top_imagetop_imagetop_imagetop_imagetop_image
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 

Durbes novada atklātā čempionāta zolītes trešais posms, 20.decembrī Durbē
 

Durbes novada atklātajā zolītes čempionāta trešajā posmā Durbē piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 26 dalībnieki.
Šajā kārtā notika izmaiņas līderu trijniekā. Vietām samainījās Valdis Odiņš un Ziedonis Eihvalds, Valdis pacēlās uz otro vietu.

Durbes posma uzvarētāji:
1.vieta Valdis Odiņš, 2.vieta Egils Karzons, 3.vieta Māris Matelsons 


Rezultāti pēc trešā posma


Nakts florbola turnīrs Dunalkas sporta hallē 15.decembrī

        1.vieta CHOOH, 2.vieta Zalktis, 3.vieta Ņujorka        
             


Dunalkas futbolisti izcīnīja 1.vietu Aizputes atklātajā zāles futbola čempionātā

  

Komandas sastāvā: Markuss Lagzdiņš, Ervīns Jurkovskis, Jānis Stonis, Kristians Grīnbergs, Matīss Grasmanis, Gunārs Grīnbergs, Mārtiņš Eihvalds, Jānis Raitums, Andis Zāģeris, Mareks Košaļevs, Aleksandrs Odsacijs, Jānis Kosilo, Jānis Lagzdiņš


Veiksmīgi starti galda tenisa sacensībās

25.novembrī A.Kronvalda Durbes pamatskolas sporta zālē norisinājās Durbes novada atklātais čempionāts galda tenisā.  Sacensībās piedalījās 62 dalībnieki no tiem 20 pārstāvēja Durbes novadu.

Rezultāti

Fotogalerija

 

 


 

Dunalkā ceturto reizi cīnās par A.Lapiņa ceļojošo kausu volejbolā

      4.novembrī Dunalkā ceturto reizi notika A.Lapiņa ceļojošā kausa izcīņa volejbolā vīriešiem, kur parasti piedalās četras komandas. Tās ir Dunalkas, Durbes, Veterānu volejbola komandas un kāda no jauniešu komandām. Šoreiz tā bija Liepājas sporta spēļu skolas jauniešu komanda. Arī šoreiz komandas bija spēkos līdzīgas, par ko liecina tas, ka trīs no sešām spēlēm noslēdzās trīs setos. Šajā turnīrā komandas spēlē līdz diviem uzvarētiem setiem. Kura no komandām izcīnīs ceļojošo kausu, noskaidrojās pirmspēdējā spēlē, kur savā starpē spēkiem mērojās Dunalkas un Veterānu komandas. Pirmo setu uzvarēja Veterāni, savukārt otro setu gana pārliecinoši uzvarēja Dunalkas komanda. Trešajā setā atkal pārāki bija Veterāni, līdz ar to izcīnot A.Lapiņa ceļojošo kausu, jau trešo reizi četru gadu laikā. Par kausa izcīņas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Veterānu komandas spēlētājs Artis Zombergs.

 
 

Dunalkas sporta metodiķis: Ģirts Ansons

     Fotogalerija

 


 

 

 

 

Nūjošanas svētki Līgutu parkā

 

15.oktobrī Līgutu parkā, Durbes novadā bija pulcējušies nūjošanas entuziasti no Durbes novada un arī Grobiņas. Nūjošana sākās pie Līgutu muižas, veda cauri parkam gar ezera malu līdz pat viesu mājai Durbes Atvari un atpakaļ uz parku. Kopā tika nonūjoti aptuveni 5 km, bet citiem entuziastiem tie bija krietni vairāk par pieciem kilometriem, jo nūjošanu uzsāka jau no Durbes centra un arī tā pat atgriezās Durbē. Nūjošanas pasākumā piedalījās 12 nūjotāji. 
Pēc aktīvi pavadītas stundas nūjojot, Nūjošanas svētku dalībnieki atpūtās dzerot uz ugunskura vāītu siltu tēju.
Pirmo reizi 
Durbes novadā satiekoties kopā tik lielam nūjotāju pulkam radās idejas, ka šādi pasākumi ir jāturpina.


Fotogalerija


Durbē notika Kurzemes čempionāts novusā

 

    Šī gada 30.septembrī Durbē, A.Kronvalda Durbes pamatskolas sporta zālē notika Kurzemes atklātais čempionāts novusā. Sacensībās piedalījās Kurzemes un citu Latvijas reģionu novusisti, kopskaitā 69 vīrieši un 16 sievietes. Sacensību galvenais tiesnesis - Guntis Bucenieks no Aizputes. Sacensības notika 13 kārtās, katrā kārtā izspēlējot septiņas spēlēs. Sacensības ilga nepilnas 12 stundas. Kurzemes čempionāts novusā Durbē notika ar Durbes novada pašvaldības atbalstu un aktīvu Durbes novada novusistu iesaistīšanos.
    Šajās sacensībās Durbes novada sportisti palika bez augstām vietām.


Rezultāti (vīrieši)
Rezultāti (sievietes)

Fotogalerija


 


Eiropas sporta nedēļa

 

    Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir veicināt nodarbošanos ar sportu un fiziskām aktivitātēm un vairot  izpratni par to daudzajām priekšrocībām. Aktivitātes paredzēta ikvienam – neatkarīgi no vecuma, kvalifikācijas vai fiziskās sagatavotības līmeņa. 2017. gada Eiropas Sporta nedēļa notiek no 23. septembra līdz 30.septembrim.
Eiropas sporta nedēļas ietvaros 26.septembrī Durbē notika nūjošanas nodarbība. Ar savu nūjošanas pieredzi dalījās un nodarbību vadīja Ludmila Rjazanova. Nodarbībā piedalījās Brigita Ruško, Indra Dāvidsone, Imants Dāvidsons, Zeltīte Putniņa, Ilga Brikmane, Gunta Inte un Alise Ansone.
27.septembra vakarā Durbes skolas sporta zālē notika stundu gara vingrošanas nodarbība sievietēm. Nodarbību apmeklēja 25 sievietes.
Savukārt Eiropas sporta nedēļa noslēdzās ar sportiskām aktivitātēm pašiem mazākajiem. Pirmsskolas izglītības iestādes vecākā grupiņa veica dažādus sporta vingrinājumus ārpus ierastajām iestādes telpām.
Eiropas sporta nedēļu Durbē vadīja sporta organizatore Alise Ansone!
Paldies visiem, kas piedalījās sporta pasākumos!


►Fotogalerija


Vingrinājumu komplekss sēdošu darbu darītājiem 


Olimpiskā diena - vingro arī Durbes pamatskolā

22.septembrī vingroja visā Latvijā

►Fotogalerija  

 


Durbes novada kauss konkūrā -
fotogalerija


Tēvu diena Vecpilī


Rezultāti
 


 


Kluba "Lindales uguns" loku šāvēji piedalījās sacensībās Ķīnā


    No 25. līdz 29. augustam Ķīnā notika Pasaules vēsturisko loku šāvēju sacensības. Sacensībās piedalījās 955 dalībnieki 75 komandās no Baltkrievijas, Krievijas, ASV, Vācijas, Korejas, Nīderlandes, Spānijas, Bulgārijas, Malaizijas, Slovākijas, Ukrainas, Ungārijas, Taizemes, Mongolijas, Taivānas, Ķīnas, Lietuvas un arī Latvijas.
     Durbes loku šaušanas kluba “Lindales uguns” pieci vēsturisko loku šāvēji sacensībās pārstāvēja Latviju. Šis jau bija otrais gads, kad vēsturiskie loku šāvēji dodas uz šīm sacensībām.  
     Sacensību mājas lapa


 
 Fotogalerija


Dunalkas futbolisti izcīna 3.vietu


2.septembrī notika fināla spēles Lejaskurzemes novadu čempionātā futbolā. Pusfinālā Dunalkas komanda ar 2:3 zaudēja Medzes komandai. Spēlē par trešo vietu ar 2:0 uzvarēja komandu "Zvejnieki". 

 

►Fotogalerija 

 


Eiropas sporta nedēļa

 

No 23. līdz 30. septembrim norisināsies Eiropas sporta nedēļa. Arī Durbē šajā nedēļā notiks dažādas sportiskas aktivitātes. Par konkrētām aktivitātēm būs mājas lapā durbe.lv un afišās, kā arī pie sporta organizatores Alises Ansones.

Plašāka informācija pr Eiropas sporta nedēlu.

Durbes sporta organizatore Alise Ansone


 


Pasaules čempionātā rogainingā Silvija Penkule izcīna 2. vietu

 

          Šī gada 18. – 19. augustā Rāznas Nacionālā parka teritorijā norisinājās Pasaules čempionāts rogainingā (World Rogaining Championships 2017). 
Pasaules čempionāts rogainingā notika jau piecpadsmito reizi, bet Latvijā šādas sacensības norisinājās pirmo reizi.
Starta līniju šķērsoja dažāda vecuma  sieviešu, vīriešu un jauktajās komandās. Kopumā mežā devās 902 sportisti un 428 komandas no 27 valstīm.
Vistālākie bija jaunzēlandieši. Diezgan daudz austrāliešu sportistu, jo rogaininga dzimtene ir Austrālija, Dienvidāfrika. Tadžikistānas pārstāvis un  Eiropa: Spānija, Čehija, ļoti daudzi no Igaunijas, Krievijas , Baltkrievijas, Ukrainas un pārējās Eiropas valstīm, vēl ASV un Kanāda.
         Katra komanda, kas piedalās rogaininga sacensībās, sastāv no 2 vai 3 dalībniekiem, kuriem 24 stundu laikā jāatrod kartē norādītajā teritorijā izvietotie kontrolpunkti. Komandas uzdevums ir, orientējoties ar kartes un kompasa palīdzību, iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kuri tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu sacensībās noteiktajā kontrollaikā. Diennakts tumšajā laikā daļu no distances laika sportisti pārvietojas ar pieres lampiņām.
          No Durbes novada piedalījās Silvija Penkule ar komandas biedri Guntu Lebedoku no Rīgas un komanda: Māris Penkulis, Skaidrīte Otaņķe (Grobiņa), Mudīte Šteina ( Priekule)
        Šī bija lieliska iespēja Latvijas orientēšanās sporta entuziastiem mēroties spēkiem ar labākajiem pasaules rogaineriem. Tā kā sacensības norisināsies Latgalē, šī ir arī iespēja parādīt cittautiešiem Latviju – unikālās dabas vērtības, ainavas, kultūrvēsturisko mantojumu un tradīcijas.
         Viegli nebija - visvairāk kaitināja sakritušie koki un garās nātres, kas var iedzelt arī kaklā; latvāņu plantācijas, kur bija jāuzmanās, lai nejauši nepieturētos; nežēlīgie dunduri, bet “priecēja” bebru dambji purvos, kurus vajadzēja pārvarēt. Arī dažas skaistas cilvēku maz apmeklētas gravas, kas noslēptas Rāznas parkā.
          Superveterānu grupā virs 55 gadiem sieviešu konkurencē pie otrā vietas tika komanda “Durbe & Kurmis” (208 punkti) ar Silviju Penkuli un Guntu Lebedoku. ( 24 stundās tika pieveikti 80 km.)
Jauktajā veterānu grupā Māris Penkulis, Skaidrīte Otaņķe, Mudīte Šteina ierindojās 54 vietā.

Sportiste Silvija Penkule


Piedalās vēsturisko loku šaušanas sacensībās


Loka šaušanas turnīrs „Pilskalna Aizstāvēšana" Tērvetē, 12.08.2017. Tērvetē notika vēsturisko loku šaušanas turnīrs.
Turnīru organizē REAG "Senzeme" sadarbībā ar SK "AiM Archery" pēc Viduslaiku Loku šaušanas Sistēmas noteikumiem. Tehniskās komisijas vadītājs un galvenais tiesnesis Aleksandrs Redjko.
Durbes klubu "Lindales uguns" pārstāvēja 5 vēsturisko loku šāvēji, izcīnot abas godalgas gan vīriešu gan sieviešu konkurencē.
Turnīrs bija labs treniņš sagatavojoties braucienam uz pasaules vēsturisko loku čempionātu Ķīnā.
Latviju Ķīnā pārstāvēs Durbes kluba vēsturisko loku šāvēji 5 cilvēku sastāvā, kuri uz sacensībām devās prom 23.08.

Ģirts Kauliņš
 

Fotogalerija 

 


 


Dunalkas futbolisti izcīna 3.vietu Aizputes novada atklātajā futbola čempionātā.


►Rezultāti


Noticis jau trešais volejbola posms


Šī gada 22.jūlijā Durbē norisinājās pludmales volejbola 3.posms, kopskaitā piedalījās 8 komandas, kas tika izlozētas 2 apakšgrupās, tālāk lai noteiktu uzvarētāju spēlēja krustu, tad ceturtdaļfināls, pusfināls un fināls. Tā rezultātā 1.vietu ieguva komanda "Sīkie" ( M.Štrauss, R.Dēklavs), 2.vieta "Garš un garāks" ( A.Mamis, T.Smilga), 3.vieta - "Wilsons"( M.Grasmanis, U.Ozols), 4.vieta "Durbe" ( L.Sprūds, A.Trapučka), 5.vieta - ""Ļembasts" ( I.Čandera, V.Rutkaste), 6.vieta - "Māli" ( G.un K. Vēsmiņi), 7.vieta - "Veterāni" ( I.Zeļenkovs un A.Štrauss) un 8.vieta - "Brīvie putni" ( M.Klievēns un A.Tauriņš).

►Fotogalerija

Paldies dalībniekiem!


Durbes novada svētkos notika futbola turnīrsVideo atskats 

 


Sacensībās "Ventspils bultas" tiek pie medaļām

 

  Durbes Loka šāvēji 16.jūlijā piedalījās sacensībās Ventspilī, "Ventspils bultas" ko organizēja Ventspils loka šaušanas klubs "Odisejs" sadarbībā ar Latvijas loka šaušanas federāciju.

Piedalījās 5 sportisti no kuriem 3 atgriezās ar medaļām.
Mārtiņš Blūms 1. vieta 30 metru distancē
Kintija Laima Trinkūna 3. vieta 60 metru distancē
Arturs Bublauskis 3. vieta 60 metru distancē


Fotogalerija 
 


Ģirts Kauliņš


 

Dunalkā spēkojās dambretes meistari

 


Sestdien, 15. jūlijā, Durbes novada Dunalkā Edgara Štāla organizētajā 64 lauciņu dambretes turnīrā spēkiem mērojās 24 sportisti, tostarp starptautiskais lielmeistars Andrjuss Kībarts (Andrius Kybartas) no Lietuvas. Lasīt...
►Fotogalerija
 

 


 


Ar bronzas medaļām atgriežas no Latvijas Jaunatnes olimpiādes
 

No 7. līdz 9. jūlijam Cēsīs notika Latvijas Jaunatnes olimpiāde. Durbes novadu pārstāvēja divi sporta veidi - Galda teniss un Loku šaušana.

Galda tenisa komandas sacensībās startēja Markuss Lagzdiņš, Kristaps Lagzdiņš, Mikuss Kiršteins un kopvērtējumā palika piektajā vietā.


Galda tenisa rezultāti

Loku šaušanā  startēja Evelīna Siliņa, Kintija Laima Trinkūna un Arturs Bublauskis.

Loku šāvēji startēja individuāli un komandā. Individuāli jauniešiem Arturs Bublauskis izcīnīja 3.vietu un individuāli jaunietēm Kintija Laima Trinkūna arī izcīnija 3.vietu, bet Evelīna Siliņa palika dalītajā devitajā vietā.
Savukārt loku šaušanā mix komandām Kintija Laima Trinkūna un Arturs Bublauskis izcīnija 3.vietu.


Loku šaušanas rezultāti:

Individuāli jaunietēm
Individuāli jauniešiem
Mix komandas

Izcīnītās medaļas (sadalījums)

Fotogalerija


Novusisti piedalās piektajā Pasaules kausa posmā

 

Durbes novada novusa spēlētāji 1.-2.jūlijā piedalījās Pasaules kausā novusā 5. posmā, Igaunijā. Sacensībās piedalījās 67 dalībnieki.
 
Šī posma rezultāti Durbes novada spēlētājiem:
 
Vienspēlēs

Mārtiņš Stasis – 27.vieta
Arturs Kuzmins – 38.vieta
Agris Pulkstens – 51.vieta
Zigurds Liparts – 58.vieta
Kaspars Venšavs – 60.vieta
Viktors Kuzmins – 62.vieta 


 

►Lasīt vēl par 2017.gada sporta notikumiem