top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

2018.gads


 

"Vasaras garša manā burciņā"
 

20.oktobrī, Dunalkas kultūras namā notika pasākums "Vasras garša manā burciņā". 


►Fotogalerija 
Ābolu galvaspilsētā Durbē nosvinēti Ābolu svētkiKatru gadu ar interesi un nepacietību tiek gaidīta septembra otrā nedēļa, kad Durbē norisinās ikgadējie Ābolu svētki. Jau visas nedēļas garumā pilsētu rotāja skaistas dekorācijas no āboliem un liecināja, ka Ābolu svētki ir klāt. Lasīt vairāk... 

►Fotogalerija


Dunalkas dejotāji apgūst jaunas prasmes
pie Latvijā atzītiem horeogrāfiem un  deju pedagogiemLaika posmā no 31. jūlija līdz 5. augustam Dunalkas un Medzes mūsdienu deju dejotāji kopā ar vadītāju Selēnu Vasiļjevu piedalījās pašu rīkotā nometnē Engurē. Lasīt vairāk...  


Krāšņi un interesanti nosvinēti Durbes pilsētas svētki


 

►Svētku pasākumu un notikumu fotogalerija

Sporta sacensību rezultāti 

 

Izskanējuši simtgades Dziesmu un deju svētki


→ Lasīt vairāk... 

►Fotogalerija  

 


Durbes novada kolektīvi  Dziesmu un Deju svētkos


 

 Skatīties fotogaleriju...

 Līgo svētku pasākumi Durbes novadā

 

 
Līgo pasākums Durbes pilskalnā ar izrādi "Zaļā pļava"
Fotogalerija


Līgo pasākums Dunalkā ar izrādi "Jāņu mikslis klasiķu gaumē"

Fotogalerija 


Līgo pasākums Lieģu kultūras namā
►Fotogalerija


Dunalkas kultūras nama amatiermākslas kolektīvu sezonas noslēguma koncerts
Fotogalerija
 


 

Durbes kultūras nama amatiermākslas kolektīvu sezonas noslēguma koncerti


 

Fotogalerija 


 

"Mežābeļu" tikšanās prieks Lielplatonē


         Kad Latvijas dārzos zied ābeles, ievas un ceriņi, kad viss plaukst un daba mostas, ir klāt īstais laiks, kad Durbes kultūras nama senioru vokālais ansamblis „Mežābele”  dodas uz ikgadējiem svētkiem, kādā no Latvijas novadiem.
Šogad 12.maijā Lielplatones kultūras namā (Jelgavas novads) notika 7.Vislatvijas „Mežābeļu” saiets, kurā piedalījās septiņi kolektīvi- folkloras kopas, vokālie ansambļi- no dažādām Latvijas vietām, kuru nosaukums ir „Mežābele”.
Mājinieki bija sarūpējuši nelielu ekskursiju pa Lielplatoni, muižu, tikšanos ar vietējiem mājražotājiem un vēsturiskā deju kolektīva „Senvedere” priekšnesumu. Pusdienās, muižas parkā, baudījām uz ugunskura vārītu zupu.
„Mežābeļu” saieta koncertā katrs kolektīvs dziedāja  savas mīļākās un skaistākās dziesmas. Koncerta pārsteigums- Lielplatones jauktā vokālā ansambļa un vīru ansambļa priekšnesums.
Tradicionāli saieta noslēgumā tiek izlemts, kura  Latvijas „Mežābele” uzņemsies saieta organizatora lomu nākošajā gadā. 2019.gada maijā dalībniekus laipni gaidīs Burtnieku novada Valmieras pagasta vokālais ansamblis „Mežābele”.
Paldies Durbes novada pašvaldībai, autobusa vadītājam Jānim Lankupam, nodrošinot iespēju nokļūt uz 7.Vislatvijas „Mežābeļu” saietu Lielplatonē!


 

Vokālā ansambļa „Mežābele”  vadītāja Daira Veilande

 


Tautas mūzikas ansambļi arī kļūst par Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem

 

Aprīļa beigās noslēdzās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku tautas mūzikas ansambļu un kapelu skates Latvijas novados. Gatavojoties Svētkiem, dalībai skatēs bija pieteicies rekordliels dalībnieku skaits, starp kuriem bija arī vairāki jaunizveidoti kolektīvi.
Lieģu kultūras nama lauku kapela “Luste” skatē ieguva I pakāpes diplomu un Durbes kultūras nama tautas mūzikas ansamblis “Neparasts gadījums” ieguva II pakāpes diplomu.
Durbes novada kolektīvi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laikā piedalīsies tautas mūzikas pasākumā “Kapelu maratons”, kurš norisināsies Rīgas centrā, Vērmanes dārzā 6.jūlijā,  uz trīs skatuvēm visas dienas garumā. Līdz ar piesaistītajiem dalībniekiem, muzikantiem vecmeistariem un diasporas kolektīviem šajā pasākumā ar individuālām programmām piedalīsies vairāk nekā 50 muzikantu grupas un šis solās būt apjomīgākais tautas mūzikas pasākums gan Dziesmu svētku, gan tautas mūzikas ansambļu kustības vēsturē.

 

 


Vecpils amatierteātris "Vai, mīļā!" ar izrādi "Dzīvosim labāk" viesojas Dunikā un "Ak tu mīļo Augustiņ" Grobiņā
 

Fotogalerija
 


 Vecpils amatierteātris "Vai, mīļā!" izrāda izrādi "Dullās māsas"

 


Fotogalerija
 
 


 


Vokālais ansamblis "Tonuss" uzstāsies Dziesmu svētkos


        Jauktais vokālais ansamblis ,,Tonuss” 25.martā piedalījās Kurzemes zonas vokālo ansambļu skatē Kuldīgā. Skates otrajā kārtā ieguvām otrās pakāpes diplomu un saņēmām uzaicinājumu piedalīties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos dziedāt ielu koncertos.
       Savukārt, 26.maijā Lieģu kultūras nama vokālais ansamblis ,,Tonuss” piedalīsies labdarības koncertā Kuldīgas novada Vārmes Baznīcā pasākumā ,,Torņu sasaukšanās”.

Lieģu kultūras nama vadītāja Dzintra Cāle

 


 

Sieviešu koris "Durbe" kļūst par Dziesmusvētku dalībniekiem     15.aprīlī Liepājā norisinājās Liepājas apriņķa koru skate. Skatē piedalījās 19 kori, kuri pēc žūrijas vērtējuma visi kļuva par Dziesmusvētku dalībniekiem. Lasīt tālāk... 

 Dunalkā ar izrādi "Klases salidojums" viesojās Vērgales amatierteātris
 

 

►Fotogalerija  
 

 


 

Aizvadīta tautas deju kolektīvu skate


      Durbes novada amatiermākslas kolektīvi gatavojas šīs vasaras un Latvijas simtgades lielākajam notikumam – XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kuros piedalīsies ap 40 000 dalībnieku. Svētki Rīgā notiks no 30.jūnija līdz 8.jūlijam.   Lasīt tālāk... 

Fotogalerija


 

Bērnu kolektīvu koncerts "Kopā jautrāk" 


10.martā Durbes kultūras namā pulcējās Durbes novada un Bunkas pagasta bērnu kolektīvi, lai klātesošos priecētu ar jautriem, interesantiem un sirsnīgiem priekšnesumiem.

Fotogalerija no pasākuma 

 


Aizrautīgi min krustvārdu mīklas

 
   Arī šogad, tāpat kā katru gadu februārī, Durbes kultūras namā norisinājās krustvārdu mīklu risinātāju  sacensības. Šoreiz tās bija veltītas mūsu valsts simtgadei.  Lasīt vairāk...  


"Sniedz prieku, novadniek!"
Koncerts Dunalkas kultūras namā 10.februārī


►Lasīt par pasākumu...

►Fotogalerija


 
   Durbes novada pirmsskolas vecuma bērnu Ziemassvētku eglīte


    ►Fotogalerija