni visās aktivitātēs piedalījās ar prieku un patiesām emocijām. Katra komanda 
tika apbalvota ar diplomu un balvām.

Pasākuma fotogalerija
 

                      14.12.2015.                                                 Durbes PII skolotāja Irisa Roga

 

< Publicēts 14.12.2015 17:10>


‘’Ezīši” iepazīst virtuvi!

 

Tēmas “Virtuve” ietvaros grupas “Ezīši” bērni apmeklēja skolas virtuvi, iepazīstoties ar
 profesiju -  pavārs. Bet tēmas noslēgumā grupiņā paši gatavoja gardas jo gardas picas!

< Publicēts 08.12.2015 16:53>
  

    

   

   
Mīklu minēšanas rīts “Mini, mini mīkliņu”

 

    Izsenis latvieši tumšajos vakaros ir dažādi pavadījuši laiku – dziedot, dejojot, mīklas minot.
   “Bitītes” grupas bērni 26.novembrī sanāca uz savu mīklu minēšanas rītu. Vispirms bija mājas darbiņš – kopā ar vecākiem izdomāt savu mīklu, uzzīmēt, uzlīmēt vai kā citādi atspoguļot mīklas atminējumu un atnest uz grupiņu.
   Bērni mīklas ar aizrautību minēja  un viņiem tas ļoti patika. Paldies tiem vecākiem, kas atsaucās un ņēma dalību mīklu izdomāšanā.
   Veiksmīgajiem minētājiem par atminēšanu bija balviņas, pārējie par piedalīšanos cienājās ar konfektēm.

 

2015.08.12                                                       Durbes PII skolotāja Skaidrīte Linde

 

< Publicēts 08.12.2015 16:46>
 1.decembrī mūsu iestādes vislielākie audzēkņi “Ezīši” devās uz skolu,
lai piedalītos prezentācijā “Mana mīļākā bērnības grāmata”, kuru sniedza 8.klases skolnieki.

 


Bērni iepazinās ar vismīļākajām un  interesantākajām grāmatām – M. Stārastes ,,Pintiķu ciems”, “ Lācīša Rūcīša raibā diena”, Viļa Plūdoņa “Urdaviņu”, Blaumaņa “Velniņiem”, A.Lindgrēnas , “Emīla nedarbi”  to autoriem, ilustrācijām, fragmentiem no teātra  izrādēm un kino filmām. Daudzas no tām bērni jau iepazinuši, jo tās lasījuši priekšā vecāki un skolotājas. ir populāras arī  ,,Ezīšiem”.
Bet prezentācijas noslēgumā “ Ezīšiem” bija atbildīgs uzdevums – novērtēt, tās grāmatas prezentāciju, kura patika vislabāk.
Paldies skolotājai Ilgai Mūrniecei par interesanto pasākumu.

01.12.2015.                                                                                   Liena Ernstsone

 

< Publicēts 01.12.2015 16:22>


Klāt klusais, Ziemassvētku laiks, kad aizdedzam pirmo Adventa svecīti vainagā.

 


Un kur gan citur, ja ne bērnu sirdīs mājo šīs siltās un brīnumu gaidošās sajūtas, kas dara šo laiku gaišām emocijām piepildītu. Tāpēc, katru pirmdienu pulcēsimies, lai aizdedzinātu simbolisku svecīti, un katra grupiņa to darīs citādi.
 Pirmo – cerību svecīti aizdedzināja ,,Saulītes “ grupas bērni un skolotājas  iepriecinot visus ar skanīgu Ziemassvētku dziesmiņu.
Liels, paldies, Gata mammai – Maijai Pēkai par skaisto Adventa vainagu.

 

,,Ābolītis” lepojas !!!!!

 

24.11.2015. Durbes pirmsskolas izglītības iestādes izglītojamie devās uz Aizputi, lai piedalītos Runas konkursā
,,Es un mani draugi”
Galvenie konkursa vērtēšanas kritēriji  - runas precizitāte, uzstāšanās spilgtums un atraktivitāte, kā arī savstarpējā sadarbība. Mūsu iestādes audzēkņi uzstājās ar lieliem panākumiem:

 

2. vieta Kristīnei Mazlevskai un Ralfam Leigudam
 Skolotāja I. Roga

3. vieta Katrīnai Adriānai Holšromai un Gabriēlam Lankupam.
Skolotāja L.Ernstsone 

Paldies vecākiem par sadarbību!

 

< Publicēts 25.11.2015 10:43>


 


 


 Lai gan laikapstākļi  vēl rudenīgi silti, tomēr kalendārs jau vēstī  Mārtiņdienu, kas ievada mūs ziemas laikā.

 
Tāpēc 9.novembrī Durbes pirmskolas izglītības iestādē ,, Ābolītis “ viesojās folkloras kopa ‘’Jumītis” no Gramzdas, lai ieskandinātu Mārtiņdienu un ierādītu mums  tradīcijas, kas ar to saistītas.  Mārtiņbērni pulcējās dažādās maskās, bet mazās ,,Saulītes” bija īpaši gatavojušies, jo kopā ar vecākiem paši pagatavoja gailīša maskas!
  Gājām rotaļās, dziedājām un jautri pavadījām šo tradīcijām bagāto dienu. Un, laika vērojumi vēsta –  ja Mārtiņdienā zosis peld pa ūdeni, Ziemassvētkos staigās pa ledu!
 Gaidīsim salu un sniegu , lai baudītu ziemas priekus!

 

10.11.2015.                                                                        Izglītības metodiķe Liena Ernstsone.

 

< Publicēts 11.11.2015 16:38>Rotaļu rīts
 

 Bērna bērnība paiet iepazīstot pasauli spēlējoties, rotaļājoties.
Arī „Bitītes” grupiņas bērnu ikdiena paiet nodarbībās caur rotaļām.
Bet 23.oktobra rītā bija īpašs ROTAĻU RĪTS. Skolotāja Skaidrīte – Lielā Bite saaicināja savas mazās bitītes – bērnus zālē uz dažādām
rotaļām, kuras bija ar kādu īpašu uzdevumu. Bija rotaļas, ko bērni jau zināja, bija tādas, kur jāmāk nosaukt, kas rudenī izaudzis dārzā,
dobēs, kokos. Īpaši bērniem patika kustību rotaļa „Astes”, kur bērni var izskrieties, bet ar uzdevumu – noķert asti.
Arī uzmanības rotaļa lika būt uzmanīgiem, nosakot kas „lido”, kas  „nelido”.
Beigās bērni par piedalīšanos saņēma žetonus un cienājās ar konfektēm „Trakās bites”.
    

 

     Durbes PII ”Ābolītis” „Bitītes” grupas skolotāja Skaidrīte LindeBērnu žūrija – 2015.

 
      15.septembrī  mūsu grupai „Ezīši” tika dots starts lasītāju - ekspertu darbam „Bērnu žūrija-2015.”

Izlasījām un pārrunājām 6 piedāvātās kolekcijas grāmatas. Grāmatu apspriešanā 

piedalījās visi grupas bērni.
Pēc rūpīga darba lasītāju eksperti noteica populārākās grāmatas.
1.vieta Tjerī  Roberešta grāmatai ’’Vilks, kurš izvēlās no grāmatas”.
Bērniem ļoti patika vilka interesantie piedzīvojumi dažādās grāmatās.
2.vieta Rūses Lāgerkrancas grāmatai ”Mana laimīgā dzīve”.

Grāmatas galvenā varone-mazā meitenīte Dunne sāk mācīties 1.klasē.Tur viņa satiek savu labāko draudzeni Ellu Frīdu. Kopā abas piedzīvo laimīgas dienas. Reizēm dzīvi apēno arī dažādas likstas.
Arī mūsu grupas bērni jau daudz piedomā par skolas gaitām nākošajā  gadā.
3.vieta Raiņa grāmatai ”Puķu lodziņš”.

Bērni ar interesi klausījās dažādos dzejolīšus.
23.oktobrī pilsētas bibliotēkā notika ”Bērnu žūrija-2015.”noslēguma pasākums. 

 

 “Visi desmit”
Raudzīsim, kā to lai darām,
Ka visus desmit saskaitīt varam.
Viens, divi, trīs -
Tie citi būs drīz.
Četri, pieci, seši -
Tie mums ar nau sveši.
Septiņi, astoņi, deviņi -
Areče nu - te viņi!
Pieliec vēl vienu klāt:
Nu visi desmit ir akurāt.
                            /Rainis/
 
Pavasarī, kad daudz domājam par Raiņa un Aspazijas atstāto literāro mantojumu, zīmīgs ir dzejolis ”Visi desmit“. Mācību gads ir aizritējis vēja spārniem. Vēl tikai dažas dienas, un pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis”  10 izglītojamie teiks ardievas bērnudārzam izlaiduma dienā.
            Šajā 2014./2015. mācību gadā visi, gan lielie, gan mazie ir čakli strādājuši. Par to liecina dalība dažādos pasākumos un konkursos gan iestādē, gan ārpus tās. Pirmsskolas izglītības iestāde “Ābolītis” īpaši var lepoties:
·        Mazo dziedātāju konkursā Cīravā “Cālis 2015” piedalījās Toms Pulkstens un Knuts Ernests Jonaitis, pedagogs Arnita Dīcmane.
·        Runas konkursā “Klausies dabas valodiņu” Aizputē, piedalījās Katrīna Adriāna Holštroma, Laine Benete, Knuts Ernests Jonaitis, Valters Stasis, pedagogi Liena Ernstsone un Zaiga Rubene.
·        Bērnu žurnāla “Spicīte” radošo darbu konkursā “Es to varu” piedalījās  “Ezīšu ” grupas izglītojamie, bet Gabriela Lankupa darbs tika publicēts žurnālā ‘Spicīte“, sagatavoja Linda Holštroma.
·        Izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai” pedagogs Skaidrīte Linde iesaistīja visus  iestādes izglītojamos un viņu ģimenes.
·        Radošo darbu konkursā “Mans mīļākais multfilmu varonis” pedagogs Lāsma Jāce iesaistīja “Ezīšu” grupas izglītojamos.
·        Iestādē tika izveidota un apstiprināta pedagogu profesionālās pilnveides programma “Bērna pašapzināšanās procesa sekmēšana pirmsskolā”, programmas autore izglītības metodiķe A.Ļoļāne. Kursu programmā savu profesionālo kompetenci pilnveidoja Durbes, Aizputes un Grobiņas novadu pirmsskolas pedagogi. Kursus vadīja izglītības metodiķe Anda Ļoļāne un pirmsskolas izglītības skolotāja Lāsma Jāce.
·        Pedagogu radošo darbu konkursā Aizputē veiksmīgi piedalījās pirmsskolas izglītības skolotājas Skaidrīte Linde un Linda Lēvalde.
Iestādes vārdā vēlos teikt lielu paldies arī visiem vecākiem, kas aktīvi iesaistījās ikdienas darbā gan ar vērtīgu padomu, gan ar aktīvu darbu.

 

          Saulainu vasaru vēlot,

Durbes pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis” vadītāja Mudīte Reinharde

 Noslēdzies izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai”
 
      Durbes pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis” kolektīvs ar lepnumu var atskaitīties par dalību “Zaļās jostas” organizētajā bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”, kas aizsākās jau 2014.gada rudenī un turpinājās visu 2014./2015. mācību gadu. Izlietoto bateriju vākšanas konkurss tiek rīkots sadarbībā ar AS „BAO” un Valsts izglītības satura centru. Konkurss veicina videi kaitīgo preču atkritumu savākšanu un pārstrādi, palīdzot pasargāt vidi no potenciāla piesārņojuma.
      Paldies visiem mūsu iestādes čaklajiem dabas draugiem, gan lieliem, gan ne tik lieliem, jo kopā esam savākuši 123 kg un tādējādi iegūstot 17.vietu starp 249 izglītības iestādēm. Latvijā kopumā konkursa laikā tika savākti 26507,10 kg.
Tā kā konkurss ilga gandrīz visu mācību gadu, tad neiztikām, protams, bez koordinatora – Skaidrītes Lindes, kura uzņēmās gan pārraudzību, gan bateriju svēršanu, gan noslēguma pasākuma vadīšanu, ko skolotāja (Eža lomā) noorganizēja kopā ar Arnitu Dīcmani (Zaķa lomā), stāstot bērniem par paveikto un uzslavējot aktīvākos. Tā kā strādājuši bija audzēkņi ar saviem vecākiem no visām iestādes grupiņām, tad pateicības saņēma katra grupiņa: „Saulītes” grupa par savāktajiem 13,5 kg, „Bitītes” – 46,4 kg, bet „Ezīši” par 63,1 kg. Visčaklākā izrādījās grupas „Ezīši” audzēkne Gerda Marija Linde, kuras veikums bija 42 kg, tādējādi ierindojoties 39.vietā no 132 vietām Latvijas konkursa mērogā. Gerdai kopā ar pārējiem aktīvajiem dabas draugiem bija iespēja doties uz Siguldu, kur 24.maijā sabrauca visi Latvijas izglītības iestāžu aktīvisti uz 2015.gada konkursa „Tīrai Latvijai” noslēgumu.
      Saudzēsim mūsu Latviju arī turpmāk!
Skaidrīte Linde, pirmsskolas skolotāja un Anda Ļoļāne, izglītības metodiķeDziesmotā nedēļa Durbes PII „Ābolītis’’

    


  Šī nedēļa, no 23 līdz 28 martam, pirmsskolas izglītības iestādē pagāja dziesmotā noskaņā. Nedēļas sākumā, 2015.gada 24. martā, PII „Ābolītis” notika mazo vokālistu pasākums “Cālis 2015”. Jau trešo gadu mūsu pirmsskolas izglītības iestādē notiek šis pasākums, kurā savu dziedātprasmi rāda dažāda vecuma bērni. Uz pasākumu bija pulcējies viss pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvs. Pasākumu vadīja filmu tēls Šreks, kas arī atklāja pasākumu pirmais kopā ar grupas “Ezīši” audzēkni Tomu Pulksteni, nodziedot dziesmu par kustoņiem, tādējādi iedrošinot un dodot startu pārējiem dziedošajiem cālēniem. Šogad  “Cālī 2015” piedalījās pieci drosmīgi cālēni- Keisija Gurska, Gabriela Signija Gurska, Emma Dirbie, Toms Pulkstens un Knuts Ernests Jonaitis. Bērni ar prieku un arī lielu atbildību bija gatavojušies šim pasākumam. Katrs parādīja sevi no labākās puses un deva daudz pozitīvu emociju arī citiem. Nobeigumā  kopīgi tika nodziedāta cāļu kopdziesma. Neizpalika arī dāvanas un pateicības raksti - katrs dalībnieks saņēma savu nomināciju. Pasākuma izskaņā vienojamies kopīgā, jautrā rotaļā. Paldies visiem, kas dzīvoja līdz cālēniem un, protams, pašiem dalībniekiem un viņu vecākiem.
      25.martā „Ābolītis” ansamblis devās uz Vecpili ar koncertu Durbes novada komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumā Durbes novada represēto piemiņai. Ansamblī dzied septiņi izglītojamie: Toms Pulkstens, Gerda Marija Linde, Knuts Ernests Jonaitis, Keisija Gurska, Marta Brikmane, Lauma Baltrakova un Simona Kokarēviča. Pasākumā tika dziedātas sešas dziesmas un bērni ļoti labi izdarīja savu darbiņu. Tiešām saņēmām labus vārdus un pateicību par to, ka esam sagādājuši tik jauku priekšnesumu.
      Savukārt, 26.martā Cīravā notika “Cīravas Cālis 2015”, uz kuru devās no mūsu iestādes Toms Pulkstens (skatīt http://rekurzeme.diena.lv/video/video-sesgadigais-toms-pulkstens-dzied-ciravas-cali-2015-95712) un Knuts Ernests Jonaitis. Dalībnieku kopējais skaits bija liels, 26 dalībnieki. Katram bērnam bija jāizlozē savas kārtas numurs, kā rezultātā Toms uzstājās 17, bet Knuts 21. Puiši tiešām bija malači un savas dziesmas nodziedāja profesionāli. Varam būt lepni, jo Toms saņēma žūrijas simpātijas balvu un sponsora sarūpētu balvu, bet Knuts ieguva Aizputes izglītības nodaļas balvu. Paldies visiem, kas dzīvoja līdzi mūsu dziedošajiem bērniem, paldies arī pašiem bērniem un viņu vecākiem!

 

Mūzikas skolotāja Arnita Dīcmane